To nejlepší z Bordeaux + NEJVĚTŠÍ PÍSEČNÁ DUNA EVROPY (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie Akvitánie Bordeaux
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Bordeaux–Praha se všemi poplatky
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
transfer letiště–hotel–letiště
3x ubytování v Bordeaux
3x snídaně
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje: odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
doprava v rámci programu zájezdu
cestovní pojištění léčebných výloh
vstupné do památek
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 900 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování

hotel v Bordeaux, poblíž centra města
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Popis

Objevit pravou Francii? Vsaďte na Bordeaux… Perla jihozápadu a symbol vinařství s puncem nejlepších francouzských vín vás dostane. S naším průvodcem stihnete vše, co stojí za zážitek. Vychutnáte si večerní plavbu lodí po Garroně, navštívíte unikátní muzeum vína a navíc uvidíte největší písečnou dunu Evropy, kde se mísí vůně moře a borovicového lesa. Prožijte Bordeaux a poznávejte jako cestovatel!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :
Zavazadlo v ceně zájezdu  - NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla


kabinové   zavazadlo  o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

malé   zavazadlo   o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm


Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK  - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

NÁŠ TIP:  Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity!

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy d o Bordeaux v odpoledních hodinách, letiště je přibližně 12 kilometrů západně od města, transfer na hotel, ubytování. Ve večerních hodinách se společně s průvodcem vydáme na plavbu lodí po řece Garonne , která je v Bordeaux až půl kilometru široká, a budeme mít možnost se seznámit s večerním Bordeaux.  

2. den

Po snídani v hotelu přejedeme k Dune du Pilat , a vyšplháme se na nejvyšší písečnou dunu v Evropě , která má více než 100 metrů a podél pobřeží se táhne několik kilometrů. Jedná se o dunu „živou“, tedy putující. Přesouvá se postupně směrem k východu rychlostí zhruba pět metrů za rok a pohltila tak několik cest i budov. Zároveň zasypává i přilehlý borovicový les, který je součástí Landes, největšího vysazeného lesa v západní Evropě. Vyšlápnout nahoru nám nějaký ten čas zabere, výhled však bude stát za to. V rámci individuálního volna bude  možnost koupání ve vodách Atlantického oceánu . V pozdních odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Bordeaux, kde budete mít po zbytek dne osobní volno.

3. den

Po snídani se zaměříme na Bordeaux , jež je symbolem vinařského průmyslu a především také město zapsané na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Je to výsledek monumentální klasicistní přestavby z 18. století. Hlavní nábřeží a bulváry jsou lemovány obrovskými budovami z nažloutlého kamene, s velkými okny a střechami pokrytými tmavou břidlicí. Dopoledne se vydáme k Musée des Beaux-Arts (Muzeum výtvarného umění) , kde můžete vidět například obrazy známých malířů jako jsou Tizian, Eugene Delacroix, Henri de Toulouse-Lautrec, Auguste Renoir, Henri Matisse nebo Pablo Picasso. Nedaleko se nachází Palais Rohan , nyní fungující jako radnice města, dříve například jako císařský palác Napoleona Bonaparta. Poblíž se nachází i impozantní gotická Cathédrale de Saint-André . Odpoledne se přesuneme k Jardin Public, tam poobědváme a v případě pěkného počasí si můžeme udělat i piknik. Zájemci mohou navštívit Musée d'Histroire Naturelle (Muzeum přírodních věd) , případně CAPC musée d'art contemporaine (Muzeum moderního umění) . Tramvají se přesuneme ke známému Cité du Vin , turistickému a kulturnímu centru vinařství. Vrátíme se zpátky a podíváme se na památník Monument aux Girondins a na Velké divadlo nebo-li Grande Théâtre , jehož vstupní průčelí se sloupořadím připomíná antický chrám. Následně se vydáme na Burzovní náměstí (Place de la Bourse) , kde je známé Miroir d'eau (Vodní zrcadlo) . Pak půjdeme kolem Église Saint-Pierre (Kostel sv. Petra) a kolem mohutné brány Porte Cailhau . Budete mít možnost zastavit se i v Bordeaux Beer shopu, což ocení zejména ti, kteří holdují spíše pivu než vínu. Prohlídku zakončíme u baziliky sv. Michala , dominujícím stylem je zde plaménková gotika. Vedle baziliky se tyčí 114 metrů vysoká věž patřící k bazilice, ze které budete mít možnost vidět celé město jako na dlani. 

4. den

V brzkých ranních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Prahy .

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Bordeaux + NEJVĚTŠÍ PÍSEČNÁ DUNA EVROPY (letecky z Prahy)
v cenách od 15 990 Kč