To nejlepší z Moskvy (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rusko Střední Rusko Moskva
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha – Moskva – Praha se všemi poplatky
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
4x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění léčebných výloh
vízum do Ruska (cena 2 400 Kč/os.)
jízdné po Moskvě
vstup do památek
doporučené kapesné minimálně 11 500 RUB/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2019
zobrazit 2 termíny
Srpen 2019
zobrazit 2 termíny
Říjen 2019
 

Varianta 2:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha – Moskva – Praha se všemi poplatky
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
4x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění léčebných výloh
vízum do Ruska (cena 2 400 Kč/os.)
jízdné po Moskvě
vstup do památek
doporučené kapesné minimálně 13 500 RUB/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2019
zobrazit 1 termín
Říjen 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

Snídaně v hotelu formou bufetu.
Během dne časový prostor a doporučení průvodce k možnostem občerstvení.

Ubytování

Hotel v blízkosti zastávky MHD s dobrou dostupností do centra města.

Popis

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Moskvy. Projdete se po Rudém náměstí, budete obdivovat proslulý Kreml, užijete si okružní jízdu stanicemi moskevského metra i vyhlídkovou plavbu. Prohlédnete si klášterní městečko Sergijev Posad či matrjošky v Muzeu hraček. Ponořte se s námi do carského Ruska a poznejte Moskvu!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Přílet do Moskvy, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu procházka centrem města s průvodcem. 

2. den

Dnes se budeme věnovat Moskvě a nejznámějším místům jako např. Mauzoleum V. I. Lenina, Kreml či Chrám Vasila Blaženého. Ráno se vydáme na notoricky známé Rudé náměstí, na němž se odehrály podstatné okamžiky z dějin města. Zájemci se budou moci podívat do kontroverze budícího Mauzolea V. I. Lenina. Neunikne nám ani směsice barev a tvarů v podobě impozantního Chrámu Vasila Blaženého, uvidíme Kazaňský kostel a budeme mít čas na prozkoumání známého obchodního domu GUM . Poté budeme pokračovat v prohlídce v srdci Ruska, Kremlu , odkud je celá federace ovládána již po staletí. Zde uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě, Car. Následně půjdeme k budově slavného „Velkého divadla“, Bolšoj těatr a kolem Státní dumy se projdeme po ulici Tverskaja , hlavní třídě s obchody a kavárnami, kterou lemují krásné měšťanské domy a paláce. Dorazíme až k památníku A. S. Puškina a budeme mít prostor k večeři nebo nákupům, např. ve vyhlášené restauraci Kafe Puškin, a ochutnat některé ruské speciality. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3. den

Společně se dnes vydáme do městečka Sergijev Posad, odpoledne návrat a pro zájemce návštěva nejvýznamnější moskevské galerie. Ráno se vlakem vypravíme na výlet do jednoho z nejdůležitějších náboženských center v zemi, klášterního městečka Sergijev Posad, které je srdcem ruské pravoslavné církve. Navštívíme komplex zdejšího kláštera, jehož modré a zlaté kupole tvoří nezapomenutelné panorama. Po prohlídce se vydáme do centra města, na hlavní náměstí obklopené kavárnami a obchůdky a také tržnicí s řemeslnými výrobky. Zájemci budou moci v individuálním volnu navštívit Muzeum hraček , jejichž výroba má ve městě mnohaletou tradici. Údajně zde dokonce byla  vyrobena vůbec první matrjoška . Odpoledne se vrátíme zpět do Moskvy a budeme si moci užít návštěvu světoznámé Treťjakovské galerie, nejslavnějšího muzea v Moskvě, ve kterém uvidíme cenné ikony a obrazy ruských malířů od středověku až do počátku 20. století. Kolem galerie narazíme na velké množství restaurací a kaváren, v nichž se budeme moci po kulturním zážitku občerstvit. Na závěr dne nás čeká okružní jízda moskevským metrem, které je jedním z turistických magnetů města. Jeho stanice jsou opravdovými uměleckými díly a leckteré byly zapsány i na seznam světového dědictví UNESCO .  Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. den

Dnes nás čeká návštěva největšího významného kláštera, hřbitova s hroby významných ruských osobností a také plavba lodí. Ráno se vydáme na prohlídku do poklidného areálu Novoděvičího kláštera, který je největším moskevským ženským klášterem. Nedaleko se rozkládá také Novoděvičí hřbitov , na kterém jsou pohřbeny ty největší ruské osobnosti , ať již z uměleckého či politického života ( Čechov, Gogol, Jelcin aj. ). Po prohlídce hřbitova a kláštera nás bude vyrazíme na vyhlídkovou plavbu lodí, během níž uvidíme významné památky tím nejlepším možným způsobem - z hladiny řeky Moskvy. Dopravíme se do centra města a projdeme si starou kupeckou čtvrť Kitaj Gorod s množstvím historických domů a muzeí. Poté se vydáme k ohromnému Chrámu Krista Spasitele, který vévodí panoramatu řeky Moskvy a jeho původní stavba měla oslavovat ruské vítězství nad Napoleonem. Stalin tento chrám nechal strhnout, současná budova je replikou z konce 90. let. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

5. den

Individuální program, v závislosti na čase odletu možnost návštěvy některého z moskevských muzeí. Komu muzea nebudou po chuti, může volný čas využít k návštěvě dalších pamětihodností či si jen užít atmosféru města. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

 

→ Přejít na 6 termínů dovolené To nejlepší z Moskvy (letecky z Prahy)
v cenách od 16 990 Kč do 19 990 Kč