Cesta po španělském království

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: program A - AUTOKAREM: dopravu klimatizovaným autobusem do/ze Španělska
dopravu autokarem po Španělsku
9 nocí s polopenzí ve 2lůžkových pokojích
služby českého průvodce
prohlídku tradiční toledské manufaktury
vybavení orientačními plány navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
program B - LETECKY: leteckou přepravu Praha-Španělsko-Praha
transfer z/na letiště
dopravu autokarem po Španělsku
9 nocí s polopenzí ve 2lůžkových pokojích
služby českého průvodce
prohlídku tradiční toledské manufaktury
vybavení orientačními plány navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: záloha na vstup do Alhambry 1 000 Kč/osoba při koupi zájezdu (nutno objednat nejpozději 2 měsíce před odjezdem/odletem) - na místě případný doplatek za vstup, pokud by částka pro sezónu 2018 byla vyšší)
pobytová taxa v místě: cca 0,50 – 1,00 EUR/osoba/den
Povinné příplatky: záloha na vstup do Alhambry 1 000 Kč/osoba při koupi zájezdu (nutno objednat nejpozději 2 měsíce před odjezdem/odletem) - na místě případný doplatek za vstup, pokud by částka pro sezónu 2018 byla vyšší)
pobytová taxa v místě: cca 0,50 – 1,00 EUR/osoba/den
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (5 900 Kč)
vstupy do objektů při prohlídkách (cca 65 EUR)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Costa Brava / Maresme • Zaragoza • El Escorial • Madrid • Toledo • Granada • Córdoba • Sevilla • Gibraltar • Peňíscola • Costa Brava • Gerona • Tossa de Mar • klášter Montserrat • Barcelona

Upozornění : Pro návštěvu Gibraltaru a Maroka je nutný cestovní pas.

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : • doporučujeme částku na další případné vstupy cca 35 EUR • ubytování je zajištěno v okolí navštěvovaných měst, v hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím (sprcha, WC). Ve všech případech je zabezpečena polopenze - snídaně (v případě nutnosti balíček na cestu) a večeře. Možno zajistit ubytování 3. osoby na přistýlce - bez slevy. Vstup do Alhambry musí být objednán závazně a s předstihem minim. 1 měsíc před realizací zájezdu, na místě není možné vstup dokoupit. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK IDEAL-TOUR. POZOR - důležitá informace : Pro vstup na Gibraltar je nutný platný cestovní pas !! Z důvodu tzv. Brexitu se nyní objevují na hranicích s Gibraltarem problémy ohledně vstupu na toto území. Nově jsou nyní na hranicích vyžadovány cestovní pasy. I když je Velká Británie stále členem EU a cestovní pasy běžně nejsou nutné, přesto je bohužel praxe taková, že bez tohoto cestovního dokladu nebudete vpuštěni na území Gibraltaru.

Min. počet účastníků : 25.

Program zájezdu

1. den

program „A“: odjezd z ČR v dopoledních hodinách (odjezd z ČR viz str. 64).

2. den

program „A“: v dopoledních hodinách příjezd do oblasti Costa Brava/Costa Maresme , volno, možnost koupání, ubytování v odpoledních hodinách, večeře. Program „B“: odlet (transfer v ČR viz str. 69), přílet do Španělska a transfer na ubytování. Dále společný program „A“ i „B“.

3. den

snídaně, odjezd v ranních hodinách do Zaragozy - prohlídka města (katedrála, nám. Santa María del Pilar, mudéjarské kostely, arabský palác Aljafería, městská tržnice), odjezd do Madridu - ubytování v okolí města a večeře.

4. den

snídaně, odjezd k prohlídce královského paláce El Escorial , návrat do Madridu, okružní projížďka, prohlídka města (Puerta del Sol, Plaza Mayor, exteriéry královského paláce, památník Cervantesův nebo možnost návštěvy galerie El Prado), návrat na ubytování, večeře.

5. den

snídaně, odjezd do Toleda - prohlídka města (katedrála, chrám sv. Tomáše, náměstí Zocodóver, muzeum El Greca), návštěva tradiční toledské manufaktury (ozdobné zbraně z toledské oceli, šperky), odjezd do Granady, ubytování v okolí města, večeře.

6. den

snídaně, prohlídka Granady (katedrála, královská kaple, Albaicín), prohlídka arabského sídelního paláce Alhambra se zahradami Generalife . Návrat na ubytování, večeře, (fakultativně možnost večerní návštěvy představení flamenca), nocleh.

7. den

snídaně, odjezd do Córdoby - prohlídka města (mešita, exteriéry Alcázaru, židovské město, typické „květinové“ ulice s arabskými patii), odjezd z Córdoby do Sevilly, ubytování v okolí města, večeře.

8. den

snídaně, Sevilla - prohlídka města (katedrála, La Giralda, Zlatá věž, čtvrť Santa Cruz s typickými patii, maurský palác Alcázar - exteriéry), odjezd k prohlídce britské kolonie Gibraltar (návštěva nejjižnějšího místa evropského kontinentu), noční přejezd na pobřeží Costa Azahar.

9. den

v ranních hodinách příjezd na pobřeží Costa Azahar , Peňíscola (hrad Papa Luna, středověké městečko, možnost koupání, projížďky lodí), příjezd na pobřeží Costa Brava/Costa Maresme ve večerních hodinách, ubytování, večeře.

10. den

snídaně, odjezd do Gerony , města s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, kouzelnými středověkými hradbami a krásnými románskými kostely (katedrála s věží Karla Velikého, románské kostely San Pere de Galligants a Sant Nicolau, židovská čtvrť, středověké hradby). Následuje odjezd do Tossa de Mar , jednoho z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa Brava (Villa Vieja – opevněná část Tossy – hradby z 12. a 13. století s obrannými věžemi, centrum s domy z 14. až 17. století, kostel Sant Vincenc). Návrat na ubytování si můžeme zpříjemnit cestou lodí (fakultativně), večeře.

11. den

snídaně. Odjezd v ranních hodinách, prohlídka kláštera Montserrat , prohlídka Barcelony (gotická čtvrť, Las Ramblas, Kolumbův památník, Antonio Gaudí - exteriéry Sagrada Familia, La Pedrera, Casa Batlló, možnost návštěvy mořského akvária či Picassova muzea), návrat na ubytování, večeře.

12. den

program „A“: snídaně, volný program. V odpoledních hodinách odjezd do ČR. Program „B“: snídaně, volno (podle letového času možnost koupání), transfer na letiště a odlet do ČR.

13. den

program „A“: odpoledne příjezd do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Cesta po španělském království
v cenách od 19 990 Kč