To nejlepší z Indie s prodl. v Dubaji

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Indie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Dillí-Dubaj-Praha s možným přestupem vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku
dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
3 noci ve 2lůžk. pokojích ve 3* hotelu v Dubaji se snídaní
5 nocí ve 2lůžk. pokojích v 3* hotelech v Indii se snídaní
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 195/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: vízum do Indie (1 490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
cena nezahrnuje spropitné a vstupy v Indii (cca 65 USD)
Povinné příplatky: vízum do Indie (1 490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
jednolůžkový pokoj (8 990 Kč)
večeře v Indii (1 990 Kč)
moderní Dubaj včetně vstupu na Burj Khalífa (2 990 Kč)
zobrazit 1 termín
Září 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Dillí • Agra • Jaipur • Dillí • Dubaj

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

dle letového řádu odlet z Prahy do Dillí .

2. den

přílet do Dillí, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

3. den

po snídani se vydáte na prohlídku Starého a Nového Dillí . Projedete kolem půvabné červené pevnosti RedFort , jež se tyčí naproti Jama Masjid (největší mešita v Indii). Dále projedete kolem Kotla Firoze Shah, což je zřícenina pevnosti ze 14. století. Navštívíte Raj Ghat , v němž byla provedena kremace otce národů – Mahátmy Ghándího. V odpoledních hodinách projedete kolem prezidentského paláce, přes třídu Rajpath, zastávka na fotografování u Indické brány. Návštěva Qutub Minar (cca 72 m vysoký minaret postavený na počest vítězství v 11. stol.). Ubytování, nocleh.

4. den

po snídani přejezd do Agry (203 km/cca 4 hodiny), po příjezdu ubytování. V odpoledních hodinách návštěva pevnosti Agra Fort , vybudované z červeného pískovce. Při západu slunce návštěva Taj Mahalu a prohlídka nejznámějšího a nejkrásnějšího skvostu Indie, mauzolea královny Mumtaz, dokončeného v r. 1653 (stavba trvala 22 let). Návrat do hotelu, nocleh.

5. den

po snídani přejezd do Jaipuru (240 km/cca 6 hodin). Po cestě návštěva pouštního města Fatehpur Sikri . Mezi nejnavštěvovanější místa patří padesátimetrová Buland Darwaza (Brána vítězství), Páteční mešita (s nádhernou hrobkou šeika Salima Čištiho z bílého mramoru), komplex starého města, palác Jod Bai, Diwan-i-Am (Hala soukromých audiencí), Diwan-i-Khas (Hala veřejných au diencí), Panč Mahál (skládá se z pěti pater). Příjezd do Jaipuru a nocleh.

6. den

po snídani prohlídka pevnosti Amber Fort (výstup na slonech, pokud to bude možné a sestup jeepem) ve městě Amber. Odpoledne prohlídka Jaipuru, zastávka na fotografování u Hawa Mahal – Palác větrů, návštěva observatoře Jantar Mantar , návštěva městského paláce, obklopeného nádhernými zahradami a nádvořími, kde doposud pobývá královská rodina a jehož část byla přeměněna v muzeum. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den

po snídani transfer autobusem do Dillí (cca 272km/4 hod.) na letiště k odletu do Dubaje. Přílet do Dubaje , ubytování, nocleh.

8. den

po snídani půldenní okruh Dubají . Zastávka u mešity Jumeirah Mosque , prohlídka čtvrti Bastakiya a muzea v pevnosti Al Fahidi Fort. Přejezd lodním taxi „abra“ na druhý břeh zálivu Creek, návštěva trhu se zlatem a s kořením. Návrat do hotelu. V pozdním odpoledni odjezd terénními jeepy do pouště. V beduínském táboře projížďka na velbloudech, ukázka břišního tance, možnost vyzkoušet vodní dýmku. Po západu slunce tradiční arabská večeře barbecue. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, nocleh.

9. den

snídaně v hotelu. Individuální volno. Možnost půldenního fakultativního výletu „Moderní Dubaj – Burj Khalifa“ . Výlet zahrnuje okružní jízdu nejmodernějšími částmi Dubaje včetně uměle vybudovaného palmového ostrova. Návštěva vyhlídkové terasy nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalifa (vstup zahrnut v ceně). Nocleh v hotelu v Dubaji.

10. den

snídaně v hotelu. Osobní volno. Dle letového řádu transfer na letiště v Dubaji, odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Indie s prodl. v Dubaji
v cenách od 39 990 Kč