Patagonie a Ohňová země

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Argentina
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Buenos Aires-Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
2 přelety (Buenos Aires-Ushuaia, El Calafate-Buenos Aires)
dopravu autobusem (na trasách Ushuaia – Punta Arenas a Puerto Natales - El Calafate se může jednat o komfortní turistické autobusové linky) a lodí dle programu
transfery
12x ubytování ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelech se snídaní
vstupy dle programu
služby průvodce FIRO-tour
na některých místech také služby místního průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (19 990 Kč)
Ushuaia - muzeum bývalé věznice a námořnictva - cca 15 USD - El Calafate – výlet lodí k ledovci Perito Moreno cca 20 USD
návštěva přírodní rezervace Laguna Nimez cca 15 USD
muzeum ledovců cca 20 USD - představení tanga v Buenos Aires cca 75 USD
zobrazit 1 termín
Listopad 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Buenos Aires • Ushuaia • kanál Beagle • NP Tierra del Fuego • Punta Arenas • Isla Magdalena • Puerto Natales • NP Torres del Paine • El Calafate • NP Los Glaciares • Perito Moreno • El Chalten • Fitz Roy

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Poznámka: vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně: výlet lodí po kanálu Beagle, výlet lodí k ostrovům Isla Magdalena, vstupné do národních parků Tierra del Fuego, Los Glaciares a Torres del Paine.
Doporučená částka kapesného na stravu 350-420 USD.

Min. počet účastníků: 12

Program zájezdu

1. den

odpoledne odlet z Prahy do Buenos Aires s přestupem.

2. den

přílet do Buenos Aires – hlavního města Argentiny, prohlídka nejzajímavějších částí města (náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou, 140 metrů široká Avenida 9 de Julio s obeliskem postaveným ke 400. výročí založení města, Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, San Telmo - tradiční čtvrť s bary a restauracemi, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad – Palermo). Nocleh.

3. den

ráno přelet z Buenos Aires až na konec světa… do města Ushuaia . Právě odtud z jižního cípu Ohňové země vyplouvá nejvíce expedic na Antarktidu. Odpoledne vyhlídková plavba lodí po kanálu Beagle , při které lze zblízka pozorovat kolonie tučňáků magellanských, albatrosy, rybáky, kormorány, lvouny a při troše štěstí i velryby, a také jeden z nejjižnějších majáků světa – Les Eclaireus. Nocleh.

4. den

výlet do NP Tierra del Fuego , 7km nenáročný trek podél zálivu Ensenada a Lapataia . Úžasné pohledy na zasněžené vrcholky hor, ostrov Redonda a křišťálové vody kanálu Beagle. Zde také končí Ruta 3 známá také jako „Panamerická dálnice“, která se odsud táhne neuvěřitelných 17 000 km až na Aljašku. Odpoledne možnost k odpočinku, případně k prohlídce některého z muzeí, např. bývalé věznice, námořnictva nebo původních indiánských kultur. Nocleh.

5. den

celodenní přejezd Ohňové země z Ushuaia do chilského města Punta Arenas v jižní Patagonii, cestou přeplujeme přes Magellanský průliv. Nocleh.

6. den

ráno výlet lodí z přístavu v Laredo Bay do Magellanského průlivu k ostrovu Isla Magdalena . Pozorování největší kolonie tučňáků magellanských v chilské Patagonii (až 120 tisíc), několika set lachtanů hřivnatých a také hejna racků a kormoránů. Poté návrat do Punta Arenas, prohlídka města a přejezd do Puerto Natales . Nocleh.

7. den

NP Torres del Paine – 2denní pobyt v jednom z nejkrásnějších národních parků Jižní Ameriky, během kterého lze pozorovat skalní věže Torres a „rohy“ Cuernos s nejvyšší horou Paine Grande (3 050 m), ledovce, jezera (Grey, Pehoé, Nordenskjold ad.), vodopády Salto Grande a zdejší faunu, např. kondora, nandu nebo divoké guanaco. Poslední den návrat do městečka Puerto Natales. Nocleh.

8. den

přejezd do městečka El Calafate v Argentině, prohlídka města, nákup suvenýrů. Odpoledne fakultativně návštěva moderního Glaciaria (jedno z nejlepších muzeí světa věnovaných ledovcům), případně pěší výlet do přírodní rezervace Laguna Nimez , která je domovem až 80 druhů ptactva, večer ochutnávka pečeného skopového masa. Nocleh.

9. den

ráno návštěva NP Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno - tento jeden z mála narůstajících ledovců na světě nabízí neskutečnou podívanou, při které se až 60 metrů vysoké kusy ledu řítí do vod jezera Argentino. Fakultativně plavba lodí po jezeře Argentino k ledovci Perito Moreno. Odpoledne přesun do městečka El Chaltén – výchozího místa pro jedny z nejkrásnějších scenérií Jižní Ameriky. Nocleh.

10. den

pěší výlet údolím řeky Fitz Roy k ledovcovému jezeru Torre (634 m n. m.) pod Mekku všech horolezců - La Torre (3 102 m n. m.), případně kratší výlety k vyhlídkám Condor nebo Torre. Nocleh.

11. den

pěší výlet k majestátní skalnaté špici Fitz Roy (3 375 m n. m.), případně kratší výlety v okolí (Laguna Capri, vodopády Chorrillo del Salto). Vzdálenosti túr se dají přizpůsobit dle zdatnosti a počasí. I méně zdatní účastníci se do 2 hodin od místa ubytování dostanou k velmi krásným výhledům s převýšením max. 200 m. Nocleh.

12. den

ráno návrat autobusem okolo jezer Viedma a Argentino na letiště do El Calafate a následně přelet do Buenos Aires, transfer na hotel. Nocleh.

13. den

snídaně. Individuální volno, poté odlet do Prahy s přestupem.

14. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Patagonie a Ohňová země
v cenách od 115 990 Kč