Grand tour Portugalskem s koupáním na Algarve

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha–Lisabon–Faro–Praha (a opačně)
transfer letiště-hotel-letiště
10 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu, 7x se snídaní a 3x s polopenzí při pobytu na Algarve
dopravu autokarem a výlety/vstupy uvedené v programu
1x návštěvu vinných sklípků s ochutnávkou
1x dortík Patel de Belém
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: turistická taxa v Lisabonu cca 1 EUR / osoba / den a v Portu cca 2 EUR/osoba/den. Povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně. Platí se maximálně 7 nocí, přímo v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí
Povinné příplatky: turistická taxa v Lisabonu cca 1 EUR / osoba / den a v Portu cca 2 EUR/osoba/den. Povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně. Platí se maximálně 7 nocí, přímo v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí
1lůžkový pokoj (7 990 Kč)
7x večeře (4 490 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Lisabon • Sintra • Cabo da Roca • Cascais • Óbidos • Nazaré • Fátima • Tomar • Aveiro • Costa Nova • Porto • Bom Jesus do Monte • Guimaraes • Vila Nova Gaia • Porto • Gondomar • Évora • Algarve

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : v podzimním termínu je zájezd organizován v opačném směru – přílet do Algarve, odlet z Lisabonu do Prahy. Vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, pokud není uvedeno v textu "cena zahrnuje". Polopenze v hotelech je možná pouze při nejméně 15 platících osobách. Klienti budou cca 1 měsíc před odjezdem informováni. Od 1.3. 2018 je zavedena platba za místní pobytovou taxu i ve městě Porto, částka 2 EUR/osoba/den. Platí se maximálně 7 nocí, přímo v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí.

Min. počet účastníků : 30.

Program zájezdu

1. den

přílet do Lisabonu, transfer do hotelu (v Lisabonu či okolí), individuální volno, nocleh v Lisabonu či okolí.

2. den

po snídani odjezd do západní čtvrti Belém s řadou památek UNESCO, prohlídka nejvýznamnějších z nich – kostela a kláštera sv. Jeronýma (vstup v ceně). Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém (v ceně), který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu, a Památníku Objevitelů . Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Po obědě přejezd slavnou historickou tramvají do nejstarší čtvrti Alfama . Po cestě vdechneme atmosféru lisabonských úzkých uliček s domy s typickými balkonky, vyzdobenými kachlíky azulejos a květinami. Na vyhlídce Sluneční brány se nám otevře pohled na řeku Tejo a tajemné ulice Alfamy . Procházka k nejstarší lisabonské katedrále Sé, vyhlídce Sv. Lucie ; večer návrat do hotelu, nocleh.

3. den

po snídani výlet do míst, kde si portugalští králové stavěli svá letní sídla - pohádkové městečko Sintra s množstvím pamětihodností i příjemným mikroklimatem. Volno v historickém centru s možností ochutnávky typického koláčku z kozího sýra. Návštěva Královského paláce (UNESCO, vstup v ceně), přejezd po staré silnici na nejzápadnější mys kontinentální Evropy – Cabo da Roca, panoramatická projížďka podél západního pobřeží přes Cascais , někdejší rybářskou vesnici, dnes moderní letovisko. Návrat do Lisabonu a volné odpoledne (nabízí se prohlídka areálu EXPO se slavným Oceanáriem a úchvatnou moderní architekturou). Návrat do hotelu, nocleh.

4. den

po snídani odjezd do středního Portugalska do věnného města královen - Óbidos – s bělostnými domečky porostlými buganvíliemi, kapličkami a kostelíky, hradem a překrásnými výhledy do kraje. Městečko je proslulé višňovým likérem Ginja , který si nejlépe vychutnáte z čokoládového pohárku. Přejezd do původní rybářské vesnice Nazaré , zastávka na poutní vyhlídce Sítio, fakultativně možnost obědu v restauraci s místními rybími specialitami. Na závěr dne návštěva jednoho z největších mariánských poutních míst na světě - Fátima. Ubytování ve Fátimě či okolí.

5. den

po snídani odjezd do templářského města Tomar s návštěvou mystického Konventu Krista (UNESCO, vstup v ceně), který byl hlavním sídlem templářského řádu v Portugalsku. Poté přejezd do města Aveiro , které je v přezdívané jako „portugalské Benátky " . Procházka centrem města podél slavných kanálů a možnost projížďky na malovaných lodích Moliceiro za poznáním města. Volný čas na oběd. P řejezd k pobřeží Costa Nova , které je známé díky barevným pruhovaným domečkům, které dříve sloužily jako doky – sklad pro rybářské náčiní. Volno na pláži. Přejezd do města Porto , ubytování ve městě Porto či okolí.

6. den

po snídani výlet do nejsevernější provincie Minh o . První zastávka – poutní místo Bom Jesus do Monte , proslulé svým barokním schodištěm, poutním kostelem i historickou lanovkou na vodní pohon. Přejezd do města Guimaraes , kde společně poznáme památný hrad (v ceně), kolébku portugalské státnosti, sejdeme podél románského kostelíka a paláce vévodů z Bragancy do malebného centra Guimaraes se zbytky hradeb, typickými uličkami, náměstíčky a zachovalou středověkou atmosférou, volno na oběd. Návrat do Vila Nova Gaia, ochutnávka portských vín (zahrnuto v ceně) v jednom z vyhlášených sklepů – odkud jsou nejkrásnější pohledy na Porto , zbytek odpoledne individuální volno. Přesun autobusem zpět do hotelu, nocleh.

7. den

po snídani prohlídka metropole severního Portugalska – Porta , jehož centrum je celé na seznamu památek UNESCO. Pěší prohlídka – od katedrály Sé k Burzovnímu paláci a kostelu sv. Františka (v ceně) s fascinující barokní výzdobou. Závěr odpoledne individuální volno na promenádě Ribeira - v nejromantičnější části Port a , která vyzývá k procházkám podél řeky. Možnost projížďky loďkou Rabelo hlubokým údolím řeky Douro pod úžasnými portskými mosty. Přejezd do města Gondomar , kde navštívíme jednu z nejznámějších portugalských ručních dílen na výrobu filigránových uměleckých šperků. Odjezd do města Évora, nocleh v Evoře či okolí.

8. den

po snídani prohlídka města Évora (UNESCO), které je hlavním městem největšího portugalského regionu Alentejo. Projdeme se hlavním parkem, kde se nachází Manuelský palác, „umělé“ ruiny, hlavní náměstí Giraldo, slavná „korková“ ulička 1. Máje, kde je spousta lákadel k nákupu typických portugalských suvenýrů, a na konci prohlídky nejdůležitější památky – katedrála Sé a římský chrám s korintskými sloupy. Volno na nákupy či občerstvení a přejezd do Algarve . Ubytování v Algarve, večeře, nocleh.

9. den

snídaně, individuální volno, koupání, večeře, nocleh.

10. den

snídaně, možnost fakultativního výletu na nejkrásnější místa jižního regionu Algarve (Silves/Lagos/Mys sv.Vincenta + degustace vína) , večeře, nocleh .

11. den

snídaně, individuální volno do transferu na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Grand tour Portugalskem s koupáním na Algarve
v cenách od 35 490 Kč