Zlatý Indický trojúhelník s návštěvou NP Ranthambore

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Indie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Dillí–Praha s možným přestupem vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku
dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
8 nocí v 2lůžk. pokojích v 4* hotelech v severní Indii a v NP Ranthambore
8× snídani
2× oběd a 2x večeři v NP Ranthambore
2x Jungle safari
transfer vlakem do Dillí
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 195/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: vízum Indie (cca 1490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
Povinné příplatky: vízum Indie (cca 1490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
jednolůžkový pokoj (8 590 Kč)
6x večeře (2 190 Kč)
fakultativní Jungle safari (890 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Září 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Dillí • Agra • Fatehpur Sikri • Jaipur • Ranthambore • Dillí

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : cena nezahrnuje spropitné a vstupy. Balíček vstupů cca 55 USD. V rámci balíčku: Dillí Qutab Minar, Redfort. Jaipur Amber Fort, Jantar Mantar, městský palác. Agra Fatehpur Sikri, Agra Fort, Taj Mahal.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

dle letového řádu odlet z Prahy do Dillí.

2. den

přílet do Dillí , transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

3. den

po snídani se vydáte na prohlídku Starého a Nového Dillí . Projedete kolem půvabné červené pevnosti Red Fort, jež se tyčí naproti Jama Masjid (největší mešita v Indii). Dále projedete kolem Kotla Firoze Shah, což je zřícenina pevnosti ze 14. století. Navštívíte Raj Ghat, v němž byla provedena kremace otce národů – Mahátmy Ghándího. V odpoledních hodinách projedete kolem prezidentského paláce, přes třídu Rajpath, zastávka na fotografování u Indické brány. Návštěva Qutub Minar (cca 72 m vysoký minaret postavený na počest vítězství v 11. stol.). Ubytování, nocleh.

4. den

po snídani přejezd do Agry (203 km/cca 4 hodiny), po příjezdu ubytování. V odpoledních hodinách návštěva pevnosti Agra Fort, vybudované z červeného pískovce. Při západu slunce návštěva Taj Mahalu a prohlídka nejznámějšího a nejkrásnějšího skvostu Indie, mauzolea královny Mumtaz, dokončeného v r. 1653 (stavba trvala 22 let). Návrat do hotelu, nocleh.

5. den

po snídani přejezd do Jaipuru (240 km/cca 6 hodin). Po cestě návštěva pouštního města Fatehpur Sikri. Mezi nejnavštěvovanější místa patří padesátimetrová Buland Darwaza (Brána vítězství), Páteční mešita (s nádhernou hrobkou šejka Salima Čištiho z bílého mramoru), komplex starého města, palác Jod Bai, Diwan-i-Am (Hala soukromých audiencí), Diwan-i-Khas (Hala veřejných audiencí), Panch Mahál (skládá se z pěti pater). Příjezd do Jaipuru a nocleh.

6. den

po snídani prohlídka pevnosti Amber Fort (pokud bude možné výstup na slonech a sestup jeepem) ve městě Amber . Odpoledne prohlídka Jaipuru, zastávka na fotografování u Hawa Mahal – Palác větrů, návštěva observatoře Jantar Mantar, návštěva městského paláce, obklopeného nádhernými zahradami a nádvořími, kde doposud pobývá královská rodina a jehož část byla přeměněna v muzeum. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den

po snídani přejezd do národního parku Rathambore , ubytování v resortu, oběd. Odpoledne Jungle safari v parku. Večeře a nocleh.

8. den

před snídaní projížďka Jungle safari, snídaně a oběd v resortu. Volný den k odpočinku, či absolvování dalšího safari. Večeře a nocleh.

9. den

časně ráno transfer na železniční stanici Sawai Madhopur, transfer vlakem do Dillí. Po příjezdu do Dillí ubytování v hotelu a nocleh. Pozdě v noci či časně ráno transfer na letiště v Dillí.

10. den

příjezd zpět do ČR.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Zlatý Indický trojúhelník s návštěvou NP Ranthambore
v cenách od 33 240 Kč do 34 990 Kč