To nejlepší z Madeiry (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko Madeira Funchal
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha - Funchal - Praha se všemi poplatky
kabinové a odbavované zavazadlo
7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
7x snídaně formou bufetu
transfer letiště - hotel - letiště
transfer na výlety uvedené v programu
českého průvodce během všech výletů na Madeiře
Cena nezahrnuje: vstupné na místě
cestovní pojištění
případné přesuny veřejnou dopravou
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

Během výletů se zastavuje na oběd v restauracích vytipovaných průvodcem a okoštujete tak tradiční madeirskou kuchyni
Na večeři doporučí průvodce speciality v okolních restauracích

Popis

Zážitkový poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírkách a navštívíte Údolí jeptišek. Zažijte s námi pohodovou atmosféru života místních obyvatel i čarokrásné přírody a objevte skryté bohatství úchvatné Madeiry!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :

Zavazadlo v ceně zájezdu  – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla:  kabinové zavazadlo  o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) +  malé osobní zavazadlo  (dámskou kabelku nebo laptop) o max. rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 15 (h) cm, hmotnost do 3 kg.

Zavazadlo v ceně zájezdu  – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 15 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Funchalu , hlavního města Madeiry, poté transfer na hotel umístěný v jeho okrajové části, zvané Lido (doba transferu cca 35 minut).    

2. den

Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova, během nějž uvidíme nejvyšší madeirské útesy, malebná městečka a vykoupeme se v lávových jezírcích . Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova. Začneme stoupáním vinařskými a banánovými plantážemi  na prosklenou plošinu 580 m vysokého mořského mysu Cabo Girao, který je dokonce nejvyšším v Evropě .  Prosklená podlaha vyhlídky přesahuje okraj útesu a nabídne nám úchvatné výhledy a nezapomenutelný zážitek. Poté  zamíříme přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paul d a Serra.  Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až do pohádkového lesa Fanal . Zde se projdeme mezi nejstaršími vavříny na ostrově.  Krásnými horskými scenériemi následně sjedeme  do malebného městečka Porto Moniz,  v němž bude dostatek času na oběd i úžasné koupání ve skalních lávových jezírcích , které vznikly již před mnoha tisíci let. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s četnými vodopády, zastavíme se u vodopádu Nevěstin závoj.

3. den

Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova, během nějž uvidíme působivá panoramata i typická madeirská obydlí. V dopoledních hodinách nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry,  Pico do Areeiro, s výškou 1818 metrů, ze které se nám otevře úchvatný pohled na nejvyšší horu ostrova, okolní masívy a údolí . Poté sjedeme lesní krajinou až do vesničky  Ribeiro Frio , ve které narazíme na sádky pstruhů sestávající ze vzájemně propojených betonových nádrží. Zájemci pak budou mít možnost příjemné 45minutové procházky po turistické stezce přes starý vavřínový les až na krásnou vyhlídku Balcoes . Z ní se nám naskytne jeden z těch nejkouzelnějších výhledů celé Madeiry. Odpoledne se přesuneme na severní pobřeží  do Santany, proslulé typickými madeirskými domky do tvaru písmene A s doškovými střechami.  Odtud pojedeme na  nejvýchodnější bod ostrova – mys Sao Lourenco , kde uvidíme naprostý kontrast k zelené Madeiře, kterou jsme dosud poznali, a sice  polopouštní krajinu . Poslední panoramata dnešního dne si vychutnáme na  mysu Garajau , odkud vede  lanovka na  nádhernou  oblázkovou pláž . Nad ní se tyčí útes se sochou Ježíše. Zájemci zde mohou výlet skončit, relaxovat na pláži a zpět na hotel se dopravit taxíkem.

