Bolívie - srdce Jižní Ameriky

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Bolívie
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Santa Cruz, La Paz - Praha s přestupy vč. letištních poplatků
2 přelety (Santa Cruz – Sucre, Uyuni – La Paz)
dopravu autobusem, jeepy a lodí dle programu
transfery
11x ubytování v kvalitních hotelech 3* a 4* se snídaní
4x oběd
2x večeře
všechny vstupy dle programu
služby průvodce FIRO-tour
na některých místech také služby místního průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (12 990 Kč)
folklorní představení Orígenes v Sucre cca 18 USD (vč. večeře)
sjezd na horském kole z La Cumbre do Yolosa cca 55-70 USD dle kola
další muzea
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Santa Cruz de la Sierra • San Javier • Concepción • Sucre • Tarabuco • Potosí • Salar de Uyuni • Laguna Verde • La Paz • Tiahuanaco • jezero Titicaca • Isla de la Luna • Isla del Sol • Coroico

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně:, Casa de la Libertad v Sucre, Casa de Moneda v Potosí, Salar de Uyuni vč. ostrůvku Incahuasi, rezervace Eduardo Avaroa, vstupné do Tiahuanaco, ostrovy Slunce a Měsíce (Isla del Sol a Isla de la Luna) a Měsíční údolí v La Pazu. Doporučená částka kapesného na stravu cca 240 USD.

Min. počet účastníků : 12.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Santa Cruz de la Sierra , nejlidnatějšího města Bolívie. Transfer na hotel. Nocleh.

2. den

ráno přílet do Santa Cruz a následně přelet do hlavního města Sucre . Prohlídka nejkrásnějšího města Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městečko příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de Libertad , kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále úžasné muzeum textilií etnických skupin jako Tarabuco či Jalq´a. Nocleh.

3. den

ráno výlet na nedělní trh do indiánské vesnice Tarabuco , kam se sjíždějí místní domorodci z celého okolí, aby prodali nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale také zvířata nebo ponča. Kromě výhodného nákupu je to úžasná podívaná. Odpoledne individuální volno v Sucre. Večer fakultativně návštěva folklorního představení. Nocleh.

4. den

dopoledne přesun do Potosí , kdysi nejlidnatějšího města světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů. Prohlídka historického centra a exkurze do dolů hory Cerro Rico. Nocleh.

5. den

ráno návštěva bývalé mincovny Casa de Moneda , jednoho z nejlepších muzeí v Bolívii. Poté přesun krajinou jako z Divokého západu do Uyuni , kdysi významného železničního uzlu. Ubytování v hotelu ze soli, což je nezapomenutelný zážitek, a pozorování západu slunce nad nekonečnou „bílou“ plání. Nocleh.

6. den

přejezd jeepy po největší solné pláni na světě Salar de Uyuni , zastávka ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa. Velkou zajímavostí je ostrov Incahuasi , na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů. Nocleh.

7. den

přírodní rezervace Eduardo Avaroa , známý „zkamenělý strom“ Arbol de piedra, gejzíry a fumaroly, pozorování zvěře včetně až 3 druhů plameňáků a divokých vikuní v oblasti s nadmořskou výškou přes 4000 metrů. Nocleh.

8. den

průjezd úžasnou krajinou, jedním z nejizolovanějších koutů planety, mj. kolem jezer Laguna Verde a Colorada a vulkánu Licancabur (5 960 m n. m.) návrat až do Uyuni. Prohlídka starých parních lokomotiv a vagonů na tzv. Cementerio de trenes . Nocleh.

9. den

ráno přelet do La Pazu , návštěva nejvýznamnějšího archeologického naleziště v Bolívii se známou Sluneční bránou a kamennými stélami - Tiahuanaco , poté přejezd do městečka Copacabana na břehu jezera Titicaca , nejznámějšího poutního místa Bolívie, prohlídka kostela. Nocleh.

10. den

ráno trajektem na O strovy Slunce a Měsíce (Isla del Sol a Luna), kde se podle legendy narodil Inka, procházky po ostrovech s nezapomenutelnými pohledy na vzdálené bílé vrcholky Kordiller, odpoledne návrat do Copacabana. Nocleh.

11. den

: La Paz , prohlídka města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6 439 m n. m.), Údolí měsíce s úžasnými skalními věžemi a útvary vytvarovanými erozí, náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, ulička Jaen s muzei a čarodějnický trh, nákup suvenýrů. Nocleh.

12. den

: celodenní výlet do oblasti Yungas na rozhraní pohoří Cordillera Real a Amazonie, fakultativně si můžete vyzkoušet nezapomenutelný sjezd na horském kole z La Cumbre (4 750 m n. m.) až do vesničky Yolosa (1 200 m n. m.). Oběd ve městečku Coroico s nádhernými výhledy na zalesněné okolní kaňony, plantáže kávy a koky. Odpoledne návrat do La Pazu. Nocleh.

13. den

odlet do Prahy s přestupem.

14. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Bolívie - srdce Jižní Ameriky
v cenách od 99 990 Kč