Petrohrad – město múz a umění

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rusko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Petrohrad–Praha vč. všech letištních poplatků
transfery letiště–hotel-letiště
dopravu a výlety dle programu
4 noci ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu se snídaní
služby místního česky mluvícího průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění – viz katalog str. 11
vízum do Ruska (2 290 Kč - zajišťuje CK)
4x večeře (2 490 Kč)
1lůžkový pokoj (3 990 Kč)
vstupy cca 90 EUR
spropitné
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : vstup do Ermitáže, Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou, paláce v Petrodvorcích, chrám sv. Izáka a Petropavlovské pevnosti je nutné závazně rezervovat nejpozději při doplatku zájezdu. Platba na místě v EUR. Ubytování ve 3lůžkovém pokoji nelze zajistit.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

samostatně odlet do Petrohradu. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

snídaně. Okružní jízda Petrohradem , při které uvidíte tepnu města - Něvský prospekt a palác ve Smolném. Dále uvidíte Palácové náměstí, Letní sad a Měděného jezdce - památník zakladatele města Petra Velikého. Odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže , jejíž sbírka čítá několik milionů exponátů. Kromě sbírek vyhrazených ruské kultuře patří mezi velice populární oddělení galerie západoevropského malířství, kde lze obdivovat skvostná díla od Rembranta, Rubense a dalších známých mistrů. Také budete mít možnost nahlédnout do komnat Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající řadu soch v nadživotní velikosti. Nocleh.

3. den

snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo) , jemuž dominuje monumentální Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, která byla zničena nacisty během II. světové války a jejíž věrná kopie byla otevřena pro veřejnost v r. 2003. Odpoledne po návratu do Petrohradu návštěva Petropavlovské pevnosti , která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního odpočinku Romanovců. Dále osobní volno, které můžete využít k plavbě po něvských kanálech. Nocleh.

4. den

snídaně. Výlet do letního sídla ruských carů Petrodvorců . Dopřejte si procházku po palácovém a parkovém komplexu z 18. století vybudovaném na ploše 800 ha carem Petrem Velikým, kde uvidíte Velký palác , palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir, pavilon Ermitáž a více než 170 fontán , z nichž nejznámější jsou centrální Velká kaskáda, Šachová hora, kaskády Zlatá hora, socha Samsona bojujícího se lvem, Římské fontány a fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Odpoledne po návratu do Petrohradu volný program. Nocleh.

5. den

snídaně. Návštěva chrámu sv. Izáka , který byl postaven na tisících kůlech a je nejkrásnějším kostelem města. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Individuální volno do odjezdu na letiště. Transfer na letiště a samostatně odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Petrohrad – město múz a umění
v cenách od 18 040 Kč do 18 990 Kč