Na skok do Skotska

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Edinburgh, Glasgow-Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků
dopravu autobusem (event. minibusem) dle programu
4 noci ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (5 590 Kč)
4x večeře (3 590 Kč)
vstupné cca 80 GBP
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Edinburgh • Falkirk • Stirling • Glen Coe • Fort William • Skye • Loch Ness • Pitlochry • Glasgow

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Edinburghu . Po příletu transfer do centra a prohlídka města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Návštěva mohutného hradu s expozicí skotských korunovačních klenotů. Příjemná bude jistě procházka po tzv. Royal Mile lemovaná mnoha historicky cennými stavbami jako je např. katedrála St. Giles či palác Holyrood House - sídlo královny. Nocleh.

2. den

po snídani odjezd k Falkirkskému kolu , což je originální rotační výtah, který propojuje západní a východní pobřeží Skotska. Poté návštěva královského města Stirling , které je spojené s historií Williama Wallace známého jako Statečné srdce. Prohlídka středového renesančního hradu, který se tyčí na strmé skále. Dále se cesta bude klikatit západní částí Skotské vysočiny. Nejdříve přejedete k největšímu skotskému jezeru Loch Lomond a pak projedete nádhernými přírodními scenériemi k nejkrásnějšímu údolí Skotska Glen Coe s tajuplným vřesovištěm Rannoch Moor . Nocleh (2 noci).

3. den

snídaně. Celodenní výlet ­na největší ostrov Vnitřních Hebrid – Skye pyšnící se jedněmi z nejrozmanitějších a nejpůsobivějších scenérií Velké Británie. Projedete panoramatickou cestou míjející horské masivy a zastavíte u nejfotografovanějšího skotského hradu Eilean Donan Castle . Na ostrově lze vidět bizarní krajinu a půvabná místa, např. hrad Dunvegan , který již několik staletí patří klanu MacLeodů. Nabízí krásnou zahradu k rozjímání a možnost plavby k volně žijící kolonii tuleňů (v případě příznivého počasí). Na závěr dne zastávka v městečku Portree s malebných přístavem, kde lze ochutnat typické jídlo fish and chips (rybu s hranolkami). Návrat na ubytování a nocleh.

4. den

snídaně. Dnešní trasa povede údolím Great Glen přes malebný Fort Augustus , kde se zastavíte u zdymadel unikátní technické památky Kaledonského kanálu, až k pověstmi opředenému jezeru Loch Ness se zastávkou u zříceniny hradu Urquhart Castle . Dále navštívíte malebné městečko Pitlochry , kde se lze projít k vodní elektrárně s průplavem pro lososy a navštívit místní dílnu, kde se vyrábějí unikátní šperky z vřesu. Také zde můžete navštívit palírnu skotské whisky. Nocleh.

5. den

snídaně. Cestou do Glasgow přejezd kolem slavného červeného železničního mostu Forth Bridge . Krátká prohlídka Glasgow , kde si prohlédnete katedrálu sv. Munga . Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Na skok do Skotska
v cenách od 24 990 Kč