Metropole Ruska - Moskva a Petrohrad

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rusko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Moskva a Petrohrad–Praha vč. všech letištních poplatků
transfer letiště–hotel–letiště
dopravu klimatizovaným autokarem a výlety dle programu
noční přejezd vlakem II. třídy z Moskvy do Petrohradu ve 4lůžkovém kupé
6 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu se snídaní
představení Moskevského cirkusu
služby průvodce FIRO-tour
služby místního česky mluvícího průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
vízum do Ruska (2 290 Kč – zajišťuje CK)
6x večeře (2 790 Kč)
1lůžkový pokoj (5 490 Kč)
2lůžkové kupé v I. třídě (2 590 Kč)
vstupy cca 110 EUR
spropitné
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Moskva • Sergijev Posad (Zagorsk) • Petrohrad • Petrodvorce • Puškino (Carskoje Selo)

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : vstup do Treťjakovské galerie, Kremlu, kláštera v Sergijev Posadu, Ermitáže, Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou, paláce v Petrodvorcích, Petropavlovské pevnosti a chrámu sv. Izáka je nutné závazně rezervovat nejpozději při doplatku zájezdu. Na místě již nelze zajistit. Platba na místě v EUR. Ubytování ve 3lůžkovém pokoji nelze zajistit.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Moskvy. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

snídaně. Okružní jízda Moskvou – Rudé náměstí, obchodní centrum GUM, Velké divadlo a Manéžní náměstí, Leninský prospekt, vyhlídka na Moskvu z Vrabčích hor u Lomonosovy univerzity, chrám Krista Spasitele. Z místa u řeky uvidíme na Novoděviččí klášter ze 16. století a navštívíme hřbitov, kde jsou pohřbeny významné osobnosti ruské kultury i politické scény (Čechov, Šostakovič, Gorbačovová, Jelcin, Chruščov). Dle časových možností zastávka na Vítězné hoře, místě oslav velkých výročí. Odpoledne návštěva slavné Treťjakovské galerie s díly významných ruských umělců. Nocleh.

3. den

snídaně. Prohlídka Kremlu a chrámů na Chrámovém náměstí (chrámy Blagověščenský, Uspenský - korunovační chrám ruských carů, Archangelský - pohřební chrám moskevských velkoknížat a prvních ruských carů), zvonu Car a děla Car. Odpoledne individuální volno. Nocleh.

4. den

snídaně. Výlet do Sergijev Posadu ( Zagorsk) , kde navštívíte Trojickosergijevský klášter - centrum pravoslaví. Jedná se o nejbohatší mužský klášter v Rusku s typickou ruskou chrámovou architekturou se zlatými kupolemi. V areálu kláštera lze nalézt i studnu se svatou vodou. Odpoledne návrat do Moskvy. Procházka po známém Arbatu, kde bydlel Puškin a oblíbeném místě umělců. Představení Moskevského cirkusu . Noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrohradu.

5. den

příjezd do Petrohradu , který je nerozlučně spjat s osobou cara Petra I. Velikého, zakladatele novodobého ruského státu. Transfer do hotelu a snídaně. Okružní jízda Petrohradem – Něvský prospekt , paláce ve Smolném, Palácové náměstí, Letní sad. Návrat do hotelu na ubytování a odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže s možností nahlédnout do ostatních komnat Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou. Nocleh.

6. den

snídaně. Výlet do letního sídla ruských carů Petrodvorců – palácového a parkového komplexu z 18. století vybudovaném na ploše 800 ha carem Petrem Velikým. Zde se nachází Velký palác , palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir, pavilon Ermitáž a více než 170 fontán , z nichž nejznámější jsou socha Samsona, kaskády Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Po návratu do Petrohradu volný program. Nocleh.

7. den

snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo) , jemuž dominuje Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo s nádhernou Jantarovou komnatou. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více než zdejší paláce a parky. Odpoledne návrat do Petrohradu, návštěva Petropavlovské pevnosti , která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního odpočinku Romanovců. Osobní volno s možností plavby po něvských kanálech. Nocleh.

8. den

snídaně. Dopoledne návštěva chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Dle letového řádu individuální volno do odjezdu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Metropole Ruska - Moskva a Petrohrad
v cenách od 29 990 Kč