Islandská pohlednice

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Island
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Přílety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha - Keflavik a zpět, včetně malého palubního zavazadla (do 10 kg)
3x nebo 4x ubytování v Reykjavíku dle volby termínu
případně 3x nebo 4x snídaně (dle volby hotelu a termínu)
Cena nezahrnuje: komplexní pojištění 240 Kč
služby českého průvodce
místní transfery
místní poplatek (platba na hotelové recepci, cca 1,5- 2 Eur/noc)
zobrazit 7 termínů
Červenec 2018
zobrazit 9 termínů
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Chcete navštívit Island ekonomicky a přesto efektivně? Pak tento prodloužený víkend na Islandu může být ten pravý zájezd pro vás! Zájezd je určen pro individuální cestovatele.

Zájezd je určen pro individuální turisty. Cena na osobu vychází z aktuálně dostupných cen letenek v době přípravy této nabídky.

Stravování

V ceně zájezdu je u vybraných hotelů zahrnuta 3x snídaně.

Ubytování

V rámci tohoto leteckého zájezdu je nabízeno několik variant ubytování. Levnější varianta hotel bez snídaně. Nebo o něco dražší varianta hotelu včetně snídaně. Nejčastěji používané hotely: Arctic Comfort (ubytování bez snídaně) Hotel Arctic 3* se nachází nedaleko centra Reykjaviku.

Program zájezdu

0. den

1. den: Ráno odlet z Prahy přímým letem na Island. Po příletu do Keflaviku individuální transfer do hotelu v Reykjavíku (je možné doobjednat jízdenku na bus z letiště do města). Odpoledne doporučujeme prohlídku Reykjavíku. Navštívit můžete prezidentský palác, rybářský přístav i další zajímavosti. 2.- 3. den: K poznávaní Islandu můžete využít nabídky řady fakultativních výletů: Výprava za polární září : Polární záře bývá viditelná pouze za příznivého počasí (jasná obloha) a zpravidla od podzimu do jara. Cca 3-4 hodinový výlet kdy při dobrých meteorologických podmínkách budete mít možnost spatřit jeden z nejkrásnějších úkazů naší planety. Celodenní výlet do oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku. Nejprve zamíříte do oblasti gejzírů. Při pěší procházce pohádkovou vřídelní krajinou, neminete ani "otce" Geysira (již téměř nečinný), ani "syna" o pár metrů opodál - gejzír Strokkur, který vystřikuje každých 10 minut proud horké vody až do výše 25 m. O pár kilometrů dále uvidíte nejznámější a prý i nejkrásnější islandský vodopád - Gullfoss ("Zlatý vodopád"). Dále přejedete k národnímu parku Thingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu. Mj. zde můžeme spatřit i tektonickou puklinu Aldmannagjá, která oddaluje Evropu a Ameriku. Modrá laguna - doprava do proslulého koupaliště Blue Lagoon (cena nezahrnuje vstupné!). Výlet za velrybami - lodí z přístavu v Reykjaviku. 4. den: Individuální transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 14 termínů dovolené Islandská pohlednice
v cenách od 18 290 Kč do 37 990 Kč