Krásy Andalusie

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha-Málaga-Praha
transfer letiště-hotel-letiště
7 nocí s polopenzí ve 3* hotelech
dopravu klimatizovaným autokarem během programu zájezdu
prohlídky dle programu (v ceně Alhambra, výlet minibusem na skály Gibraltaru, katedrála v Seville, mešita v Córdobě, sklípek a ochutnávka Sherry v Jerezu)
průvodce FIRO-tour
služby místního průvodce dle potřeby
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: 1lůžkový pokoj (5 990 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz katalog str. 11
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Málaga • Gibraltar • Marbella • Nerja • Granada • Córdoba • Sevilla • Jerez • Cádiz • Ronda • Costa del Sol

Upozornění : Pro návštěvu Gibraltaru a Maroka je nutný cestovní pas.

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : na vyžádání lze ubytovat 3. osobu na přistýlce (bez slevy) • vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Doporučujeme počítat s částkou cca 25 EUR na vstupy. Pro vstup na Gibraltar je nutný platný cestovní pas !! Z důvodu tzv. Brexitu se nyní objevují na hranicích s Gibraltarem problémy ohledně vstupu na toto území. Nově jsou nyní na hranicích vyžadovány cestovní pasy. I když je Velká Británie stále členem EU a cestovní pasy běžně nejsou nutné, přesto je bohužel praxe taková, že bez tohoto cestovního dokladu nebudete vpuštěni na území Gibraltaru.

Min. počet účastníků : 30.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Málagy . Po příletu transfer do hotelu v oblasti Málagy, ubytování a večeře.

2. den

snídaně. Odjezd podél pobřeží k Gibraltaru , okružní jízda po gibraltarské skále „Rock Tour“ s návštěvou jeskyň Sv. Michala a Opičí nory, volný čas v centru města k bezcelním nákupům. Při cestě zpět zastávka ve známém milionářském letovisku Marbella, prohlídka historického centra – Pomerančovníkové náměstí, promenáda se sochami od Salvadora Dalího, luxusní přístav Puerto Banús. Odjezd na ubytování, večeře v hotelu.

3. den

snídaně. Odjezd do andaluské bílé vesničky Nerja (krátká prohlídka), pokračování do Granady , prohlídka nejnavštěvovanější památky Španělska - palácového města Alhambra (paláce Nazarí, palác Karla V., zahrady a letohrádek Generalife), procházka historickým centrem města – katedrála a Královská kaple, arabská čtvrť Albaicín, volný čas. Večeře a nocleh v Granadě nebo v okolí.

4. den

snídaně. Odjezd do Córdoby , prohlídka historického jádra města (jedinečná „mešito-katedrála“, Alcázar katolických králů, židovská čtvrť „judería“ s jedinou dochovanou synagogou v Andalusii, květinové uličky a patia, Římský most), volný čas. Odpoledne odjezd do Sevilly nebo do jejího okolí, ubytování a večeře.

5. den

snídaně. Prohlídka města Sevilla (největší gotická katedrála na světě s hrobem Kryštofa Kolumba a zvonicí La Giralda, nejstarší evropský královský palác Real Alcázar, Indický archiv, židovská čtvrť Santa Cruz), panoramatická projížďka parky Marie Luisy – dějištěm Iberoamerické výstavy 1929, se zastávkou na Plaza Espańa. Odpoledne přejezd do města Jérez , návštěva sklípků a ochutnávka slavného andaluského vína Sherry. Odjezd do okolí Cádizu , ubytování, večeře.

6. den

snídaně, prohlídka nejstaršího evropského města Cádizu – okružní jízda a procházka starým městem (historické opevnění, parky, katedrála, rybí trh). Přejezd do města Ronda – tzv. Královna bílých vesnic - „pueblos blancon“, romantické město postavené ve skalní rozsedlině, dominantou města je impozantní most Puente Nuevo a nejstarší býčí aréna ve Španělsku. Odjezd na pobřeží Costa del Sol , ubytování a večeře.

7. den

snídaně. Celodenní volno na pobřeží Costa del Sol, možnosti koupání. Večeře v hotelu.

8. den

snídaně. Volný čas do transferu na letiště, odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Krásy Andalusie
v cenách od 28 990 Kč