Nepoznaná krása Severního Irska

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Irsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Dublin-Praha vč. všech letištních poplatků
dopravu autobusem a výlety dle programu
6 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (4 990 Kč)
6x večeře (3 490 Kč)
vstupy cca 40 GBP a 40 EUR
jízdné MHD
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Monasterboice • Belfast • Obrův chodník • Derry • Slieve League • Drumcliff • Sligo • Dublin

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 25.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Dublinu. Transfer na hotel. Nocleh.

2. den

po snídani vyrazíte na sever Irska a zastavíte u jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů z 5. století – Monasterboice . Budete obdivovat nádherné irské kamenné kříže a další jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko. Poté navštívíte okázalé šlechtické sídlo rodu Londonderryů Mount Stewart House s překvapivými interiéry a nádherně upravenými zahradami. Přejezd do Belfastu a prohlídka hlavního města Severního Irska spojená s návštěvou expozice v Titanic Exhibition Centre . Nocleh.

3. den

snídaně. Tento den se vydáte obdivovat Antrimské pobřeží , dostanete se k nejmalebnějšímu úseku této pobřežní oblasti, kde útesy lemují půvabné rybářské vesničky a nedozírné písečné pláže. Foto zastávky u městečka Ballycastle a Carrick A-Rede Bridge - jeden metr široký provazový most nad 30metrovou propastí. Určitě nesmíte vynechat Giants Causeway (Obrův chodník), strhující čedičový skalní útvar smáčený mořskými vlnami, který opravdu vypadá jako dílo obrů a je právem zapsán na seznamu UNESCO. Krátká zastávka u romantických ruin hradu Dunluce Castle a na závěr dne si prohlédnete druhé největší severoirské město Derry , jehož městské hradby jsou jedním z nejlépe zachovalých obranných systémů v Evropě. Nocleh.

4. den

snídaně. Nejprve navštívíte druhý největší národní park Glenveagh v Irsku, ve kterém jsou skalnaté vršky, porostlé převážně borovicemi a rododendrony, ale najdete zde i velice exotické rostliny. Od stejnojmenného panství z 19. století, které se nachází na břehu jezera a kde si můžete vychutnat koláčky s hutnou smetanou, můžete také vyrazit na krátkou procházku po zahradách a okolí jezera. Odpoledne přejedete k utajenému irskému drahokamu, k útesům Slieve League , o kterých místní tvrdí, že jsou nejvyššími mořskými útesy v Evropě. Po pěší procházka po útesech, které šplhají do výšky 600 metrů vám možná přijde vhod pravá irská káva . Nocleh.

5. den

snídaně. Dopoledne navštívíte porcelánku Belleek Pottery , kde se dostanete zpět do r. 1857, kdy byla tato nejstarší keramická dílna v Irsku otevřena. Po prohlídce provozu si lze prohlédnou muzeum a křehký porcelán zakoupit. Přejezd do Drumcliffu , kde je pohřbený velký irský básník W. B. Yeats. Návštěva města Sligo - místo oplývající lasturami, a návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v Carrowmore , kde můžete projít mezi kamennými kruhy, dolmeny a hrobkami. Nocleh.

6. den

po snídani navštívíte palírnu Kilbeggan , kde vás seznámí s historií a výrobou, a budete moci ochutnat zlatavě jantarovou irskou whiskey. Dojezd do Dublinu a okružní jízda, při které uvidíte nejvýznamnější památky hlavního města, např. Trinity College, katedrálu sv. Patrika, Molly Mallone či O´Connell Street. Nocleh.

7. den

po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Nepoznaná krása Severního Irska
v cenách od 26 990 Kč