Malta - srdce středomoří

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Malta
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Malta–Praha
7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelu se snídaní
6 večeří
obědy 2. den programu a během celodenních výletů
transfery
návštěvy a vstupy do objektů dle uvedeného programu
průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: ekologickou taxu ve výši 5 EUR/osoba/pobyt splatnou na místě v hotelové recepci
1lůžkový pokoj (2 700 Kč v květnu a červnu, 4 100 Kč v červenci a září)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz. katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Malta • Valletta • Rabat • Mdina • Marsaxlokk • ostrov Gozo • Mosta • Zebbug • Sliema • Ta´Qali • Attard • Balzan

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Sleva pro dítě do 12 let na přistýlce se 2 dospělými osobami na pokoji (2 200 Kč v květnu a červnu, 3 600 Kč v červenci a září) • sleva za 3. osobu na přistýlce (1 200 Kč v květnu a červnu, 2 000 Kč v červenci a září) Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy pravidelnou linkou Air Malta. Přílet na Maltu . Transfer do hotelu, ubytování ve 3* hotelu Sunflower v letovisku Qawra nebo podobném, nocleh.

2. den

snídaně, celodenní individuální volno, oběd i večeře v hotelu. Nocleh.

3. den

snídaně, odjezd z hotelu do hlavního města ostrova Valletta , kde navštívíte nedávno renovované zahrady Baracca s překrásným výhledem na hlavní přístav, navštívíte katedrálu sv. Jana (jeden z největších pokladů Malty), Palác velmistrů (sídlo maltského parlamentu a kanceláří prezidenta republiky). Pokračování do Rabatu , který je předměstím Mdiny. Oběd v místní restauraci. Po obědě navštívíte Domus Romana - jednu ze starších památek v Rabatu. Jsou zde k vidění odkryté pozůstatky starověké římské rezidence z 1. století př. n. l., zahrnující nádherné mozaiky, nádvoří obklopené sloupovím a další artefakty z období římské správy Malty. Na závěr se přesunete do bývalého hlavního města Malty – Mdiny , kterému se také říká tiché nebo mlčící město, z jehož obranných hradeb je nádherný výhled na více než polovinu ostrova (prohlídka města, návštěva katedrály sv. Pavla). Odjezd na krátkou zastávku k úchvatným útesům Dingli , které jsou pojmenovány podle nejvýše položeného městečka na Maltě a odkud je výhled i na sousední ostrov Filfla . Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den

snídaně, půldenní výlet začnete v jižní části ostrova, kde se nachází megalitický chrám Hagar Qim , který patří k nejlépe opatrovaným a nejpůsobivějším maltským prehistorickým památkám. Dále následuje návštěva Jeskyně tmy Ghar Dalam (kosti prehistorických zvířat z období oligomiocénu). Na závěr navštívíte vesnici Marsaxlokk (návštěva rybího trhu), v přístavu uvidíte tradiční barevné rybářské lodě „luzzu“, které se staly jedním z maltských národních symbolů. Odjezd zpět do hotelu, odpoledne individuální volno. Večeře, nocleh.

5. den

snídaně, celodenní výlet na sousední ostrov Gozo , kdysi prý obývaný mytickou nymfou Kalypsó. Návštěva prehistorických chrámů Ggantija , kde budete moci vidět Fungus Rock a tzv. Vnitrozemní moře. Oběd v typické vesničce na Gozu, po obědě návštěva hlavního města ostrova Victoria (prohlídka místní citadely a katedrály), volno k nákupům. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den

snídaně. Celodenní výlet začíná ve městě Mosta , kde navštívíte farní kostel Panny Marie, známější jako dóm. Kopule kostela je považována za 3. největší v Evropě. Následuje procházka ranním rušným obchodním centrem. Dále se přesunete do města Zebbug , které je naopak tišší, tradiční a historické, procházka centrem k hlavnímu náměstí a kostelu sv. Filipa. Přejezd do Sliemy . Oběd v místní restauraci. Po obědě nalodění na jachtu a projížďka dvěma přírodními přístavy Valletty - Marsamxett Harbour a Grand Harbour . Poté projížďka Sliemou po pobřežní promenádě. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. den

snídaně, odjezd na půldenní výlet do vesničky Ta´Qali s ukázkou výroby tradičních maltských výrobků zahrnující hrnce, sklo a stříbro. Volný čas k nákupům za výhodné ceny. Výlet pokračuje v zahradách San Anton, nacházejících se ve vesnici Attard. Tyto zahrady obklopují Palác velmistra z roku 1628, nyní rezidenci prezidenta Malty. Na závěr se přesunete do městečka Balzan , kde žila známá česká herečka Adina Mandlová v letech 1967-1981. Odjezd zpět do hotelu, individuální volno, večeře, nocleh.

8. den

snídaně, individuální volno, transfer z hotelu na letiště, odlet pravidelnou linkou Air Malta do Prahy .

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Malta - srdce středomoří
v cenách od 29 490 Kč