Peruánská Odyssea

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Peru
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Lima–Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
přelet Cuzco–Lima
dopravu autokarem v Peru
vlak Ollantaytambo-Machu Picchu a zpět
transfery
12x ubytování v kvalitních 3* hotelech se snídaní
služby česky hovořícího průvodce
vstupné na Machu Picchu
výlet lodí na ostrovy Islas Ballestas
výlet lodí na plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (11 990 Kč)
vyhlídkový let letadlem nad liniemi Nazca (30 min) cca 100 USD dle sezóny + odletová taxa cca 10 USD
Huayna Picchu vstup cca 15 USD (nutné objednat nejpozději 2 měsíce předem – platba na místě)
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Lima • Islas Ballestas • Ica • Nazca • Arequipa • Colca Canyon • Titicaca • Uros • Taquile • Raqchi • Andahuaylillas • Cuzco • Sacsayhuaman • Ollantaytambo • Pisac • Machu Picchu

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : vstupy, které lze v rámci programu fakultativně absolvovat za cca 140 USD: katedrála a klášter San Francisco s katakombami, jedno z muzeí v Limě (Muzeum zlata nebo Muzeum archeologie a antropologie), přírodní rezervace Paracas, klášter Santa Catalina v Arequipě, termální prameny La Calera v Chivay, kaňon Colca, kostel v Andahuaylillas, incké památky Raqchi, Qenqo, Sacsayhuaman, Pisac, Ollantaytambo, katedrála i chrám Koricancha v Cuzcu . Doporučená částka kapesného na stravu cca 240 USD. OBLÍBILI JSTE SI PERU BĚHEM POZNÁVACÍHO ZÁJEZDU PERUÁNSKÁ ODYSEA A RÁDI BYSTE Z TÉTO KOUZELNÉ ZEMĚ POZNALI VÍCE? NA SEZÓNU 2018 PŘIPRAVUJEME ZÁJEZD SEVERNÍ PERU. BLIŽŠÍ INFORAMCE NA WEBU: WWW.FIROTOUR.CZ/PSP

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru s přestupem. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkony paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva Muzea archeologie a antropologie nebo světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro). Obě tato muzea disponují cennými sbírkami předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Poté odjezd do městečka Pisco na pobřeží Pacifiku. Nocleh.

3. den

ráno vyhlídková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, lachtanů, tučňáků, kormoránů, pelikánů a dalších tisíců mořských ptáků. Poté přesun od pobřeží Paracas do úrodné zelenající se oázy Ica . Návštěva laguny Huacachina uprostřed pouštních písečných dun. Odpoledne přesun do Nazcy. Nocleh.

4. den

ráno absolvujete nevšední zážitek při letu malým letadlem (placeno na místě) nad více než 32 gigantickými kresbami (nejčastěji zvířecích postav) tajemné kultury Nazca . Poté přejezd pouštní krajinou podél pobřeží a mezi horami do „bílého města“ Arequipa položeného pod 5 822 m vysokou spící sopkou El Misti. Nocleh.

5. den

Arequipa (2 350 m), návštěva klášterního komplexu plného kontrastujících barev ( Santa Catalina ), náměstí s katedrálou a bohatými koloniálními domy, půvabná předměstí s úzkými uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka místní kuchyně. Nocleh.

6. den

přejezd přes náhorní planinu se stády lam, alpak a vikuní, sedlo Patapampa (4 900 m) až do městečka Chivay. Právě tady začíná kaňon Colca , v jehož okolí se rozprostírají starodávná terasovitá políčka dodnes ještě obdělávaná indiány Collahuas a Cabanas. Na konci dne příjemná relaxace v termálních pramenech La Calera . Nocleh.

7. den

brzy ráno odjezd k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca . Pozorování létajících kondorů na pozadí zasněžených Kordiller. Malebným údolím přes indiánské vesničky Maca a Yanque zpět do Chivay, poté přesun do Puna k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě (3 800 m), bájnému jezeru Titicaca . Nocleh.

8. den

celodenní pobyt na jezeře Titicaca , ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile , kde žije komunita Kečua , která si stále drží své tradice. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Procházka po ostrově s nádhernými výhledy na zasněžené Královské Kordillery na bolívijské straně jezera. Návrat do Puna. Nocleh.

9. den

?přejezd do Cuzca , z části podél řeky Vilca, přes průsmyk La Raya (4 335 m. n. m.). Cestou si prohlédneme zbytky inckého chrámu a centrálních sýpek v Raqchi a indiánskou vesničku Andahuaylillas , kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17. století, často přezdívaný jako Sixtinská kaple Jižní Ameriky. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí. Nocleh.

10. den

Cuzco , prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas , komplex Koricancha – kdysi pokrytý těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě kamennou svatyni Qenqo a mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město. Nocleh.

11. den

pobyt v Posvátném údolí Inků . Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac . Kromě nich také návštěva pestrobarevného indiánského trhu, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky. Nocleh.

12. den

Machu Picchu , nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce získáte více informací o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně - nutně objednat nejpozději 2 měsíce předem ), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Picchu Pueblo a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca . Nocleh.

13. den

Cuzco , ráno individuální volno, transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy a dále do Prahy.

14. den

přílet do Prahy.

15. den

se během našeho pobytu v Cuzcu koná Inti Raymi - Slavnosti Slunce, kdy se do města sjíždí Indiáni v krojích z mnoha horských oblastí a oslavují zimní slunovrat. Jedná se o velkolepé barevné "představení" v ulicích města doprovázené hudbou a tancem. Jde opravdu o nezapomenutelný zážitek - doporučujeme.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Peruánská Odyssea
v cenách od 85 990 Kč