4. den

Dnes nás čeká prohlídka hlavního města Funchalu, ochutnávka lokálních produktů a návštěva divoké zahrady plné orchidejí. Pro zájemce je pak připraven výlet za delfíny a velrybami. Místním autobusem nebo taxíkemráno pojedeme do centra města Funchal, které je hlavním městem Madeiry a zároveň tím největším, které na ostrově najdete. Během prohlídky navštívíme katedrálu Sé , která je náboženským centrem celého ostrova a jejíž věž se tyčí do závratné výšky přímo uprostřed města. Poté budeme pokračovat procházkou na Radniční náměstí, ve  vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce . Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční  zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami . V individuálním volnu budeme moci dále pokračovat do Botanické zahrady , do některého z muzeí nebo případně můžeme vyjet lanovkou na kopec Monte, na němž lze navštívit kostel s ostatky Karla I. a zahradu plnou tropických rostlin. Zájemci můžou v odpoledních hodinách absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, při kterém je garantováno pozorování delfí nů nebo velryb . Na pobřeží má tato firma rozmístěny bývalé lovce velryb, kteří sledují pobřeží speciálními dalekohledy a navádějí čluny přímo ke kytovcům (platba výletu průvodci na místě 49,5 €/os. - pokud si budete chtít mezi těmito úžasnými tvory i zaplavat 68 € /os.).

5. den

Turistika, pobřežní trek do Porto da Cruz Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad  městečkem Machico  se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do  sedla Boca do Risco . Odtud již vede udržovaná  pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz . Některá místa zde jsou exponovaná, ale zvládají to i lidé trpící závratí. Tuto fantastickou túru zakončíme  degustací rumu, výborným obědem  (vyhlášená je zde chobotnice) a  koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu v Porto da Cruz . ČAS: 4 hod / DÉLKA 11KM / PŘEVÝŠENÍ: 150m při výstupu, zanedbatelné při sestupu

6. den

Celodenní výlet za poznáním severní části ostrova, během nějž poznáme turisty dosud zcela neobjevenou oblast Madeiry a její krásnou nedotčenou přírodu. Ráno vyrazíme na vyhlídku nad letištní dráhou, odkud budeme moci sledovat lehce adrenalinová přistání či starty letadel. Poté bude následovat půlhodinová procházka podél  divokého pobřeží v oblasti Sao Jorge , průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty a dále přibližně hodinová pobřežní procházka do osady  Sao Cristovao . Zde se nám naskytne možnost koupání na přírodní pláži nebo odpočinek v hospůdce s úžasným výhledem na pobřeží a oceán. Cestou zpět se zastavíme na skleničku v proslulé  Taverna poncha, která pro nás bude příjemným a zaslouženým zakončením celého dne.

7. den

Poslední den nás čekají výhledy a koupání na jihozápadním pobřeží, návštěva malebných vesniček a také návštěva továrny na zpracování cukrové třtiny a ochutnávka lokálních madeirských specialit. Autobusem se dostaneme až pod jedny z madeirských vodopádů, projdeme se banánovou plantáží, ve vesnici Calheta  ochutnáme místní rum a medový koláč v továrně na zpracování cukrové třtiny . Serpentinami poté vyjedeme na vyhlídku nad Paul do Mar a bosí se zde budeme moci projít po patnácti různých druzích povrchů, které všechny pocházejí z Madeiry (eukalyptové a vavřínové listí, kůra stromů, šišky, písek, bahno, leváda, lávové kameny atp.). Následně nás čeká návštěva poklidného městečka Ribeira Brava , důležité madeirské obchodní křižovatky. Ve městečku nahlédneme do kostela Sao Bento, v němž budeme moci obdivovat obrovské křišťálové lustry z Kamenického Šenova a zlacené dřevořezby. Na místní pláži pak budeme mít možnost koupání a oběda. Naši poznávací cestu završíme v rybářské osadě  Camara de Lobos , kterou navštívil i sám Winston Churchill a při svém pobytu maloval zdejší přístav. Společně zavítáme do nejstaršího kostela na ostrově, malé rybářské kapličky, založené již v 15. století. Na závěr dne si dáme skleničku v místním vyhlášeném  Poncha baru.

8. den

Transfer na letiště,  odlet zpět do ČR .

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Madeiry (letecky z Prahy)
v cenách od 26 990 Kč do 29 490 Kč