Nejznámější místa Islandu

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Island
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Keflavík a Keflavík-Drážďany
transfer z Drážďan do Prahy
dopravu na Islandu dle programu
trajekt na Vestmanské ostrovy
projížďka obojživelným vozidlem v ledovcové laguně Jökusárlón a oběd cestou k laguně
6 nocí v chatkách KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou, lůžkoviny)
6 snídaní
6 večeří (2 chody)
služby průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (7 990 Kč)
lodní výlet s pozorováním velryb (cca 70 EUR)
koupání v termálních lázních Modrá laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: dospělá osoba starší 14 let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu dospělé osoby – zdarma. Termální lázně Modrá laguna vyžadují u skupin rezervaci předem včetně počtu osob. Máte-li zájem Modrou lagunu navštívit, uhraďte příslušnou částku při zakoupení zájezdu
vstupy
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Keflavík • Selfoss • Seljalandsfoss • Skógafoss • Dyrhólaey • Sólheimajökul l • Strokkur • Gullfoss • NP Tingvellir • Vestmannaeyjar • Landmannalaugar • Jökusárlón • Reykjavík • Modrá laguna • Keflavík

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : zájezd je pořádán ve spolupráci s?partnerskou cestovní kanceláří CK Periscope.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Keflavíku . Přílet po půlnoci a transfer do Selfossu na ubytování (6 nocí). Večeře a nocleh.

2. den

snídaně. Cesta po jižním pobřeží na dohled světoznámé sopky Hekla k vodopádu Seljalandsfoss (lze vstoupit za jeho vodní stěnu) u ledovce Eyjafjallajökull a krátká vycházka podél kaskády vodopádů na řece Skógá. Následuje monumentální šedesátimetrový vodopád Skógafoss . Program putování jižním pobřežím skončí na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey obklopeném černými plážemi a skalními útesy, z něhož je obdivuhodný pohled na Atlantik. Cestou zpět krátká zastávka u splazu ledovce ­ Sólheimajökull . Večeře a nocleh.

3. den

snídaně. Program dne vyplní "Zlatý islandský trojúhelník" – vodopád Gullfoss , gejzír Strokkur tryskající každých 5 minut proud horké vody až do výše 25 m a NP Tingvellir , kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu i na světě. Večeře a nocleh.

4. den

snídaně. Lodní výlet na ostrov Heimaey ve vulkanickém?souostroví Vestmannaeyjar s možností vystoupit na aktivní sopku Eldfell , která naposledy explodovala v r. 1973. Ostrov Heimaey je známý i početnými ptačími koloniemi. Večeře a nocleh.

5. den

snídaně. Celodenní výlet do jedné z turisticky nejatraktivnějších oblastí Islandu – geotermální oblasti Landmannalaugar s vykoupáním v teplé říčce a procházkou po okolních barevných liparitových horách s aktivní postvulkanickou činností. Večeře a nocleh.

6. den

snídaně. Celodenní výlet k perle jihovýchodního Islandu - ledovcové laguně Jökusárlón, která se nachází pod největším islandským ledovcem Vatnajökull. Projížďka po laguně obojživelným vozidlem patří k opravdovým turistickým zážitkům (projížďka a oběd na trase směrem k laguně je zahrnut v ceně zájezdu). Večeře a nocleh.

7. den

snídaně. Odjezd do Reykjavíku a prohlídka města. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 70 EUR na osobu za 3,5 hodiny plavby). Návštěva městečka Grindavík a večer koupel v termálních lázních Modrá laguna . Transfer na letiště v Keflavíku. Po půlnoci odlet do Drážďan. Transfer do Prahy.

8. den

příjezd do Prahy po poledni.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Nejznámější místa Islandu
v cenách od 47 990 Kč