Alpy - výběr

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Ubytování: Alpy - výběr
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 x ubytování v pensionu - 1-3 lůžkové pokoje
5 x polopenze
doprava autokarem, nebo mikrobusem
technický doprovod
Cena nezahrnuje: Místní bus na Kehlstein (příplatek: 14,5 Eur, tj. cca 406 Kč)
Watzmann therme – 2 hod. (příplatek: 10,50 €)
4 hod. (příplatek: 13,90 €)
sauna (příplatek: 4,80 €)
Plavba po Königsee – ke kostelu sv. Bartoloměje (příplatek: 11,8 €)
+ za plavbu k Obersee cca další (příplatek: 4 €)
Lanovka na Schmittenhöhe (příplatek: 20,5 €)
Vstup do Felsentherme v Bad Gastein na 3 hodiny (příplatek: 18,5 €)
Vstup do Alpen terme v Bad Gastein na 4 hodiny (příplatek: 20,5 €)
Celková orientační doporučená částka na vstupy je cca (příplatek: 90 €)
Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled
ne všechna místa musí být realizována, záleží na vedení
prohlídek jednotlivými průvodci a individuálním výběru
každého klienta
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezd se seniorskou slevou !!!

Pohodové procházky nádhernou alpskou krajinou s jedinečnými výhledy.

Stravování

polopenze - kontinentální snídaně (čaj, káva, džus, pečivo, salám, sýr ...), večeře servírované (polévka, salát, hlavní jídlo, zákusek nebo zmrzlina)

Ubytování

penzion v obci Maishofen (4 km od Zell am See), 1-3 lůžkové pokoje s umyvydla s teplou a studenou vodou, BTV, se společným sociálním zařízením na chodbách. Za příplatek možné pokoje s vlastními sociálkami.
Alternativně penzion v obci Fusch (9 km od Zell am See), 1-4 lůžkové pokoje se sprchou, sociální zařízení společná na chodbě. Za příplatek pokoje s vlastními sociálkami.

Doprava

autokar, nebo mikrobus, podle počtu přihlášených klientů.
Minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu = 7 !!

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy ve 23:30 hod. - Smíchov, parkoviště Taxi vlevo před hlavním vchodem do budovy nádraží ČD. (Tramvaj, Metro). Další odjezdová místa: Příbram, Písek, Tábor, České Budějovice (na vyžádání Plzeň).

2. den

Příjezd do Obersalzbergu. Dále se pokračuje místním autobusem na Kehlstein (Hitlerovo "Orlí hnízdo") s jedinečným výhledem. Plavba lodí po jezeře Königsee. Na závěr je možné absolvovat pěší túru po 29 mostech, 320 schodech a jedním tunelem soutěskou Almbach se zajímavými pohledy na křišťálově čistou divokou vodu deroucí se soutěskou. Potřebný čas cca 2 hodiny, převýšení 340 metrů

3. den

Výjezd lanovkou na Schmittenhöhe (1956 m), významný vyhlídkový vrchol nabízející nádherné s pohledy na Vysoké Taury a Kitzbühelské Alpy i na jezero Zellersee. Návštěva malebného střediska Zell am See - lázně u stejnojmenného jezera se secesními hotely a nábřežní promenádou.

4. den

Dopoledne výjezd k nejvyšší hoře Rakouska Grossglockneru, vysokohorská mýtná silnice Grossglocknerhochalpenstrasse, překrásné vyhlídky na okolní velehory a ledovce. Cestou několik zastávek s vyhlídkami, muzei a naučnými stezkami. Dojezd k ledovci na Franz-Josef-Höhe, možnost sestoupit či sjet lanovkou k ledovci, pozorování svišťů, kozorohů a alpinistů vystupujících na Grossglockner.

5. den

Odjezd do divoké soutěsky LIECHTENSTEINKLAMM a odpoledne prohlídka lázeňského městečka BAD GASTEIN proslulého svými horkými radonovýmí prameny. Vodopády 341 metrů vysoké padající ve třech stupních.

6. den

Výlet v okolí kouzelného města LOFER spojený s jeho krátkou prohlídkou. Výjezd lanovkou na LODERBICHL (1002m). Krásná okružní "vodopádová" cesta s množstvím horských výhledů kolem Loferer Alm. Soutěska SEISENBERGKLAMM u Weissbachu, průchod divokou soutěskou mezi skalami.

7. den

Dopoledne zastávka v Salzburgu - hlavní město spolkové země, rodiště W. A. Mozarta, procházka starým městem s malebnými uličkami, romantickými náměstími, významnými kostely (Dóm, kostel sv. Petra a kostel sv. Františka), pevností Hohensalzburg a krásným zámkem Mirabell. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Alpy - výběr
v cenách od 9 690 Kč