To nejlepší z Andalusie + Toledo a Madrid

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Málaga–Praha
transfer letiště–hotel–letiště
7 nocí ve 3* hotelech
6x snídani a 1x polopenzi
dopravu klimatizovaným autokarem během zájezdu
prohlídky dle programu (v ceně Alhambra, královský palác)
průvodce FIRO-tour
služby místního průvodce dle potřeby
zákonné pojištění dve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Na vyžádání lze ubytovat 3. osobu na přistýlce (bez slevy)
vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Doporučujeme počítat s částkou cca 90 EUR na vstupy
1lůžkový pokoj (5 990 Kč)
večeře (3 490 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění – viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Costa del Sol • Sevilla • Córdoba • Granada • Madrid • Toledo • Costa del Sol • Malaga

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 30.

Program zájezdu

1. den

přílet do Málagy, transfer na hotel v oblasti Costa del Sol. Nocleh.

2. den

po snídani odjezd do hlavního města Andulusie – Sevilly , na kterém je dodnes znát, že se svého času jednalo, díky monopolu na obchodování s „Novým světem“, o jedno z nejbohatších měst světa. Panoramatická jízda přes parky Marie Luisy – areál Iberoamerické výstavy z roku 1929 se zastávkou u hlavního pavilonu – Plaza de Espaňa. Procházka po historickém centru (UNESCO), mezi nejznámější památky patří: Palác San Telmo – sídlo Andaluské vlády, Zlatá věž, Indický archiv, který ukrývá veškeré dokumenty spjaté s objevováním a kolonizováním Nového světa, královský palác Alcazar – nejdokonalejší ukázku mudejarského stavebního slohu a zároveň nejdéle kontinuálně používání královský palác na světě, největší gotická katedrála na světě, která se může pochlubit mnoha poklady z nichž nejznámější je hrob Kryštofa Kolumba. Ubytování v Seville nebo okolí. Nocleh.

3. den

po snídani přejezd do Córdoby – města, které zažilo zlatou éru maurské říše Al-Andalus, jako hlavní centrum Córdobského emirátu a chalifátu. Z tohoto období se zachovala unikátní světová památka – Mezquita („mešito-katedrála“) – impozantní hlavní mešita, v jejímž středu v XVI. století vyrostla katolická katedrála. Město osloví své návštěvníky také pitoreskní „juderíou“ – židovskou čtvrtí s krásnými květinami nazdobenými patii, jedinou andaluskou historickou synagogou, nádhernými zahradami paláce Alcázar de Reyes Católicos nebo Římským mostem. Odpolední přejezd do Granady, ubytování v Granadě nebo okolí, nocleh. Fakultativně typické představení flamenca v jeskyni spojené s noční procházkou romantickou čtvrtí Albaycín.

4. den

Snídaně. P rohlídka Granady a Ahlambry. Alhambra je nejzachovalejší památka v podobě maurského palácového města z období XIV. století na světě, a proto bývá často označována za osmý div světa. Prohlídka komplexu s průvodcem zahrnuje návštěvu paláců rodu Nazarí, paláce Karla V., zahrad Parta, letohrádku Generalife a zahrad Generalife . V historickém centru Granady se nachází krásná katedrála, jíž dominuje Capilla real – Královská kaple – místo posledního odpočinku nejvýznamnějších panovníků španělské historie – Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského. Během volného času možnost nákupů v maurském bazaru Alcaicería nebo vyzkoušení typických jednohubek tapas. Přejezd do Madridu , ubytování v Madridu nebo okolí, nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní prohlídka španělské metropole Madridu – Puerta del Sol – vstupní brána do historického jádra, Plaza Mayor – hlavní centrum španělského impéria, dějiště oslav, královských pohřbů i korunovací, stejně jako třeba býčích zápasů, katedrála Almudena, královský palác, Plaza Espaňa, kterému dominuje pomník slavného spisovatele Cervatese a jeho hrdinů Dona Quijota a Sancho Panzy. Neoblíbenější rekreační zóna Madriďanů – park Retiro . Odpoledne individuální volno s možností návštěvy památek nebo slavných muzeí Museo de Prado či Museo de Riena Sofía (moderní umění). Ubytování, nocleh v Madridu či okolí.

6. den

po snídani odjezd do Toleda, města známého židovskou i křesťanskou kulturou, později také hlavního města španělské katolické církve i neblaze proslulé španělské inkvizice a také rodiště věhlasného malíře El Greca – město je plné jeho děl. Prohlídka historické části města: náměstí Plaza Zocodover, katedrála, která je jednou z nejhonosnějších a nejbohatěji zdobených na celém světě, židovská středověká synagoga, pevnost Alcázar. Volný čas. Návrat na pobřeží Costa del Sol. Nocleh.

7. den

Ubytování s polopenzí na pobřeží Costa del Sol. Večeře. Individuální volno.

8. den

Snídaně, po opuštění pokojů odjezd na letiště spojený s návštěvou atraktivního města Málaga a jeho prohlídkou . Bývalá fénická obchodní kolonie, která nabízí spoustu zajímavostí a turistických atrakcí – katedrála přezdívaná „jednoruká dáma“, římské divadlo, maurský hrad Gibralfaro a pevnost Alcazaca, rodný dům Pabla Picassa, muzeum Picasso, vyhlášené nákupní třídy a nádherné přístavní části lákající k procházkám. Po prohlídce města transfer na letiště. Odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Andalusie + Toledo a Madrid
v cenách od 27 990 Kč