Krásy a památky Saska **

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Německo
Ubytování: Krásy a památky Saska
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
3× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1100 Kč
3× večeře 620 Kč
plavba Děčín– Bad Schandau 230 Kč
zobrazit 1 termín
Květen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

ZÁKUPY • ČESKÁ KAMENICE • DĚČÍN • PLAVBA PO LABI • BAD SCHANDAU • KÖNIGSTEIN • LABSKÉ PÍSKOVCE • WEESENSTEIN • GROSSEDLITZ • BASTEI • PIRNA • PILLNITZ

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna, Prahy (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) v brzkých ranních hodinách.Naší první zastávkou bude renesancní zámek Zákupy obklopený anglickým parkem a terasovitou barokní zahradou, kde si budeme moci prohlédnout více jak dvacet luxusně vyzdobených a bohatě zařízených místností, které v minulosti sloužily jako reprezentační a obytné pokoje rakouského císaře a posledního korunovaného českého krále Ferdinanda Dobrotivého. A nesmíme zapomenout na zámeckou kapli, kde měl svatbu následník trůnu František Ferdinand d´Este a hraběnka Žofie, čímž se tento zámek navždy zapsal do světové historie. V nedaleké České Kamenici se projdeme jedním z nejzachovalejších historických městských center severních Čech, památkovou zónou s téměř 40 objekty od gotiky až po secesi. Poslední zastávkou bude město mostů na Labi, brána do Českého Švýcarska, nejníže položené město v České republice – Děčín . Podíváme se k dominantě města, zámku na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice, kterému se díky rozsáhlé rekonstrukci navrací jeho bývalá krása, a necháme se okouzlit neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady, kterou koncem 19. století proslavila jedna z nejvetších a nejkrásnejších sbírek ruží v habsburské monarchii. Ubytování, nocleh.

2. den

Po snídani nasedneme na výletní lod a vydáme se na jedinečnou plavbu po Labi , během které si budeme užívat nádherná přírodní panoramata s výhledy na dominanty Českého Švýcarska. Cílem naší plavby bude příhraniční městečko Bad Schandau , které je uznáváno jako nejstarší lázeňské město v Sasku. Během krátké procházky historickým centrem se seznámíme s nejvýznamnejšími památkami a atrakcemi města. Poté se vydáme navštívit "Saskou Bastilu" – pevnost Königstein , původní středověký hrad patřící českým knížatům, později nedobytná věznice tyčící se na izolované skále nad Labem. Najdeme zde nejstarší dochovanou německou kasárnu, hladomornu, první posádkový kostel v Sasku a také 2. nejhlubší studnu v Evropě. A při procházce podél hradeb, které jsou až 42 metrů vysoké, se nám naskytne fascinující výhled na labské údolí, Saské Švýcarsko a výběžky východní části Krušných hor. Zbude-li nám čas, projdeme se k pískovcové věži Barberina, která byla dlouho symbolem Saského Švýcarska. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den

Po snídani budeme projíždět chráněnou krajinnou oblastí Labské pískovce , která je tvořena řadou soutěsek a kaňonu obklopených vežemi a masivy místy tvořícími skalní města. Naše dnešní putování zahájíme na zámku Weesenstein , který podobně jako perla rostl vrstvu po vrstvě. Přinejmenším 800 let se zde stavělo, bouralo, měnilo a udržovalo a tak vznikla impozantní stavba, která v sobě uchovává stopy stavebních slohu od gotiky až po klasicismus. Slavnostní sál na půdě, stáje pro koně v 5. patře, pod tím sklepní prostory a ještě o jedno patro níže se nacházejí panské pokoje s drahocennými tapetami – co se architektury týče, zdá se, že je všechno postaveno na hlavu, neboť stavba se rozrůstala od shora dolů. Zkrátka pro milovníky labyrintu a překvapení bude tato tajemná rezidence krále Johanna malým dobrodružstvím. Naší další zastávkou budou zahrady zámku Grossedlitz , které patří mezi nejpozoruhodnější zahradní areály v Německu. Rozlehlý areál s terasami a se dvěma oranžériemi s více jak 140 pomerancovníky, fontánami, kašnami a dalšími vodními hrami, s více jak 60 pískovcovými sochami, nádhernými širokými pruhledy a přesně a pravidelně střiženými živými ploty je uměleckým dílem zahradního umění a ne nadarmo se mu přezdívá "Saské Versailles". Před návratem do hotelu vyjedeme k světoznámé vyhlídkové plošine Bastei a pokocháme se prekrásným panoramatickým rozhledem na bizardní skalní útvary, skalní hrady i řeku Labe. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den

Po snídani zavítáme do romantického mesta Pirna , které je považováno za bránu do Saského Švýcarska. Pohled na toto město inspiroval známého benátského umělce B. Belotta, zvaného Canaletto, k vytvoření uměleckého díla Jedenáct vedut Pirny a tím se toto malé saské mestecko dostalo navždy do povědomí uměleckého světa. Putovat po stezkách minulosti budeme při procházce středověkým centrem města s klikatými uličkami, pyšnými měšťanskými domy s nádhernými štíty a zasněnými vnitřními dvory a s řadou kašen. Okouzlí nás dochované městské jádro s gotickými portály radnice, zámkem Sonnenstein, kostelem Panny Marie a Canalettovým domem. Naší poslední zastávkou bude zámeček Pillnitz zrcadlící se v hladině řeky Labe, který nechal postavit saský král August II. Silný pro svou milenku, krásnou hraběnku Cosel. Grandiózní zámecký areál s parky je považován za učebnicový příklad evropského stylu zvaného chinoiserie napodobující čínský styl, který mísil architekturu Dálného východu s architekturou barokní. Anglická, holandská a čínská zahrada rozlehlého parku vábí k procházkám, oranžérie a skleník s palmami lákají zájemce o botaniku k prohlídkám exotických pokladů, stejně jako činí proslulá japonská kamélie stará 250 let. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Krásy a památky Saska **
v cenách od 3 671 Kč