Nádherný ostrov Taiwan

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Čína
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu s přestupem Praha-Taipei-Praha vč. letištních poplatků
transfer letiště-hotel-letiště
doprava dle programu
9 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 4* hotelu se snídaní (1-2 noclehy v 3* hotelu)
vstupy dle programu
průvodce FIRO-tour
místní průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/1999 Sb
Cena nezahrnuje: spropitné cca 50 USD/osoba
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (12 990 Kč)
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Taipei • Shiding • Hualien • NP Taroko • Taitung • Kenting • Kaohsiung • Tainan • Nantou • Sun Moon Lake • Lukang • Taichung • Taipei

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 16.

Program zájezdu

1. den

: odlet z Prahy s přestupem do Taipei.

2. den

přílet na letiště, transfer do hotelu v Taipei , nocleh.

3. den

po cestě malebnou krajinou směrem na východ návštěva horského městečka Shiding s tradičními domky po obou stranách protékající říčky. Městečku zajišťovala prosperitu nejen těžba uhlí, ale i obchod s čajem, v blízkosti je mnoho čajových plantáží, prohlídka jedné z nich. Na východním pobřeží ostrova u Tichého oceánu velkolepé výhledy na útesy Cingshuei . Nejvyšší pobřežní útesy na Taiwanu v délce cca 21 km, v průměru 800 m nad úrovní moře. Nocleh ve městě Hualien .

4. den

prohlídka národního parku Taroko . Raritou parku je soutěska Taroko s mramorovými kaňony, vytvořená erozivní činností řeky Liwu. Okouzlující krajina s pestrým složením vegetace, domov pro mnoho různých rostlin a živočichů. Procházka po stezce Baiyang trail - na trase projdete 6 tunelů různé délky, různě osvětlených i tmavých, tajemných i romantických. Přejezd dálnicí číslo 9, hlavní dopravní tepnou vedoucí přes East Rift Valley . Průjezd údolím nabízí ohromující výhledy na krajinu ve všech směrech. Nocleh ve městě Taitung .

5. den

návštěva domorodé vesnice kmene Luan-Shan - můžete si vyzkoušet život původních obyvatel. Další zastávkou bude park Longpan , nabízející rozsáhlé travnaté prostory, útesy, jeskyně. Přejezd do jižní, tropické části ostrova, zastávka u Kenting Baisha Bay s cca 500 m dlouhou a 40 m širokou bílou písčitou pláží obklopenou korálovými útesy, poté prohlídka hlavní třídy Kentingu . Nocleh.

6. den

přejezd směrem k městu Kaohsiung , prohlídka oblíbené oblasti u jezera Lotus , nabízející mj. několik chrámů v okolí, dva masivní pavilóny Jara a Podzimu či pagody Draka a Tygra. Návštěva ostrova Qijin a jednoho z nejoblíbenějších tržišť na Taiwanu - nočního trhu Liuhe v Kaohsiungu. Nocleh.

7. den

u města Tainan prohlídka Sihcao Green Tunn el - zeleného tunelu Sihcao. Vodní kanál kdysi používaný pro dopravu soli, romantický přírodní zelený tunel tvořený mangrovníkovým porostem je nyní součástí ekologické zóny Taijiang a mj. skvělou ukázkou chráněných mokřadů. Poté návštěva oblasti Anping , části města Tainan, oplývající historickými památkami. Anping Tree House překvapí silou přírody, obrovský strom banyán tu prakticky spolkl budovy starého skladu. Prohlídka Eternal Golden Castle - Věčného zlatého hradu. Nocleh.

8. den

dnešní den strávíme v oblasti Nantou , v národním parku Jhushan . Vodopády Sunglungyen. Okolní krajinu, kolmé útesy i bujné vodopády, budeme obdivovat z oblíbené atrakce - "Nebeského žebříku" - Bamboo Sky Ladder . 136 m dlouhý visutý most přes údolí Taiji je jediný na Taiwanu, na světě existují dva. Nocleh.

9. den

dopoledne projížďka na kole okolo jezera Slunce a Měsíce . Cyklistická stezka po březích největší vodní plochy na ostrově, obklopené nádhernou přírodou i buddhistickými chrámy, je pravidelně volena mezi nejkrásnějšími na světě. Poté návštěva města Lukang na západním pobřeží, procházka po jeho starých částech s atmosférou připomínající jeho koloniální historii. Nocleh ve městě Taichung .

10. den

přejezd směrem na sever do hlavního města Taipei. Po cestě zastávka u železniční stanice Shengxing. Tato již opuštěná stanice z roku 1905 s dřevěnými budovami nádraží, starodávnými čajovnami i restauracemi stojí za návštěvu. Stejně tak jako nedaleké pozůstatky viaduktu Longten Bridge. Dle časových možností část prohlídky hlavního města. Nocleh.

11. den

prohlídka Taipei, návštěva mrakodrapu Taipei 101, do r. 2009 nejvyšší budovy světa. Transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

12. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Nádherný ostrov Taiwan
v cenách od 59 990 Kč