Šrí Lanka – velká cesta

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Srí Lanka
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
pronajaté mikrobusy
džípy a loďky
13x hotel *** s polopenzí – snídaně a večeře
většinou formou bufetu (+ 4x v prodloužení)
veškeré vstupy dle programu
český odborný průvodce China Tours u základní varianty (pro 4denní prodloužení u moře je k dispozici na telefonu zástupce CK)
Cena nezahrnuje: šrílanské vízum – 1100 Kč
Jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
Jednolůžkový pokoj – 7800 Kč
jednolůžkový pokoj – 7800 Kč
Šrílanské vízum – 1100 Kč
jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
zobrazit 4 termíny
Listopad 2018
zobrazit 2 termíny
Leden 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Vydejte se s námi na ostrov ležící v Indickém oceánu nedaleko rovníku, do říše, v níž nevládne čas a kde je slunce jediným ciferníkem. Budeme putovat po stopách dávných paláců a svatyní, buddhistických i hinduistických klášterů. Uvidíme krále stromů – "bó", snad spatříme i slony, krokodýly a na bílých písečných plážích obří želvy, jež tady kladou svá vejce. Čekají nás čajovníkové plantáže a zahrady koření, vypravíme se i do zelených hor, kde spatříme Buddhův zub. Vydáme se na posvátnou Adamovu horu, kde po nočním výstupu budeme sledovat nekonečný východ slunce. Po náročnějším poznávacím programu si zasloužíme odpočinek na sněhobílých plážích při orosené sklence piva, skleničce místního palmového vína či šálku kávy nebo cejlonského čaje. A kdo má rád ryby a plody moře, jistě si zde přijde na své.
Jako novinku pro rok 2018 jsme tento nejoblíbenější zájezd na Šrí Lanku připravili s vyšším komfortem služeb.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním pobytem na Maledivách – více informací v kanceláři.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování

polopenze

Program zájezdu

1. den

Praha – Anurádhapura: přílet do hlavního města Kolombo a odjezd do Anurádhapury – cestou bohatě zdobená skalní pevnost Japahuva z 13. stol. zvaná Ohnivá skála, původní úkryt Buddhova zubu , proslulé šrílanské relikvie.

3. den

Anurádhapura – Mihintalé : prohlídka rozsáhlého historického areálu  v bývalé slavné metropoli Anurádhapuře a v Mihintalé, kolébce šrílanského buddhismu .

4. den

Mihintalé – Polonnaruva : přejezd do Polonnaruvy a prohlídka výstavního města jihoindických Čólů na březích vodní nádrže – nesčetné Buddhovy sochy, Královský palác nebo lázně.

5. den

Polonnaruva – Kandy: věhlasná skalní pevnost Sígirija obestřená záhadami; nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy; exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy, svěžího města Šrílanské vysočiny.

6. den

Kandy : prohlídka města na březích stejnojmenného jezera – návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu ; večer taneční vystoupení v maskách.

7. den

Kandy – Adamova hora : největší botanická zahrada na Šrí Lance Peradeníja , populární sloní sirotčinec v Pinnevalle; přesun pod Adamovu horu a noční výstup na vrchol s pozorováním východu slunce .

8. den

Adamova hora – Nuvara Elija: přejezd  strhující krajinou horské oblasti s   nepřeberným množstvím nádherných vyhlídek – cestou zastávka s čajem u vodopádů , malebná anglická horská stanice Nuvara Elija, odpočinek.

9. den

Nuvara Elija – Horton's Plains : úchvatná Šrílanská vysočina  – náhorní step a "konec světa" s dechberoucími výhledy a neopakovatelnou atmosférou, továrna na čaj.

10. den

Haputale – Kataragama : procházka v horské oblasti –  vodopád Ella ; přejezd na jih k moři do Tissy – město chrámů a rýžových políček; večer Kataragama – poutní město buddhistů, muslimů i hinduistů .

11. den

NP Jala – Indický oceán : ranní safari v NP proslulém velkou populací slonů a leopardů s jedinečnou možností spatřit divoká zvířata na vlastní oči; následný přesun do plážového letoviska  Ahangama/Induruva v poklidné části ostrova.

12. den

Ahangama/Induruva: odpočinek na zlatavém písku, koupání, šnorchlování, možnost potápění ; fakultativně výlet do původního tropického pralesa Sinharádža ; výlet do okolí – "river safari" na řece Maduva, želví farma, sberači toddy, středověká pevnost v Galle tyčící se nad vlnami Indického oceánu.

15. den

Ahangama/Induruva – Praha: večer přesun do Kolomba a odlet, přílet do ČR 16. den.   PRODLOUŽENÝ POBYT U MOŘE:

17. den

Ahangama/Induruva – Praha: koupání, šnorchlování, výlety; 19. den večer přejezd na letiště a odlet, návrat domů 20. den.

 

→ Přejít na 6 termínů dovolené Šrí Lanka – velká cesta
v cenách od 59 800 Kč do 73 800 Kč