Poklady španělského kulturního dědictví UNESCO

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: program A - AUTOKAREM: dopravu autokarem do/ze Španělska
dopravu autokarem ve Španělsku
7× ubytování ve 2lůžkových pokojích
7× polopenzi
služby českého průvodce
vybavení orientačními plánky navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
program B - LETECKY: leteckou přepravu Praha–Španělsko–Praha, transfery letiště–hotel-letiště
dopravu autokarem ve Španělsku
7× ubytování ve 2lůžkových pokojích
7× polopenzi
služby českého průvodce
vybavení orientačními plánky navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: Povinné příplatky: pobytová taxa v místě: cca 0,50–1,00 EUR/osoba/den
Povinné příplatky: pobytová taxa v místě: cca 0,50–1,00 EUR/osoba/den
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
1lůžkový pokoj (3 600 Kč)
vstupy do navštěvovaných míst (cca 90 EUR)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Klášter Poblet • Alcalá de Henares • Madrid • El Escorial • Segovia • Toledo • Cuenca • Teruel • Barcelona

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : ubytování je zajištěno v okolí navštěvovaných měst, ve 2 *a 3* hotelech, ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím (sprcha/WC). Přímo v hotelu je zajištěno stravování, kontinentální snídaně (v případě nutnosti balíček na cestu), večeře. Možnost zajistit ubytování 3. osoby na přistýlce bez slevy. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK IDEAL-TOUR.

Min. počet účastníků : 25.

Program zájezdu

1. den

program „A“: v dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den

v dopoledních hodinách příjezd do oblasti Costa Brava/Maresme , uložení zavazadel v hotelu, volno, ubytování na pokojích v odpoledních hodinách. Program „B“: v závislosti na letových časech odlet z Prahy do Španělska, transfer z letiště do hotelu v oblasti Costa Brava/Maresme, ubytování v hotelu. Dále společný program „ A“ i „ B“.

3. den

snídaně, odjezd k prohlídce cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet (UNESCO ), založeného ve 12. století, pohřebiště aragonských králů. Přejezd španělským vnitrozemím do nejstaršího španělského univerzitního města Alcalá de Henarés (UNESCO) , které se stalo vzorem pro zakládání měst španělskými misionáři v Latinské Americe. Prohlídka historického centra (arcibiskupský palác, Calle Mayor - nejdelší ulice s podloubími v Evropě, exteriér rodného domu spisovatele Miguela de Cervantese, Cervantesovo náměstí, univerzitní čtvrť), odjezd k ubytování, večeře.

4. den

snídaně, Madrid – hlavní město Španělska. Okružní jízda (Paseo del Prado, Paseo de la Castellana, Gran Via), poté pěší prohlídka města (exteriéry královského paláce, Plaza Mayor, Puerta del Sol), odpoledne volno, možnost návštěvy jedné z nejvýznamnějších obrazáren na světě Museo del Prado, centrum moderního umění Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro, odjezd k ubytování, večeře.

5. den

snídaně odjezd do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO) , prohlídka jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce El Escorial s bazilikou a panteonem španělských králů. Přejezd do Segovie (UNESCO) , prohlídka historického centra (římský akvadukt, který je jedním z nejzachovalejších v Evropě, exteriér katedrály, exteriér pevnosti Alcázar, pohled na románský kostel Veracruz, městské opevnění z 12. století), odjezd k ubytování, večeře.

6. den

snídaně, odjezd do Ávily (UNESCO) , prohlídka mohutných městských hradeb z 11. století, katedrály a historického centra, přejezd do Toleda , prohlídka města (UNESCO) (katedrála, kostel sv. Tomáše s jedinečnou mudéjarskou věží, Sinagoga del Tránsito – Museo Sefardí, bývalá synagoga - dnes kostel Santa María la Blanca, mešita z 10 st. – dnes kostel Cristo de la Luz, muzeum El Greca), ve večerních hodinách dojezd do hotelu, večeře.

7. den

snídaně, odjezd do pevnostního města Cuenca (UNESCO) , prohlídka historického centra – „zavěšené“ domy, věž Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia, odjezd do horského města proslulého mudéjarskou aragonskou architekturou Terue l (UNESCO) , prohlídka historického centra – mudéjarská věž San Salvador, náměstí Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarská katedrála, mudéjarský kostel a věž San Pedro + mauzoleum „Amantes de Teruel“ (milenci z Teruelu), odjezd k ubytování, večeře.

8. den

snídaně, odjezd do Barcelony (UNESCO), panoramatická projížďka modernistickou částí města s architektonickými díly A. Gaudího (Casa Batlló, Casa Milá – La Pedrera, exteriér rozestavěného chrámu Sagrada Família), volno - prohlídka historického centra: tzv. „gotické“ čtvrti , ulice La Rambla, tržnice la Boquería, námořní přístav, ve večerních hodinách odjezd k ubytování, večeře

9. den

program „A“: snídaně, volno, možnost koupání, ve večerních hodinách odjezd do ČR; program „B“ : snídaně, v závislosti na letových časech transfer na letiště, odlet do ČR.

10. den

příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Poklady španělského kulturního dědictví UNESCO
v cenách od 23 990 Kč