To nejlepší z Lisabonu (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko Lisabon
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha - Lisabon - Praha se všemi poplatky
kabinové a odbavované zavazadlo
4x ubytování v hotelu v Lisabonu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
4x kontinentální snídaně
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje: přesuny v Lisabonu (místní doprava, MHD, transfery do hotelu)
vstupné na místě
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč
zobrazit 1 termín
Duben 2019
zobrazit 1 termín
Červenec 2019
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Fantastický eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Lisabonu. Navštítívíte čtvrť Alfamu i hrad Svatého Jiří. Zhlédnete Belémskou věž, ochutnáte pudinkové koláče i typický portugalský likér z cherry Giginhu. Poznáte romantickou Sintru a nejzápadnější výběžek Evropy. Překročte s námi hranici všednosti a poznejte nevšední Lisabon!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Výlet do Sintry - Cabo da Roca - Cascais

Dospělý 1 740 Kč
Dítě 1 500 Kč
Senior 1 500 Kč

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Přílet do Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování.

2. den

Dnešní den budeme věnovat prohlídce historického centra Lisabonu. Po snídani začneme prohlídku u geografického centra města u sochy Marquese de Pombal a poté budeme pokračovat elegantní třídou Avenida da Liberdade až  do srdce města na náměsti Rossio.  Přes uličky staré čtvrti Baixa přejdeme až na monumentalni náměstí Praça do Comércio, které se nachází u řeky Tajo. Společně navštívíme  atmosférickou čtvrť Alfamu a Mourariu,  historické srdce města s křivolakými uličkami, kachlíkovými domy s balkóny, ze kterých visí čerstvě vyprané prádlo, dále pak budeme pokračovat  k hradu svatého Jiří s úžasným výhledy na město a navštívíme netradiční katedrálu Sé,  na jejiž místě dříve stávala mešita. A prohlídku zakončíme v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se v posledních třech dekádách stala čtvrtí bohémů a je to nejlepší místo, kde si můžete posedět u skleničky vína. Odpoledne volný program s možností vychutnat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.

3. den

Dnes se vydáme  na pobřeží do čtvrti Belém, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořským objevy . Navštívíme Mosteiro dos Jerónimos, klášter ze 16. stol., který je postaven na místě kde Vasco de Gama strávil poslední noc před vyplutím do Indie. Klášter je postaven v manuelinském stylu, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy. Nedaleko od kláštera stojí obranná věž Torre de Belém  z 15. století , která dnes  patří k jednomu ze symbolů města . Kromě návštěvy památek dnes půjdeme také  ochutnat typické Pastéis de Belém , pudinkové koláče , které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva tohoto města se bez ochutnávky této místní speciality neobejde.  V odpoledních hodinách volný program. Během volna se nabízí možnost návštěvy námořního muzea, botanické zahrady, nebo příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města. Taktéž doporučujeme návštěvu moderní čtvrti EXPO ve kterém se nachází jedno z největších oceanárií na světě.

4. den

Volný den, který lze využít k nákupům či návštěvě některé z nádherných okolních pláží. Pro zájemce jsme připravili  fakultativní výlet během kterého uvidíte královské město, divoké pobřeží oceánu a plážový resort. Nejprve se vypravíme do Sintry . Sintra je fantastické romantické město zapsané na seznamu UNESCO. Zde navštívíme jeho nádherné centrum s ikonickým národním palácem a ochutnáme gastronomické delikatesy jako Travesseiros a Queijadas v café Piriquita , které je již samo o sobě turistickou atrakcí. Poté přejedeme autobusem na úžasné místo zvané Cabo da Roca . Jedná se o nejzápadnější pevninský výběžek nejen Portugalska, ale i celé kontinentální Evropy . Na tomto místě si vychutnáme krásné vyhlídky a divokost zdejšího pobřeží. Bude následovat přesun do  Cascais , krásného a sofistikované plážového resortu , kde můžeme ochutnat vynikající mořské plody a procházet se po pláži, neboť teploty bývají stále příjemné. Poté návrat do Lisabonu.

5. den

Po snídani dle letového řádu volný program ve městě a odlet zpět do ČR.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené To nejlepší z Lisabonu (letecky z Prahy)
v cenách od 18 990 Kč