Západní Bengálsko - Putování po Himalájích

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Indie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Kalkata–Praha a Kalkata-Bagdogra-Kalkata vč. letištních a bezpečnostních poplatků, letištní asistence a případného palivového příplatku
dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
vstupy dle programu
10 nocí v 2lůžk. pokojích v 3* hotelech
10× snídani
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 195/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: vízum do Indie (1 490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
Povinné příplatky: vízum do Indie (1 490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
1lůžkový pokoj (16 490 Kč)
3x večeře v Kalkatě (2 790 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Kalkata • Bagdogra • Darjeeling • Pelling • Gangtok • Bagdogra • Kalkata

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : cena nezahrnuje spropitné.

Min. počet účastníků : 10.

Program zájezdu

1. den

dle letového řádu odlet z Prahy do Kalkaty s přestupem v Dubaji.

2. den

přílet do Kalkaty, ubytování a nocleh.

3. den

přílet do Kalkaty, transfer do hotelu a snídaně. Po snídani návštěva Památníku královny Viktorie postaveného z bílého mramoru. Památník je obklopený krásnými zahradami a vodními toky a je pýchou Kalkaty. Dále uvidíte náměstí Dalhousie (novým názvem BBD Bagh), jež je obchodním a administrativním centrem Kalkaty. Uprostřed náměstí je umělá vodní nádrž Lal Dighi. Navštívíte gotickou katedrálu sv. Pavla , která je jedním z nejdůležitějších indických chrámů. Návrat do hotelu a nocleh.

4. den

po snídani návštěva květinového trhu. Uvidíte Belur Math , jenž je poutním místem různých náboženství. Byl založen roku 1938 Swami Vivekanandem, který jeho stavbou vzdal hold svému Guru Sri Ramakrišnovi. Dále navštívíte chrám Bohyně Kali – Dakšinešvar postavený na břehu řeky Huglí. Pokračovat budete k chrámu Jain, Kalighat a ke knižnímu trhu a svezete se místní tramvají. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den

po snídani transfer na letiště k přeletu do Bangdogry . Po přistání v Bangdogře transfer do Darjeelingu . Ubytování v hotelu a individuální volno. Nocleh.

6. den

časně ráno po snídani návštěva vyhlídky Tiger Hill a krásný pohled na Himaláj a klášter Ghúm při východu slunce. Dle možností projížďka vláčkem „Toy train“ k nejvyšší železniční stanici v Indii. Dále navštívíte himálájský geologický park (zde můžete vidět sněžného leoparda, himálájské černé medvědy, červené pandy a himálájské ptactvo), horolezecký institut, lanovou dráhu (cesta trvá asi 45 minut). Nocleh v Darjeelingu.

7. den

po snídani opustíte Bengálsko a pojedete do jednoho z nejmenších indických států – Sikkim . Ubytování v hotelu v městečku Pelling , volný večer k odpočinku. Nocleh.

8. den

po snídani návštěva jezera Khecheopalri , jež je známé jako jezero přání. Toto nezvykle klidné jezero je obklopeno kvetoucími lesy a je považováno za jedno z nejposvátnějších jezer státu Sikkim, a to jak hinduismu, tak buddhismu. Dále uvidíte klášter Pemajangtse (v překladu Dokonalý vznešený lotos), jednu z nejdůležitějších gomp (buddhistický klášter) Sikkimu. Také navštívíte trosky druhého hlavního města Sikkimu – Rabdantse . Nocleh.

9. den

po snídani se vydáte východně ke Gangtoku , modernímu hlavnímu městu Sikkimu. Prohlídka kláštera Rumrej , jenž je velmi známým klášterem, zejména mezi tibetskými buddhisty. Původně se jmenoval Darma Chakra a sestává z hlavního chrámu a kláštera pro mnichy. Návrat do hotelu, nocleh.

10. den

po snídani si užijete úžasné přírodní scenérie během dramatické cesty (krátká vzdálenost, ale dlouhá cesta) k jezeru Tsomgo (3 300 m n. m.), jež je svaté a uctívané občany Sikkimu. Na pobřeží je postaven malý chrám. Říká se, že pokud mají vody jezera tmavou barvu, je to předzvěst problémů a nepokojů ve státě na další 1 rok. Návrat do hotelu a nocleh.

11. den

snídaně v hotelu a odjezd do Bagdogry k přeletu zpět do Kalkaty . V Kalkatě vás čeká transfer na hotel a nocleh.

12. den

dle letového řádu odjezd na letiště a odlet zpět do ČR s přestupem v Dubaji.

13. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Západní Bengálsko - Putování po Himalájích
v cenách od 64 990 Kč