Grand tour Cejlonem

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Srí Lanka
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Colombo–Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků, případného palivového příplatku, v optimální knihovací třídě
dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
7 nocí v 2lůžkových pokojích v 3* hotelech během okruhu
7× polopenzi
služby místního česky hovořícího průvodce během okruhu
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 990 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR
Povinné příplatky: vízum na Srí Lanku - možnost vyřízení přes CK za poplatek 990 Kč nebo vyřízení individuálně přes elektronický systém (35 USD, platba kartou). Vízum je možné vyřídit i po příletu na Srí Lanku za 40 USD. Doporučujeme vyřízení víza již před odletem z ČR
1lůžkový pokoj během okruhu na 7 nocí (6 990 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění viz katalog str. 11
Prodloužení o 7 nocí po okruhu vč. transferů - ceny platné pro okruhy z roku 2017, odlet 10.11.: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive 7 nocí 15 990 Kč
hotel Tangerine Beach***+ s polopenzí 7 nocí 12 990 Kč
hotel Koggala Village *** s polopenzí 7 nocí 8 990 Kč
hotel Turyaa Kalutara**** 7 nocí se snídaní 19 490 Kč
hotel Royal Palms**** s polopenzí 7 nocí 19 490 Kč
hotel Coco Royal Beach*** s polopenzí 7 nocí 12 490 Kč
Prodloužení o 7 nocí po okruhu vč. transferů - ceny platné pro okruhy z roku 2018: hotel Mermaid Hotel and Club***+ s all inclusive 7 nocí 15 990 Kč
hotel Tangerine Beach***+ s polopenzí 7 nocí 10 990 Kč
hotel Koggala Village *** se snídaní 7 nocí 9 990 Kč
hotel Turyaa Kalutara**** 7 nocí se snídaní 23 990 Kč
hotel Royal Palms**** se snídaní 7 nocí 13 990 Kč
hotel Coco Royal Beach*** s polopenzí 7 nocí 13 490 Kč
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Colombo • Negombo • Pinnawala • Dambulla • Sigiriya • Polonnaruwa • Anuradhapura • Matale • Peradeniya • Kandy • Nuwara Eliya • Yala • Galle • prodloužení v hotelu na pláži • Colombo

Upozornění : V ceně zájezdu nejsou zahrnuté vstupy.

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Cena nezahrnuje vstupy, doporučená částka cca 190 USD. NOVINKA: možnost prodloužení na MALEDIVÁCH v resortu dle vlastního výběru a na libovolný počet nocí.

Min. počet účastníků : 16.

Program zájezdu

1. den

dle letového řádu odlet z Prahy do Colomba (s mezipřistáním).

2. den

přílet do Colomba , po vstupních formalitách transfer do Negomba . Ubytování a individuální volno na aklimatizaci, večeře a nocleh.

3. den

po snídani odjezd k návštěvě slavného útulku pro osiřelé slony v Pinnawale . Založen byl v r. 1975 s pouhými 7 slony. V dnešní době může část z nich pozorovat narození svých pravnoučat. Původně toto místo sloužilo k ochraně slonů zraněných v důsledku pytláctví, dnes je velkou turistickou atrakcí. Okouzlí vás krmení slůňat z láhví, koupání stáda v řece i samotné pozorování těchto milých obrů. Následuje přejezd do Dambully (UNESCO). Zdejší chrám ve skále byl zbudován králem Walagambahu v 1. st. př. n. l. Komplex 5 jeskyní na zhruba 2 000 m2 ukrývá překrásné malby (nejrozsáhlejší na světě) a sochy Buddhy, vytesané ze skály (největší měří 14 m). Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

4. den

po snídani návštěva Sigiriye . Pevnost se tyčí do výšky zhruba 200 m a byla vystavena králem Kashyapou v 5. st. (UNESCO). Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny. Přejezd do dalšího města králů – Polonnaruwy . Založena byla koncem 10. st. jihoindickou dynastií Chola. Když sinhálský král Vijjayabahu I. vytlačil Choly z ostrova, ponechal Polonnaruwu jako své hlavní město. Za krále Parakramabahu I. zde byl vystavěn královský palác, nádherné parky a obrovská nádrž. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den

snídaně a odjezd na návštěvu Anuradhapury . Prohlídka původního 1. hlavního města Srí Lanky, dodnes s velkou řadou archeologicky a historicky cenných pozůstatků a zapsaného na seznamu UNESCO. K vidění je zde i veliká atrakce – 2 200 let starý posvátný strom Sri Maha Bodhi, údajně nejstarší na světě a samozřejmě řada starobylých stúp, pagob, zbytků chrámů a rituálních lázní. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. den

po snídani odjezd do vysočiny do Kandy. Cestou zajímavá zastávka v Matale . Ve zdejší zahradě s kořením uvidíte pěstování i zpracování mnoha druhů zdejších exotických rostlin, dozvíte se o jejich využití a léčebných účincích. Přejezd do Královské botanické zahrady v Peradeniyi . Zde je na ploše 147 akrů k vidění nepřeberné množství tropických rostlin, květin i stromů. Zbudována byla pro potěchu sinhálských králů a později zvelebena Brity. Příjezd do Kandy – tzv. „Hlavního města vysočiny“. V Kandy se v minulosti vystřídali u moci Portugalci, Holanďané a nakonec Britové a stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře a celkovém vzezření města. Nejznámějším místem je chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa , který uchovává nejposvátnější buddhistickou relikvii. Projedete kolem jezera, navštívíte městský bazar, centrum umění a řemesel, muzeum drahokamů a v podvečer se zúčastníte působivé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chození po žhavém uhlí. Ubytování, večeře a nocleh.

7. den

po snídani odjezd půvabnou krajinou vysočiny do nejpopulárnějšího resortu – Nuwara Eliya (1 889 m n. m.). Dodnes je zde patrný britský vliv, projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Nuwara Eliya je srdcem oblasti, kde se pěstuje slavný cejlonský čaj. Zavítáte na čajovou plantáž a v továrně uvidíte proces jeho zpracování (součástí zdejší návštěvy je i ochutnávka). Ubytování a nocleh v hotelu v Nuwara Eliye.

8. den

snídaně a přejezd z vysočiny na jih ostrova do největšího národního parku v Yale . Zúčastníte se skvělého safari v jeepech (možnost spatřit slony, kance, buvoly, levharty, hady či krokodýly a celou řadu dalších živočišných druhů vč. vzácného ptactva s pozorováním v divoké přírodě). Ubytování, večeře a nocleh.

9. den

po snídani se vydáte na poslední část putování ostrovem, cesta povede na jižní pobřeží do města Galle . Jde o významný přístav a město je vyhlášené díky zručným krajkářkám. Nachází se zde rozsáhlé opevnění se známou pevností (vzniklé za dob kolonizace Portugalci, dále zvelebované Holanďany a dnes zapsané na seznamu UNESCO). Po prohlídce transfer na letiště v Colombu. U varianty s prodloužením transfer do vybraného hotelu a ubytování.

10. den

v brzkých ranních hodinách odlet zpět do ČR. Varianta s prodloužením: individuální program.

11. den

v případě prodloužení individuální volno v hotelu na pláži dle vlastního výběru.

12. den

dle letového řádu transfer na letiště v Colombu a odlet s mezipřistáním zpět do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Grand tour Cejlonem
v cenách od 37 990 Kč do 39 990 Kč