Madeira - Grand tour Madeirou

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Funchal - Praha
transfer letiště - hotel - letiště
7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 4* hotelu Jardins d´Ajuda se snídaní
2x oběd dle programu
dopravu autokarem a výlety/trekking dle programu
vstupy uvedené "v ceně" dle programu
služby průvodce FIRO-tour
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb
Cena nezahrnuje: individuální vstupy a fakultativní akce/výlety, orientační ceny: jízda ve dřevěných saních z Monte cca15 EUR/os., vstupné do Tropických zahrad cca 12,50 EUR, lanovka na Monte cca 11 EUR, vstupné do lávových bazénů v Porto Moniz cca 2 EUR
1lůžkový pokoj (3 990 Kč)
7× večeře (3 990 Kč)
pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění - viz str. 11
zobrazit 2 termíny
Srpen 2018
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Funchal • Porto Moniz • Cabo Girao • Camara do Lobos • Ponta do Pargo • Calheta • Pico do Arieiro • Santana • Ponta do Sao Lourenco

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie; procházky po levádách nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V červnu se koná na Madeiře "Atlantic Festival" - každou sobotu ohňostroj v přístavu ve Funchalu od cca 22.30 hod. Minimální kapesné cca 150-200 EUR /osoba. Stravování v místní restauraci - cca 15 EUR - jídlo, nápoj, káva. V bufetu u hotelu se dá najíst za 5.00-8.00EUR/osoba.

Min. počet účastníků : 15.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den

prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály da Sé, tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávka vína Madeira a přejezd do botanické zahrady s překrásnými dřevinami, rostlinami (vstupné v ceně). Individuální volno, nocleh.

3. den

odjezd na severozápadní pobřeží ostrova do Sao Vincente, dále do Porto Moniz - zastávka, možnost koupání v přírodních lávových bazénech, přes náhorní plošinu Paul da Serra na vyhlídku Encumeada s úžasným výhledem na jižní a zároveň severní pobřeží, společný pozdní oběd v přírodě pod Encumeadou v Bica da Cana - typická madeirská specialita Espetada (hovězí maso na vavřínovém špízu s bramborem, domácím chlebem, salátem, červeným vínem a ovocem), možnost krátké procházky na vyhlídku. Cestou zpět do Funchalu zastavení na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao a v typické rybářské vesnici Camara do Lobos . Nocleh.

4. den

odjezd na pěší túru podél levády Quinta Grande - Boa Morte (cca 7,5 km /cca 2,5 hod.), nenáročná procházka eukaliptovým a mimosovým hájem s nádhernými výhledy na jižní pobřeží Madeiry a terasovitá políčka. Přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhlídce, dále jižním pobřežím do Jardim do Mar (zastávka) a do Calhety na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny, možnost koupání na krásné písečné pláži. Nocleh.

5. den

odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m. (zastávka), třetihorními lesy ke pstruží farmě Ribeiro Frio – procházka na vyhlídku Balcoes, přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný typický oběd - ryba Espada. Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova – kouzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco , na zpáteční cestě do Funchalu zastávka v Machicu - možnost koupání na písčité pláži nebo prohlídka městečka. Nocleh.

6. den

odjezd na vyhlídku Eira do Serrado – první zastávka na vyhlídce Pico dos Barcelos s unikátním pohledem na Funchal, druhá na vyhlídce Eira do Serrado s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras . Zastávka na Monte – rezidenční čtvrti nad hlavním městem, prohlídka kostela a parku, fakultativně možnost jízdy v unikátních dřevěných saních na trase 4 km za běžného provozu. Individuálně možnost návštěvy Tropických zahrad , jízda lanovkou zpět do Funchalu, nebo návštěva muzeí či parků ve městě, individuální volno. Nocleh.

7. den

individuální volno – možnost fakultativních výletů v místě (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety – např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, lodní výjezd na pozorování delfínů, pronájem automobilu, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření a mnoho dalších).

8. den

transfer na letiště, odlet do ČR.

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené Madeira - Grand tour Madeirou
v cenách od 29 990 Kč