Barevný Rádžastán

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Indie
Ubytování: Barevný Rádžastán
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava vč. letištních tax
veškeré transfery klimatizovaným vozem
veškeré vstupy během okruhu do uvedených objektů/památek
ubytování na 12 nocí se snídaní
asistenci partnerské CK v AJ
služby anglicky mluvícího řidiče/průvodce
povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění
vízum 50
USD - k vyřízení individuálně online nebo 1.500
Kč - k vyřízení přes naši CK
spropitné řidiči/průvodci
zobrazit 4 termíny
Červen 2018
zobrazit 5 termínů
Červenec 2018
zobrazit 4 termíny
Srpen 2018
zobrazit 4 termíny
Září 2018
zobrazit 3 termíny
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

2. den - Dillí : Přílet do Dillí. Transfer na hotel a zbytek dne volno.

3. den - Dillí : Celodenní prohlídka hlavního města. Dopoledne jízda rikšou po Starém Dillí s návštěvou překrásné Červené pevnosti, symbol síly i elegance mughalského císaře, dále uvidíte Raj Ghat - památník Mahatma Gandhího a taktéž největší indickou mešitu Jama Masjid s nedalekým bazarem. Odpoledne poznáte Nové Dillí postavené ve 20. letech 19. století s širokými bulváry, rozsáhlým komplexem vládních budov a parky. Návštěva historické Humayunské hrobky a minaretu Qutub, který je nejvyšší věží v Indii, dále projedete kolem Parlamentu a impozantní Indické brány. Noc v Dillí.
4. den – Dillí / Mandawa
Po snídani přejezd do Mandawy. Mandawa je město nacházející se v oblasti Shekhawati. Město je známo jako „galerie Rádžastánu“. Najdete zde mnoho barevných panských sídel postavených mezi lety 1750-1930. Po několika po sobě jdoucích obdobích sucha byla většina těchto sídel opuštěna. Po dlouhou dobu chátrala a zůstala opuštěna do té doby, než obyvatelé patřící k etnické skupině Marawijců většinu sídel zrekonstruovala. Nyní je Mandawa důležitou turistickou oblastí Rádžastánu. Většina sídel je pomalována mnoha barvami (žlutá, zelená, vínová, modrá, …). Žádná další oblast Rádžastánu není tak bohatá na malby jako právě oblast Shekhawati. Malování zde není zaměstnání ani hobby, jedná se o styl života. Noc v Mandawa.
5. den – Mandawa / Bikaner
Po snídani prohlídka Mandawy. Prohlédnete si pomalovaná panská sídla a kostel v Mandawě, ve kterém je mnoho fresek hindských bohů a bohyň. Poté transfer do Bikaneru a noc v hotelu.
6. den – Bikaner / Jaisalmer
Po brzké snídani návštěva pevnosti Junagarh. Pevnost postavil mezi lety 1588-1893 Rai Singa. Pevnost má celkem 986m hradeb (s 36ti obrannými baštami), vodní příkop a 2 vchody. Nachází se cca 200mnm a chrání tak město. Poté přejezd do Jaisalmeru a noc v hotelu.

