Letecký víkend Porto

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Lisabon/Porto-Praha
transfer letiště-hotel-letiště
dopravu dle programu
ubytování ve 3* hotelu v Portu nebo okolí se snídaní
služby česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu
prohlídku sklepů + ochutnávku portského vína v Portu
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: turistická taxa v Portu cca 2 EUR/osoba/den. Povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně. Platí se maximálně 7 nocí, přímo v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí
Povinné příplatky: turistická taxa v Portu cca 2 EUR/osoba/den. Povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně. Platí se maximálně 7 nocí, přímo v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí
1lůžkový pokoj (3 990 Kč)
večeře (2 990 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Porto • Minho • Bom Jesus do Monte • Guimaraes

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Polopenze v hotelech je možná pouze při nejméně 15 platících osobách. Klienti budou cca 1 měsíc před odjezdem informováni. Od 1.3. 2018 je zavedena platba za místní pobytovou taxu ve městě Porto, částka 2 EUR/osoba/den. Platí se maximálně 7 nocí, přímo v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí.

Min. počet účastníků : 25.

Program zájezdu

1. den

přílet do města Porto/Lisabon, nocleh v Porto či okolí.

2. den

snídaně, celodenní prohlídka metropole severního Portugalska – města PORTO . Pěší procházka začíná na kopci Penaventoza, kde se nachází jedna z hlavních památek Porta katedrála Sé. Krátký přechod k nádraží Sao Bento, které je zevnitř celé vyzdobené z nádherných ručně malovaných azulejos. Procházka přes hlavní náměstí Aliados ke kostelu a věži Clerigos. Návštěva světoznámé prodejny knih „Lello“ (v ceně), která je stará více jak 100 let. Dále se propleteme labyrintem malých uliček v historickém centrum města Porto až k Burzovnímu paláci a kostelu sv. Františka, poznáme také r odný dům slavného portugalského objevitele Jindřicha Mořeplavce a objevíme se až v nejkrásnější části tohoto města – na p obřeží Ribeira u řeky Douro . Volný čas na oběd, nákupy či projížďky na lodích RABELO, odkud jsou vidět všechny slavné mosty.

3. den

po snídani výlet do nejsevernější provincie Minho . První zastávka – poutní místo Bom Jesus do Monte , proslulé svým barokním schodištěm, poutním kostelem i historickou lanovkou na vodní pohon. Přejezd do města Guimaraes , kde společně poznáme památný hrad (v ceně), kolébku portugalské státnosti, sejdeme podél románského kostelíka a paláce vévodů z Bragancy do malebného centra Guimaraes se zbytky hradeb, typickými uličkami, náměstíčky a zachovalou středověkou atmosférou, volno na oběd. Návrat do Vila Nova Gaia, ochutnávka portských vín (zahrnuto v ceně) v jednom z vyhlášených sklepů – odkud jsou nejkrásnější pohledy na Porto, zbytek odpoledne individuální volno. Přesun autobusem zpět do hotelu, nocleh.

4. den

snídaně, individuální volno dle letového řádu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Letecký víkend Porto
v cenách od 19 990 Kč