Čínské metropole rychlovlakem

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Čína
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu s přestupem Praha–Peking, Šanghaj–Praha vč. letištních poplatků
transfer letiště–hotel a doprava autokarem dle programu
přejezd rychlovlakem Peking-Šanghaj
přejezd rychlodráhou v Šanghaji na letiště
6 nocí v 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu s polopenzí
vstupy dle programu
služby průvodce CK FIRO-tour
služby místního průvodce
zákonné pojištění ve změní zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: spropitné (cca 50 USD/ osoba)
vízum do Číny (cca 1 990 Kč) – zajišťuje CK FIRO-tour
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (5 490 Kč)
fakultativní výlety cca 150 USD
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Peking • Velká čínská zeď • Šanghaj • Tongli

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Pro realizaci fakultativních výletů je třeba min. 10 zájemců. Při koupi zájezdu je nutné ihned uvést čísla pasů cestujících. V Číně se s velkým předstihem kupují lístky na vlakové spoje a nákup je možný jen na základě čísla pasu, kterým se pak cestující i na nádražích prokazuje.

Min. počet účastníků : 16.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den

přílet do Pekingu , po cestě z letiště do hotelu fotografická zastávka u olympijského stadionu , u Ptačího hnízda a Vodní kostky. V případě dřívějšího příletu část programu v hlavním městě. Nocleh.

3. den

výlet k Velké čínské zdi , symbolu starověké čínské civilizace, procházka po části zdi o celkové délce 6 360 km. Po obědě prohlídka Letního paláce postaveného v období dynastie Qing na břehu jezera Kunming s největší a nejlépe zachovanou císařskou zahradou v Číně. K večeři místní specialita – pekingská kachna. Nocleh.

4. den

návštěva Chrámu nebes , místa, kde se císaři dynastie Ming a Qing modlili za dobrou úrodu. Poté prohlídka starých městských čtvrtí na tradičních rikšách – hutong . Odpoledne návštěva největšího náměstí na světě – Náměstí Nebeského klidu, a největšího palácového komplexu na světě, sídla čínských císařů, Zakázaného města . Fakultativně Kung-fu show . Nocleh.

5. den

individuální volno – fakultativně možnost návštěvy lámaistického kláštera Yonghe s volným časem na nákupy na trhu s hedvábím. Nocleh.

6. den

transfer na železniční stanici. Čeká vás jedinečný zážitek, cesta vysokorychlostním vlakem z Pekingu do Šanghaje , na trati otevřené v červenci 2011. Velká část trasy o délce cca 1320 km vede čínským venkovem a ujedete ji za cca 5 hodin, pojedete rychlostí až cca 300 km/hod. Jedná se o světově nejdelší vysokorychlostní trať vybudovanou najednou. Bylo vybudováno 22 tunelů a 244 mostů. Po příjezdu do Šanghaje návštěva nádherných zahrad Yu , starého města a nábřeží Bund. Večerní projížďka po řece Huangpu . Nocleh.

7. den

výlet do dobře zachovaného vodního městečka s dlouhou historií - Tongli , které leží cca 80 km od Šanghaje. Město obklopené 5 jezery, protkané sítí kanálů a řek, s mnoha kamennými mosty spojujícími různé části města. Návrat do Šanghaje, případně dokončení prohlídky města. Fakultativně možnost akrobatické show. Nocleh.

8. den

dle letových řádů možnost individuálního volna či fakultativně návštěvy oblasti Pudong a TV vysílače Pearl Tower. Transfer na letiště vysokorychlostní dráhou Maglev (technologie vozidel vznášejících se díky odpudivým účinkům magnetického pole). Odlet s přestupem do Prahy (možnost příletu až následující den).

9. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Čínské metropole rychlovlakem
v cenách od 37 990 Kč do 39 990 Kč