Putování Anglií - nejen pro milovníky detektivek

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha-Londýn-Praha vč. všech letištních poplatků
kabinové zavazadlo
transfery
doprava minibusem či autobusem dle programu
3 noci ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu se snídaní
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (3 990 Kč)
zavazadlo k odbavení dle letecké společnosti (od cca 1 600 Kč)
vstupy cca 80 GBP
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Windsor • Caversham • Wallingford • Dorchester-on-Thames • Oxford • Henley-on-Thames

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 20.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Londýna. Po příletu přejezd do poklidného městečka Windsor , kde navštívíte největší obydlený hrad na světě a oficiální sídlo královny. Během prohlídky uvidíte např. domeček pro panenky a projdete si reprezentační místnosti, kde mezi mnoha exponáty můžete zkusit najít třeba kulku, která zabila slavného admirála Nelsona. Podvečerní procházka do nedalekého Etonu , kde se nachází významná škola nejen pro členy královské rodiny. Nocleh.

2. den

snídaně. Výlet do hrabství Berkshire, kde půjdete ve stopách inspektora Barnabyho . Navštívíte velkolepé stavení Dorney Court , které je obklopeno krásnou zahradou a parkem. Toto tudorovské panské sídlo bylo použito v několika dílech Vražd v Midsomeru, ale také v detektivce od Agathy Christie. Poté dojedete do Cavershamu , odkud budete pokračovat do jedinečné anglické vesnice Mapledurham , kde si můžete prohlédnout nádherné Mapledurhamské panství a historický mlýn z 15. století, ve kterém se nachází malá vodní elektrárna. Zdejší panství použili filmaři hned v několika filmech. Návrat na hotel a nocleh.

3. den

po snídani vyrazíte do malebného Dorchester-on-Thames , jedné z nejkrásnějších Midsomerských vesnic. Návštěva středověkého opatství, které bylo použito jako filmové kulisy v různých epizodách. Vaše další zastávka bude malá půvabná vesnička Ewelme , kde se taktéž několikrát filmovalo, např. film Bídníci z r. 1912. Projdete se tichou krajinou kolem řeky, než budete pokračovat do nádherného městečka Wallingford , jehož lokace byly použity pro fiktivní město Causton. Nedaleko odtud navštívíte kostelík v Cholsey, kde je pohřbena královna detektivek Agatha Christie . Odpoledne vás zavedeme do nejstaršího a nejslavnějšího univerzitního města Velké Británie, do Oxfordu . Užijete si procházku úzkými dlážděnými uličkami a kolem univerzitních budov, které jsou zbarveny do žluta. Budete si moci prohlédnout i Christ Church College a slavnou jídelnu známou z filmů o Harry Potterovi. Nocleh.

4. den

snídaně. V dopoledních hodinách navštívíte příjemné živé městečko Henley - on - Thames , které je centrem veslování. Procházkou podél řeky Temže zakončíte pátrání po místech, kde se natáčel velice populární britský seriál. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Putování Anglií - nejen pro milovníky detektivek
v cenách od 17 490 Kč