To nejlepší z Barmy

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Barma
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Yangon - Praha
místní přelety Yangon - Bagan, Bagan - Mandalay, Mandalay - Heho, Heho - Yangon
dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
9 nocí se snídaní ve 3* hotelech
7 obědů a 1 večeři během programu
2 láhve vody na den
projížďky lodí dle programu
průvodce FIRO-tour
místního průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: vízum do Barmy (při vyřízení přes CK 1 700 Kč)
Povinné příplatky: vízum do Barmy (při vyřízení přes CK 1 700 Kč)
1lůžkový pokoj (9 990 Kč)
dobrovolné bakšišné
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Yangon Kyaikhtiyo • Bagan • Mount Popa • Mandalay • Sagaing • Amarapura • Heho • Inle Lake

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 15

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Yangonu.

2. den

: přílet do Yangonu, transfer do hotelu, volno a odpočinek.

3. den

: snídaně, celodenní prohlídka Yangonu, který byl dříve nazýván Rangoonem. Prohlídka sedícího Buddhy, Pagody Shwedagon, Pagody Sule. Odpoledne volný program, nocleh v Yangonu.

4. den

po snídani odjezd do Kyaiktiya, na světoznámý pozlacený posvátný viklan. Cestou zastávka na válečném hřbitově Taukkayan , kde je pochováno více jak 27 000 vojáků, kteří zahynuli během 2. světové války. Pokračování do Kyaikhtiya, příjezd odpoledne do základního tábora. Krátký trek na horu Yathae Hill, kde se nachází Kyakthtyio Pagoda, známá jako zlatý kámen. Návrat zpět do Yangonu.

5. den

snídaně. Transfer na letiště a odlet do Baganu. Prohlídka města a nejkrásnějších chrámů a pagod v oblasti. Začneme s výhledem na celé území Yangonu, budeme pokračovat zlatou stýpou Shwezigon Pagoda, dále jeskynní chrám s nástěnnými malbami Kyansittha Umin, elegantní klášter Htilominlo. Odpoledne návštěva tradiční manufaktury, kde se vyrábí místní výrobky, pokračování prohlídky chrámů: Ananda Tepmle, Sulamani Temple a další. V oblasti se nachází více než dvě tisícovky pagod a chrámů. Nocleh v Baganu.

6. den

snídaně, odjezd k Mount Popa, vulkanickému suku. Jeho vrchol je uctíván jako obydlí tradičních duchů a je vyzdoben chrámy, pagodami a svatyněmi. Na vrchol vede 777 schodů. Cesta zpět do Baganu, zastávka v Shew Hlaing Villag e - místní vesnice produkující výrobky z palem a také palmové víno. Tradiční barmský oběd ve stínu palem. Návrat do Baganu, nocleh.

7. den

snídaně, transfer na letiště a odlet do Mandalay, bývalého hlavního města Barmy. Začátek prohlídky - Pagoda Mahamuni. Odpoledne prohlídka Kuthodaw Pagody, známé jako jako nejvetší kniha na světě s kamennými deskami, kde je zapsán celý buddhistický kánon. Pokračování do dřevěného kláštera Shwenandaw. Na závěr dne výhled z vrcholku Mandalay Hill s úchvatými panoramatickými pohledy na řeku Iravádí. Nocleh v Mandalay.

8. den

: snídaně a prohlídka okolí Mandalay - starodávné město Amarapura s návštěvou kláštera Maha Gandayon a mostu U Bein. Prohlídka města Ava, kde se svezeme také na koňských povozech. Nocleh v Mandalay.

9. den

snídaně, přelet do města Heho a přejezd do Nyaung Shwe , které je vstupní branou k jezeru Inle Lake. Nalodíme se na loď, následuje cca půldenní výlet - projížďka po jezeře, vesnice místních rybářů, plovoucí zahrady, Pagoda Phaung Daw Oo, zastávka v řemeslných dílnách a výrobně místních cigaret. Nocleh v resortu u jezera Inle Lake.

10. den

snídaně. Po snídani odjezd po jezeře k In Dein a Ywama, návštěva místního trhu, kláštera a zřícenin starodávných pagod. Zastávka s výhledem na jezero, návrat do resortu a volno.

11. den

snídaně, transfer na letiště a odlet s přestupy zpět do ČR.

12. den

přílet.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Barmy
v cenách od 67 990 Kč