Norsko – velký okruh krajem fjordů

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, bungalov, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje: Cena nezahrnuje: vstupy a místní taxy. Možné příplatky: 3 x snídaně 1.290 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2019
 

Popis zájezdu

Doprava

Odjezdová místa : Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem, Příplatek  100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek  200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov Příplatek  300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice, Teplice CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

Program zájezdu

1. den

Odjezd přes ČR na sever SRN. Večer trajekt, noční plavba do Švédska.

2. den

Ráno vylodění v jihošvédském Trelleborgu. Přejezd  kolem Göteborgu  do Norska.  Odpoledne Oslo - prohlídka centra hlavního města Norska. Poté poloostrov Bygdoy s možností návštěvy muzea Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, muzea vikinských lodí  Drakkar nebo voru Kon-Tiki, legendárního badatele Heyerdhala nebo k  procházdce parkem Vigelanda. Nocleh.

3. den

Výjezd nad Oslo k areálu zimních sportů Hollmenkollen (skokanské můstky). Odjezd k jezeru  Mjosa.Návštěva hokejové haly ve skále v Gjoviku. Poté návštívíme  známé středisko olympijských sportů  Lillehammer – prohlídka centra, dle zájmu skanzen i olympijská hala a  můstky. Zastavíme se také v  Ringebu u typického  sloupového kostela. Nocleh.

4. den

Jízda hlubokým a úzkým údolím Romsdalen s kolmými skalními stěnami, s četnými vodopády a peřejemi.  Výjezd pod Trolí stěnou (1100m), věhlasnou Trolí cestou, která vede 11 serpentinami a překonává výškový rozdíl 800m do horského sedla s nádherným výhledem na okolní hory a do údolí. Zastávky na zajímavých místech, u peřejí, serpentin a vodopádů. Pak horská Orlí cesta nad nejznámější norský fjord  Geirangerfjord. Zde možnost fakultativní plavby lodí po jednom z nejatraktivnějších míst v Norsku se známými vodopády Sedm sester,  Nápadník, Závoj, patří k nezapomenutelným zážitkům. Pak výjezd  serpentinami  na Utsiken, sklaní převis, vyhlídku císaře Viléma II. Poté jezero  Djupashyttavattn v 1020 m n.m.  Odtud výjezd nekonečnými serpeninami na horu Dalsnibba (1476m), odkud je jedinečná vyhlídka na okolní ledovce,  Geirangerfjord a hory  středního Norska. Nocleh.

5. den

Přejezd přes Olden do Briksdalu, procházka ke  splazu ledovce Jostalbreen. Poté průjezd horami, serpentinami a údolími  k Sognefjordu, nejdelšímu a nejhlubšímu norskému fjordu. Plavba trajektem. Zastávka u   starobylého dřevěného  kostelíka ve Viku. Přes hory krajem Sogn og  Fjordane, zastávka u kaskádového vodopádu Tvindefoss. Večer příjezd do  Bergenu. Nocleh

6. den

Celodenní návštěva města  Bergen: projdeme se přístavištěm Bryggen, které nabízí krásnou podívanou. Nahlédneme do jeho vnitřních uliček , abychom mohli prozkoumat tento ojedinělý komplex  hanzovních  domů z 18. stol, postavených ze dřeva (UNESCO). Většina budov je různě pokřivena a zprohýbaná, protože stojí na popelnatém podloží.  Poté navštívíme rybinou vonící Fisketorget – vyhlášený rybí trh, najdete tu vše, co dává Norům moře a oceán, od krevet až po velrybí maso. Podíváme se také k pevnosti Bergenhus, ke   katedrále i  ke Grieghalle. Ve volném čase můžete navštívit zajímavé muzeum lepry či  mořské  akvárium.  Možnost  výjezdu zubačkou na vyhlídku na kopci Foyen, ze které se vám otevře úchvatný výhled na město a jeho okolí v podobě hor, moře a lesů. Nebo se můžete svézt opravdovou lanovkou na nejvyšší horu v okolí Ulriken (643 m),  odkut je také krásná vyhlídka. Večer odjezd, kolem Voss a kolem Hardangerfjordu na jih.

7. den

Ráno příjezd k Lysefjordu -  zájemci mohou vysoupat  turistickou  cestou (cca 4 hod tam i zpět)  na 604m vysokou skalní stěnu  Preikestolen - “Kazatelnu“, tyčící se nad  vodami Lysefjordu. Nádherná vyhlídka nemající jen  tak obdoby !  Odpoledne zastávka v jižním Norsku ve městě Stavanger – projdeme se  úzkými uličkami starého centra  Gamle Stavanger, který čítá 173 dřevěných domů uchovaných v originální podobě, které dotváří atmosféru námořnické čtvrti z 18. stol.  Uvidíte také impozantní gotickou katedrálu, která patří v Norsku mezi nejstarší.  Nocleh.

8. den

Odjezd do Kristiansandu – projdeme  se půvabným malým přístavem s rybím trhem i centrem města rozděleným pravoúhlou sítí ulic. Uvidíte Staré město Poseebyen, tvořícíokouzlující čtvrť i katedrálu. Poté osobní vono. Podvečer nalodění na trajekt, plavba do Dánska do Hirsthalsu. Přejezd  Jutským polostrovem do SRN.

9. den

Cesta přes SRN, do ČR. Návrat pozdě večer

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Norsko – velký okruh krajem fjordů
v cenách od 9 952 Kč