Paříž netradičně + UTAJENÁ MÍSTA (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie Île-de-France Paříž
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Paříž – Praha se všemi poplatky
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
transfer letiště – hotel – letiště
3x ubytování v Paříži v 2* nebo 3* hotelu
3x snídaně
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje: odbavované zavazadlo za příplatek (viz níže)
MHD v Paříži (17 EUR)
projížďka lodí po Seině (14 EUR)
vstupné na místě (pokud nemáte zakoupeno u CK)
Muzeum Pass umožňující vstup do památek
památky, které nejsou zahrnuty v Muzeum Passu – Opera Garnier, věž Montparnasse, pařížské katakomby
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 700 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého poznáte Paříž trochu jinak než obvykle. Projdete se místy, kam vás jen tak někdo nevezme, navštívíte méně známá muzea, nahlédnete do tajemných pařížských katakomb a užijete si výhled z Vítězného oblouku či mrakodrapu Montparnasse. Objevte a zažijte s námi Paříž v jiném světle – bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné :
Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Moulin Rouge

Dospělý 3 690 Kč

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování

v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování

hotel 2* nebo 3* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy , přílet do Paříže, objednaným autobusem  transfer na hotel ,  ubytování .   V závislosti na čase příletu se můžeme vydat na procházku po nejslavnějším pařížském bulváru Champs-Élysées a zakončit první den u Vítězného oblouku. Zájemci si mohou zakoupit vstupenku na vyhlídku na vrcholu Vítězného oblouku a užít si tak večerní Paříž z úplně jiného pohledu. V rámci individuálního volna bude také možnost navštívit některé z muzeí (Louvre , Musée d'Orsay , Musée Galliera ).

2. den

Po snídani se vydáme k  Paláci   Chaillot  na Trocadéru, kde navštívíme Muzeum francouzských památek a zhlédneme sádrové odlitky těch nejvýznamnějších francouzských staveb nebo navštítíme Národní muzeum námořnictva, kde uvidíme například Naopoleonův člun. Poté budeme pokračovat kolem Eiffelovy věže a budovy sídla UNESCO až k  Rodinovu muzeu , které shromažďuje neuvěřitelné množství Rodinových děl, zejména soch, kreseb a obrazů. Muzeum se nachází v interiérech jednoho z nejkrásnějších městských paláců, tzv.  Hotelu Biron , jehož součástí jsou i úchvatné zahrady. Oběd ve formě pikniku si dáme v malém, lehce utajeném pařízském parčíku, v  zahradě Cathérine Labouré . Odpoledne budeme pokračovat kolem kostela Svatého Sulpicia, známého tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda až do čtvrti Saint-Germain-des-Prés. Projdeme se místními okouzlujícími uličkami a navštívíme neméně slavnou katedrálu  Saint-Germain-des-Prés , místo odpočinku jednoho z největších velikánů francouzské filozofie René Descarta. Naše další kroky povedou kolem budovy  Francouzského institutu  přes ikonický  most Pont des Arts  až k Centre Georges Pompidou. Tato budova je naprosto odlišná od klasické romantické Paříže tak, jak ji známe. Ultramoderní stavba, které jaksi „chybí“ fasáda v sobě ukrývá jednu z nejzajímavějších sbírek moderního umění. Večer je navíc z nejvyššího patra překrásný výhled na okolí.

3. den

Po snídani se společně vydáme objevovat záhadné pařížské katakomby , stěny zdejších spletitých chodeb jsou od země až po strop vyplněny kostmi a lebkami. Poté se projdeme k  Montparnasskému hřbitovu , kde je pochováno množství slavných osobností, vědců a umělců (Jean-Paul Sartre, Serge Gainsbourg a další). Zájemci si mohou užít vyhlídku na Paříž z mrakodrapu Montparnasse. Říká se, že právě z mrakodrapu je pohled na Paříž nejkrásnější právě proto, že mrakodrap nevidíte. Odpoledne se přesuneme k parku  Jardin des Plantes , jehož součástí je také botanická zahrada, zoo nebo napříkald planetárium. Odtud se vypravíme k  Institutu Arabského světa , jehož fasáda je netradičně architektonicky řešena a pokračovat budeme k bývalé starořímské aréně  Arena Lutetia . Aréna je schovaná v zástavbě, ani někteří Pařížané o její existenci neví. Večer si užijeme plavbu lodí po Seině. Z paluby lodě se nám naskytne nevšední pohled na nasvícené památky na obou březích řeky.

4. den

Ráno začneme u klenotu gotické architektury Svaté kaple (Sainte Chapelle), která je ukrytá v areálu   Justičního paláce. Dále budeme pokračovat kolem slavné katedrály Notre Dame a zastavíme se u jedinečného  Památníku holocaustu (Mémorial des Martyrs de la Déportation) , který spíše než památník z vnějšku připomíná vojenský bunkr. Projdeme se  Ostrovem svatého Ludvíka  až k Vogézskému náměstí, jednomu z nejstarších pařížských královských náměstí. Naše poslední kroky povedou k symbolu Francouzské revoluce  Náměstí Bastilly  a k  nádrži Arsenal , která dnes slouží jako městské přístaviště. Zájemci mohou využít individuální volno k nákupům ve čtvrti Marais, odpočinku či procházkám po této okouzlující staré pařížské čtvrti. Odpoledne se přesuneme objednaným transferem na letiště a  odletíme zpět do Prahy .

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Paříž netradičně + UTAJENÁ MÍSTA (letecky z Prahy)
v cenách od 15 490 Kč