Skvosty Kolumbie - Andy, káva, Karibik

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Kolumbie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha - Bogotá - Praha vč. všech letišních poplatků
dopravu autobusem a člunem dle programu
služby českého průvodce - 11x ubytování ve 2lůžkovém pokoji se snídaní v 3-4-5* hotelech
všechny vstupy dle programu
letenku Medellín - Cartagena
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (13 990Kč)
jiná než uvedená strava
fakultativní progam dle popisu
spropitné řidičům a nosičům kufrů
zobrazit 1 termín
Prosinec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Bogotá - Villa de Leyva - Zipaquirá - Ibagué - Salento - Valle de Cócora - Medellín - Cartagena de Indias - Santa Marta - Národní park Tayrona - Playa Grande

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Doporučená částka na kapesné: cca 200 - 300 USD

Min. počet účastníků : 12.

Program zájezdu

1. den

let Praha - Bogotá s přestupy, přivítání na letišti průvodcem, transfer na hotel v centru města. Ubytování. Nocleh.

2. den

po snídani výjezd lanovkou na horu Montserrate , odkud je neopakovatelný výhled na město. Návštěva náměstí Plaza Bolívar, katedrály a Capilla del Sagrario - architektonický klenot města. Návštěva Muzea zlata , jehož kolekce je považována za nejhodnotnější na světě. Pokračování do koloniálního města Villa de Leyva , které je známé svým rozlehlým náměstím. Ubytování v historickém jádru a osobní volno k toulkám po městě.

3. den

po snídani cesta do Zipaquirá , kde se nachází solná katedrála - "Catedral del Sal" , která byla postavena v tunelu solných dolů u solné hory. Točitými tunely vedoucími do hloubky 160 m se prochází k římskokatolickému kostelu kolem14 menší kaplí, které znázorňují křížovou cestu. Samotný chrám má 3 části, které představují narození, život a smrt Ježíše Krista. Návrat do Bogoty. Nocleh.

4. den

snídaně, celodenní panoramatická cesta do jedné nejkrásnějších oblastí Kolumbie - Eje Cafetero - oblast kávovníkových plantáží. Po cestě zastávka na oběd v historickém centru Ibagué . Pokračování do Salenta , malého městečka a vstupní brány do Národního parku Los Nevados, skrz údolí Valle del Cócora . Ubytování. Nocleh

5. den

snídaně, ranní vyjížďka do malebného údolí Valle de Cócora , které se může pochlubit nejvyššími palmami na světě. Fakultativně projížďka na koni. Odpoledne návštěva kávové haciendy El Ocaso spojená s ochutnávkou té nejlepší kávy. Večer osobní volno. Nocleh.

6. den

po snídani odjezd ze Salenta a pokračování do Medellínu. Po cestě zastávka u termálů Santa Rosa de Cabal a koupel. Příjezd do Medellínu ve večerních hodinách. Ubytování. Nocleh.

7. den

po snídani prohlídka historické části města Medellín a vyjížďka lanovkou do parku Arví s krásným výhledem na město. Po prohlídce města transfer na letiště a přelet do města Cartagena. Ubytování. Nocleh.

8. den

po snídani prohlídka města Cartagena (UNESCO), které dosud nic neztratilo z lesku, kdy bylo španělskou kolonií - kostely, kláštery, domy s typickými převislými balkony, čtvrtě Bocagrande, Castillogrande a Manga, pevnost Castillo de San Felipe. Na závěr prohlídka koloniálního kláštera na hoře Cerro de la Popa, jež je také nejvyšším bodem města. Nocleh.

9. den

po snídani transfer do Santa Marty . Ubytování v hotelu v historickém jádru. Prohlídka města a muzea, návštěva "Quinta de San Pedro Alejandrino" - koloniální dům, ve kterém strávil své poslední dny generál osvoboditel Simon Bolívar, dům "Casa de la Aduana", kde se nachází Tayonské muzeum zlata, prohlídka katedrály Santa Marta. Návrat na hotel, osobní volno. Nocleh.

10. den

po snídani transfer ke vstupní bráně Národního parku Taynora , jednoho z nejkrásnějších úseků karibského pobřeží na úpatí pohoří Sierrra Nevada de Santa Marta. Procházka podél pláží Caňaveral, Arrecifes, Arenillas, La Piscina až k pláži San Juan (cca 1,5 hod.). Fakultativně trek k prehispánským ruinám "Pueblito". Návrat člunem na pláž Taganga a transfer do hotelu. (Plavba člunem je celkem dobrodružná, alternativou je opět návrat pěšky cca 1,5 hod.). Nocleh

11. den

snídaně, návrat do Národního parku Taynora , plavba člunem z pláže Tangana na pláž Playa Grande s panenskou přírodou a ideálními podmínkami pro šnorchlování. Odpolední návrat na pláž Tangana, osobní volno. Nocleh.

12. den

snídaně, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Skvosty Kolumbie - Andy, káva, Karibik
v cenách od 84 990 Kč