Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Bolívie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha- Santa Cruz de la Sierra - Santiago de Chile-Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
všechny místní přelety (Santa Cruz - Sucre, Calama - Santiago de Chile - Santiago de Chile - Velikonoční ostrov a zpět)
dopravu autobusem v Chile a jeepy v Bolívii
13x ubytování se snídaní (10x kvalitní hotely kategorie 3* a 3x v kategorii 4*)
2x oběd, 2x večeře
všechny vstupy dle programu
služby průvodce FIRO-tour
na některých místech také služby místního průvodce - zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh - komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (15 990 Kč)
muzea (např. předkolumbovského umění v Santiago de Chile cca 6 USD, v San Pedro de Atacama cca 5 USD aj.)
folklórní představení Orígenes v Sucre cca 18 USD (včetně večeře)
folklórní představení na Velikonočním ostrově cca 30 USD
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Santiago de Chile - Calama - San Pedro de Atacama - Salar de Atacama - Valle de la Luna - El Tatio - Laguna Verde - Laguna Colorada - Uyuni - Salar de Uyuni - Velikonoční ostrov - Santiago de Chile

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně: lanovka na San Cristobal, výlet do Salar de Atacama, Valle de La Luna, El Tatio, rezervace Edoardo Avaroa, Salar de Uyuni včetně ostrůvků Incahuasi, vstupné do národního parku Rapa Nui. Doporučená částka kapesného na stravu cca 400 USD.

Min. počet účastníků : 12.

Program zájezdu

1. den

odpoledne odlet z Prahy do Santa Cruz de la Sierra, nelidnatějšího města Bolívie

2. den

ráno přílet do Santa Cruz de la Sierra a následně přelet do hlavního města Bolívie Sucre , po krátkém odpočinku prohlídka nejkrásnějšího města Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městečko, příjemné klima a řada bílých koloniálních staveb, např. klášter la Recoleta, katedrála, Casa de La Libertad, kde byla podepsána bolivijská nezávislost, dále úžasné muzeum textilií entických skupin Tarabuco či Jal´q. Ubytování. Nocleh.

3. den

: ráno výlet na trh do indiánské vesnice Tarabuco ,kam se sjíždějí domorodci z celého okolí, aby prodali a nakoupili, ovoce, zeleninu a také ponča. Kromě možnosti výhodného nákupu se jedná o úžasnou podívanou. Odpoledne individuální volno v Sucre. Večer fakultativně návštěva folklórního představení. Nocleh.

4. den

dopoledne přesun do Potosí , kdysi nejlidnatějšího města světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů. Prohlídka historického centra včetně návstěvy bývalé mincovny Casa de la Moneda - jednoho z nejlepších muzeí v celé Bolívii, poté exkurze k dolům hory Cerro Rico . Nocleh.

5. den

přejezd krajinou jako z divokého západu do Uyuni , kdysi významného železničního uzlu, prohlídka starých parních lokomotiv a vagónů na tzv. "Cementeri de trenes". Ubytování v hotelu ze soli - nezapomenutelný zážitek. Nocleh.

6. den

ráno zastávka ve vešničce Colchani , nedaleko sopky Tunupa, exkurze do místní fabriky na zpracování soli. Poté přejezd největší solné pláně na světě Salar de Uyuni . Velkou zajímavostí je ostrov Icahuasi, na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 m. Nocleh.

7. den

přezjezd úžasnou krajinou, jedním z nejizolovanějších koutů světa, mj. rezervace Edoardo Avaroa , známý zkamenělý strom "Arbol de la Piedra", gejzíry a fumaroly. Pozorování zvěře včetně až 3 druhů plameňáků a divokých vikuní v oblasti více než 4000 m n.m. Dále cesta pokračuje kolem jezer Laguna Colorada a Laguna Verde až do Chile. Nocleh

8. den

San Pedro de Atacama - ospalé, ale kouzelné městečko uprostřed pouště a hor, dopoledne odpočinek, procházka po městě s prohlídkou místního kostela a věhlasného archeologického muzea, kde jsou k vidění mimo jiné textilie, keramika, zlaté předměty a šperky nebo mumie předkolumbovských kultur. Odpoledne výlet do údolí Valle de la Luna - písečné duny, barevné skály a neopakovatelný západ slunce. Nocleh.

