To nejlepší z Milána + NÁKUPY (letecky z Ostravy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie Lombardie Milán
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Ostrava – Miláno – Ostrava
letištní taxy
3x ubytování v 3* hotelu
3x snídaně
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
jízdné po Miláně
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč
zobrazit 1 termín
Duben 2019
zobrazit 1 termín
Září 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne při prohlídce Milána bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování

hotel 3* v blízkosti centra Milána
hotel je dostupný MHD do centra města

Popis

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Milána. Navštívíte starobylou Monzu a užijete si nákupy ve vyhlášených ulicích. Poodhalte roušku tajemství a nahlédněte do míst, kde je dobrý vkus dán už do vínku a inspiruje svou rafinovaností celý svět. Poznejte s námi město světové módy, obchodu a designu Milán!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné :
Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Katedrála v Miláně

Dospělý 530 Kč
Dítě 280 Kč
Student 280 Kč

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Ostravy do Milána, ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost procházky po Miláně.

2. den

Po snídani prohlídka centra města. Vydáme se k nejstarší sakrální stavbě na území Milána – Basilica di Saint Ambrogio – věnovanou mučedníkům, kteří byli pronásledováni Římany a jsou pod touto stavbou pohřbeni. Zhlédneme kostel Santa Maria delle Grazie , kostel San Maurizio. Projdeme milánskou burzou a navštívíme největší gotickou stavbu Itálie – okouzlující Duomo di Milano, projdeme jeho monumentálním obloukem do Galleria Vittoria Emanuela – nákupního centra, jenž vytváří dokonalý obraz milánské okázalosti a luxusu. Na Piazza della Scala zhlédneme věhlasný operní dům – La Scala a den ukončíme u pevnosti, která je srdeční záležitostí Miláňanů – Castello Sforzesco. Na interiéru se podílela taková jména jako Bramante, Leonardo da Vinci, Filarete.

3. den

Brzy ráno se vydáme na výlet do nedaleké Monzy (vlakem či autobusem). Návštěva Duomo di Monza, kde můžeme vidět Lombardskou Železnou korunu, kterou byli korunováni panovníci od dob Svaté říše římské až do 19. století. Pokračovat budeme procházkou kolem Palazzo Reale, jenž nechala postavit Marie Terezie pro Ferdinanda II. jako letní sídlo. Odpoledne návrat do Milána . Poté budeme mít prostor k nakupování v nejvyhlášenějších milánských ulicích – Corso Buenos Aires , Via Torino , Corso Vittorio Emanuele . Kdo nebude mít zájem o nakupování, může tento volný čas využít individuálně, třeba k návštěvě muzea, kostela či galerie. Večer se společně vypravíme na místo, kam se chodí Miláňané bavit –  Corso Como . A zde si budeme moci dát společnou večeři nebo posedět v tradiční vinotéce.

4. den

Po snídani, v závislosti na letovém řádu, možnost programu s průvodcem nebo odjezd na letiště a poté  návrat do ČR .

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené To nejlepší z Milána + NÁKUPY (letecky z Ostravy)
v cenách od 14 990 Kč