Napříč Srí Lankou s relaxem na východním pobřeží ostrova

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Srí Lanka
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Colombo - Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku v optimální knihovací třídě
dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
9 nocí s polopenzí v hotelech 3* během okruhu
služby místního a česky mluvícího průvodce během okruhu
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 990 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (cca 35 USD, platba kartou)
Povinné příplatky: vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 990 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (cca 35 USD, platba kartou)
1lůžkový pokoj (11 490 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Colombo • Seeduwa • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Polonnaruwa • Passikudah • Kandy • Peradeniya • Nuwara Eliya • Bandarawela • Yala • Galle • Negombo

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Cena nezahrnuje: vstupy cca 155 USD

Min. počet účastníků : 15

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Colomba dle letového řádu (s mezipřistáním).

2. den

přílet do Colomba , po vstupní proceduře transfer do hotelu, ubytování. Dle letových řádů a příletu: prohlídka Colomba, hlavního města ostrova.

4. den

po snídani odjezd ze Seeduwy směrem do Pinnawaly , návštěva slavného sloního útulku pro osiřelé slony, který byl založen v roce 1975. Místo sloužilo původně k ochraně slonů zraněných pytláky, dnes je turistickou atrakcí s mnoha slony (můžete pozorovat jejich koupání v řece, krmení mláďat). Následuje přejezd do Dambully (UNESCO). Zdejší chrám byl zbudován ve skále v 1. st. př. n. l. Komplex 5 jeskyní ukrývá překrásné malby a sochy Buddhy, vytesané ze skály. Transfer do oblasti Sigiriya a nocleh v hotelu, večeře.

5. den

: snídaně, dále návštěva Sigiriya. Pevnost se tyčí na skále ve výšce zhruba 200 m. Na vrchu skály bylo dříve královské sídlo zahrnující zahrady a vodní jezírka. Z vrcholu skály se vám naskytne krásný výhled do krajiny. Poté přejezd do Polonnaruwy , dalšího města chrámů založeného v 5. st. a zahrnutého mezi památky UNESCO. Prohlídka rozsáhlého královského paláce, parků, nádrží. Následuje přejezd na východ ostrova, do Passikudah, ubytování a večeře v hotelu v Passikudah.

6. den

snídaně, relax na pláži, koupání. Pláže v oblasti Passikudah patří k nejkrásnějším na ostrově, pozvolný vstup do moře. V případě zájmu možnost výletů v místě, vodní sporty. Po oba dva dny večeře v hotelu. Za příplatek možnost ubytování v hotelu 5*.

7. den

: snídaně, následuje odjezd do Kandy , bývalého hlavního města a tzv. Hlavního města vysočiny. V Kandy se v minulosti vystřídali Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře. Nejznámějším je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa. Projedete kolem jezera, navštívíte bazar, centrum umění a řemesel. Večer kulturní show s ukázkami tradičních tanců. Večeře a nocleh v Kandy .

8. den

: snídaně. Přejezd do Peradeniye , Královské botanické zahrady. Zde je na ploše 147 akrů k vidění nepřeberné množství tropických rostlin, květin i stromů. Nejznámější je dům orchidejí. Přejezd do Nuwara Eliya , populárního resortu vysočiny. Je srdcem oblasti, kde se pěstuje cejlonský čaj. Navštívíte čajovou plantáž a uvidíte proces zpracování čaje (vč. ochutnávky). Odjezd do hotelu v Bandarawele . Ubytování a večeře.

9. den

snídaně, přejezd do Yala . Návštěva národního parku, safari v jeepech, možnost spatřit slony, buvoly, levharty, hady či krokodýly. Ubytování, večeře a nocleh.

10. den

snídaně, ráno odjezd po pobřeží směrem k Galle , jednomu z nejdůležitějších přístavů ostrova. Město je známé také díky výrobě krajek. Nachází se zde rozsáhlé opevnění s pevností, zapsané na seznamu UNESCO. Přejezd dále do Negomba , ubytování v hotelu, volno. Večeře a nocleh.

11. den

: snídaně, dle letových řádů transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (s mezipřistáním).

12. den

: přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Napříč Srí Lankou s relaxem na východním pobřeží ostrova
v cenách od 41 990 Kč