To nejlepší z Petrohradu + JANTAROVÁ KOMNATA (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rusko Severozápadní Rusko Petrohrad
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha - Petrohrad - Praha vč. letištních tax
kabinové i odbavované zavazadlo (dle podmínek přepravy viz níže)
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
4× ubytování ve 3* hotelu se snídaní
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: vízum do Ruska (cena 2 400 Kč/os.)
jízdné po Petrohradě
vstupné na místě, výlet do Petrodvorců
fakultativní výlet do Carského Sela
cestovní pojištění
doporučené kapesné minimálně 12 500 RUB/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč
zobrazit 1 termín
Květen 2019
zobrazit 4 termíny
Červen 2019
zobrazit 1 termín
Červenec 2019
zobrazit 1 termín
Srpen 2019
zobrazit 2 termíny
Září 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu
během prohlídky Petrohradu bude možné zakoupit jídlo během některé z přestávek na místech s možností občerstvení

Ubytování

hotel 3* v blízkosti centra Petrohradu
hotel je dostupný metrem do centra města

Popis

Výpravný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Petrohradu a navštívíte Carské Selo. Zatajíte dech při otevírání mostů na řece Něvě, zažijete plavbu do překrásných Petrodvorců, kterým se bez nadsázky říká Ruské Versailles a odhalíte tajemství Jantarové komnaty. Přeneste se s námi v čase do carské doby a poznejte Petrohrad!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet do Carského Sela vč. Jantarové komnaty

Dospělý 1 850 Kč
Dítě 1 730 Kč
Senior 1 730 Kč

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (120 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Přílet na letiště Pulkovo II., transfer na hotel, ubytování, podvečerní procházka městem. Poté, co se ubytujeme, se vydáme na příjemnou podvečerní procházku po Něvském prospektu , hlavní petrohradské tepně, která vede od Palácového náměstí a je plná kaváren, restaurací a historických budov. Během prohlídky navštívíme Kazaňskou katedrálu z počátku 19. století, kterou obepíná nádherná kolonáda. V katedrále probíhá nepřetržitá bohoslužba a je v ní skryta vzácná ikona Matky Boží Kazaňské. Dále se přesuneme ke starému kupeckému dvoru Gostinyj dvor a navštívíme také pestrobarevný chrám Vzkříšení Krista na Krvi stojící na Gribojedově kanále. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. den

Dnešní den věnujeme procházce městem a nejvýznamnějším petrohradským pamětihodnostem, v čele s Zimním palácem ukrývajícím slavnou obrazárnu Ermitáž. Ráno se vydáme ke katedrále sv. Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou na světě. Poté nás bude čekat prohlídka Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem. Zájemci budou moci navštívit jednu z nejslavnějších a největších uměleckých galerií na světě Ermitáž, která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tu na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech a bude na každém z nás, kterou část úchvatné sbírky se rozhodne prozkoumat. V odpoledních hodinách se podíváme ke slavnému křižníku Aurora , který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. Zájemci se na závěr dne budou moci vydat na plavbu lodí po petrohradských kanálech, konkrétně po Gribojedově kanále, kanále řeky Mojky a řece Něvě . Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3. den

Ráno se vypravíme k Carskému Selu ukrývající dech beroucí Jantarovou komnatu. V noci nás pak v Petrohradu čeká prohlídka otevřených mostů nad řekou Něvou. Po snídani se vydáme směrem na jih od Petrohradu. Dorazíme k usedlosti Carské Selo, rozsáhlé letní carské rezidenci obklopené parkem a zahradami. Společně navštívíme světoznámou Jantarovou komnatu, která byla původně vyrobena v dnešním Německu, ale později byla darována carovi Petru Velikému a převezena do Ruska. Na výzdobu komnaty bylo použito celkem 6 tun cenného jantaru. Po prohlídce komnaty se vydáme na procházku po palácovém parku , během níž uvidíme také Alexandrinský palác , v němž v minulosti žila carská rodina. V pozdních odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Petrohradu, kde nás čeká večerní individuální volno, které bude každý moci využít podle libosti. Později se zájemci mohou zúčastnit noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou, které jsou hlavně za bílých petrohradských nocí jedním z hlavních magnetů města. V pozdních večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. den

Dnes uvidíme hrobky ruských carů v katedrále a také poplujeme rychlolodí do Petrodvorců, „ruského Versailles“. Ráno se vydáme k Petropavlovské pevnosti, která je vstupní branou do města. V průběhu staletí sloužila nejrůznějším účelům, dnes je součástí komplexu Historického muzea. Dále budeme pokračovat přes strelku Vasiljevského ostrova ke katedrále sv. Petra a Pavla. Zde se nachází hrobky mnoha ruských carů a členů carských rodin, mimo jiné hrobka Petra Velikého a Kateřiny Veliké nebo hrobka celé vyvražděné rodiny posledního ruského cara Mikuláše II. Odpoledne nás čeká plavba rychlolodí do Petrodvorců , kterým se říká ruské Versailles. Po celém palácovém parku se nachází veliké množství nádherných fontán. Zájemci budou moci navštívit také interiéry paláce. Po návratu možnost individuálního programu a ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

5. den

Ráno si v závislosti na čase odletu prohlédneme Památník obránců Leningradu  na Moskevském prospektu, tvořený 34 majestátními bronzovými sochami hrdinů. V odpoledních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené To nejlepší z Petrohradu + JANTAROVÁ KOMNATA (letecky z Prahy)
v cenách od 21 590 Kč do 23 990 Kč