7. den - Jaisalmer : Po snídani následuje prohlídka města, která začíná pevností Jaisalmer. Pevnost Jaisalmer je hlavní atrakcí tohoto pouštního města. Nachází se na vrchu Trikuta a je viditelná až ze vzdálenosti 15 km. Dále navštívíte mahárádžův palác, chrám Jain a nejznámější panská sídla (Patwao Ki Haveli, Salim Sing Ki Haveli, Nathmal Ki Haveli), muzeum a palác Mandir. Později odpoledne si užijete pouštní safari na velbloudech. Noc v hotelu.
8. den – Jaisalmer / Jodhpur
Po snídani přejezd do Jodhpuru, který se nachází na okraji pouště Thar. Jodhpur je také znám jako „Modré Město“ díky modrému odstínu domů, které se nacházejí okolo pevnosti Mehrangarh. Pevnost Mehrangarh se nachází cca 125mnm a rozkládá se na 5 čtverečních kilometrech v srdci města. Jedná se o jednu z nejúžasnějších památek Rádžastánu. Pevnost má 7 bran. Na hradbách můžete sledovat strategicky umístěné kanóny, které byly potřeba k obraně města.
Poté návštěva Jaswant Thada – jedná se o soubor královských hrobek z bílého mramoru postavených kolem roku 1899 na památku maharádži Jaswant Singh-II, který za tomto místě podlehnul svým zraněním při obraně proti mughalským nájezdníkům. Den končí návštěvou tržiště. Noc v hotelu.
9. den – Jodhpur / Ranakpur / Udaipur
Po snídani přejezd do Udaipuru. Po cestě návštěva chrámů Jain v Ranakpuru. Jedná se o jedno z 5ti svatých poutních míst pro etnickou skupinu Jain. Chrámy byly postaveny ve 14.-15. století. Hlavní chrám je postaven z mramoru a jeho stavba trvala 65 let. Poté příjezd do Udaipuru a ubytování v hotelu. Město inspirovalo mnoho básníků, spisovatelů a malířů. Bylo založeno v roce 1559 a pojmenováno po maharádžovi Udai Singa. Stalo se také hlavním městem dynastie Sisodia. Později odpoledne si užijete plavbu po jezeře Pichola. Jezero je 4 km dlouhé a 3 km široké, obklopené mnoho kopci, paláci, chrámy, gháty a hrázemi. Navštívíte i chrám Jag Niwas, který se nachází na malém ostrůvku uprostřed jezera. Noc v hotelu
10. den – Udaipur / Pushkar
Po snídani následuje prohlídka Udaipuru, který je známý hlavně kvůli palácům, jezerům a muzeím. Začnete prohlídkou městského paláce – Dilkush Mahal, Sheesh Mahal (palác zrcadel), Moti Mahal, palác lorda Krishny. Vše je ornamentálně vyzdobeno. Tento městský palác a muzeum jsou největším palácovým komplexem v Rádžastánu. V muzeu uvidíte překrásnou sbírku objektů nasbíraných rozdílnými vládci Udaipuru. Dále bude cesta pokračovat k jezerům Uday Sagar a Pratap Sagar. Později následuje návštěva chrámu Jagdish. Chrám byl postaven v roce 1651 a je zasvěcen lordu Vishnovi – ochránci nejsvětější trojice hindských bohů. Následuje prohlídka zahrad Sahelion Ki Bari. Poté projížďka kolem jezera Fatehsagar.
Po příjezdu do Pushkaru následuje ubytování v hotelu.
Pushkar se nachází na břehu stejnojmenného jezera. Jedná se o jedno z 5ti poutních míst pro hinduisty a velmi populární turistické centrum. Jedná se o jedno z nejstarších indických měst. Dle legendy ho založil sám lord Brahma. Na jezeře Pushkar se nachází cca 52 ghátů, kde poutníci provádí posvátnou očistu.
Navštívíte chrám lorda Brahmy. Noc v hotelu
11. den – Pushkar / Jaipur
Po snídani přejezd do Jaipuru. Po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka Jaipuru vč. maharádžova městského paláce, Jantar Mantar – observatoře z r. 1726, či zahrad Ram Niwas. Budete rovněž projíždět kolem “Paláce větrů”, nejznámějšího paláce šlechty ve městě.

12. den - Jaipur / Agra : Dopoledne prohlídka Fort Amber, kam vás majestátně vyvezou sloni. Pevnost, vzdálená 11 km od Jaipuru, je se svými terasami a opevněním odrážejícími se v hladině jezera Maota skvělou ukázkou rajputské architektury a patří k jedné z nejzajímavějších pevností v Indii. Po prohlídce města přejezd do Agry. Cestou navštívíte „zapomenuté a opuštěné město“ Fatehpur Sikri, sídlo císaře Akbara s dobře dochovanými paláci postavenými z červeného pískovce. Po příjezd ubytování na hotelu.

13. den - Agra / Dillí : Dopoledne prohlídka nejúžasnějšího monumentu lásky na světě - Taj Mahalu, jehož stavbu začal v r. 1631 císař na paměť své milované královny. Po poledni návštěva pevnosti v Agře a pulsujícího města, prohlídka hrobky Itamaduddaulah. Náš tip: požádejte řidiče, ať vás před západem slunce odveze na druhý břeh řeky Jamuny k Taj Mahalu, naskytne se vám nezapomenutelný pohled na Taj Mahal osvětlený zapadajícím sluncem a řeku. Upozornění: Taj Mahal je zavřený v pátek!
Později přejezd do Dillí. Noc v hotelu.

14. den - Dillí : Dle letenek transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.
V ceně programu: letecká doprava vč. letištních tax, veškeré transfery klimatizovaným vozem, veškeré vstupy během okruhu do uvedených objektů/památek, ubytování na 12 nocí se snídaní, asistenci partnerské CK v AJ, služby anglicky mluvícího řidiče/průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vízum 50,-USD - k vyřízení individuálně online nebo 1.500,-Kč - k vyřízení přes naši CK, spropitné řidiči/průvodci.
Upozornění: cena pro jednolůžkový pokoj je platná v případě minimálně 3 osob, tj. dvoulůžkový a jednolůžkový pokoj. Pro samostatného cestujícího tato cena nelze uplatnit. Cestu pro jednu osobu Vám na vyžádání sdělí náš prodejní tým. Časy letů a program okruhu se mohou změnit v závislosti na letecké společnosti, dopravní situaci v Indii, uzavírkách monumentů či státních svátcích. Vždy však uvidíte maximum, resp. program bude upraven dle aktuální situace k uspokojení klienta. V případě spokojenosti s řidičem a průvodci je vhodné zanechat menší spropitné.

Program zájezdu

1. den

V ranních/dopoledních hodinách odlet z Prahy/Vídně do Dillí.

 

→ Přejít na 20 termínů dovolené Barevný Rádžastán
v cenách od 36 000 Kč do 38 500 Kč