9. den

brzy ráno odjezd k nejvýše položeným gejzírům na světě - El Tatio (4320 m.), pozorování kouřících fumarolů a gejzírů v ranním oparu v pozadí s vulkány, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou o teplotě 35 stupňů. Cestou zpět zastávka v zapadlé indiánské vesničce Machuca s koloniálním kostelíkem. Po návratu do San Pedro de Atacama odpočinek, odpoledne výlet do pouští oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat několik druhů ptactva včetně plameňáků, vesnice Toconao s kostelíkem s nabílenou zvonicí a opět nezapomenutelný západ slunce. Nocleh.

10. den

ráno transfer na letiště Calama a přelet 1500 km na jih do hlavního města Chile - Santiago de Chile . Prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de le Libertad, metropolitní katedrála, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov, dále návštěva starobylé tržnice Mercado Central a fakultativně Muzea překolumbovského umění. Odpoledne výjezd na horu San Cristobal, odkud je krásný výhled na město i pohoří And. Nocleh

11. den

odlet na Velikonoční ostrov , nejodlehlejší místo naší planety, asi 3200 km od pobřeží Chile a 4050 km od Tahiti. Po příletu na letiště Mataveri v Hanga Roa (jediná obec na ostrově) transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku transfer do Hanga Roa, mj. návštěva místního kostela, ve kterém lze spatřit nejen sošky svatých s vyobrazením připomínajím ptačího muže, ale také kopii Pražského Jezulátka. Nocleh.

12. den

celodenní výlet po ostrově Rapa Nui . Prohlídka plošiny Akahanga se spadlými sochami moai a malou jeskyní. Návštěva lomu Rano Raraku , kde byla vytesána většina soch moai, více než 300 je jich dodnes nedokončených (největší El Gigante měří 21 m), největší Ahu Tongariki s 15 sochami moai, petroglyfy Te Pito Kura, divoká pláž Ovahe či nejkrásnější pláž ostrova Anakena s Ahu Nau Nau, kde bude možnost se vykoupat. Odpočinek na bílém písku pod palmami, které sem byly dovezeny z Tahiti. Nocleh

13. den

dopoledne návštěva obřího kráteru Rano Kau a nedaleké ceremoniální vesničky Orongo na okraji skalního srázu, kde se konaly slavnosti Ptačího muže. Právě odsud je také vidět ostrůvek Moto Nui, na kterém hnízil manutara, druh rybáka, jehož vejce musel Ptačí muž jako první najít, doplavat s ním zpět k pobřeží a donést je svému náčelníkovi, jehož kmen se následně stal vládcem celého ostrova. Dále prohlídka proslulých plošin Vinapu a jeskynních maleb v Ana Kai Tangata . Odpoledne výlet k plošině Ahu Akivi se 7 moai, jedinými sochami postavenými tváří k oceánu. Menší kráter Puna Pau , odkud čerpali červený kámen pro tzv. pukao, což byla pokrývka hlavy. Večer fakultativní návštěva folklórního představení. Nocleh.

14. den

ráno individuální volno - možnost procházky k Ahu Tahai - jediné soše, kterou zdobí zrestaurované oči z bílého korálu, návštěvy místního muzea věnovaného historii ostrova nebo nákupu suvenýrů. Transfer na letiště a odlet do Santiago de Chile. Nocleh.

15. den

Santiago de Chile , individuální volno, odlet ze Santiago de Chile do Evropy.

16. den

přílet do Prahy

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie
v cenách od 139 990 Kč