To nejlepší z Bulharska (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Bulharsko Severozápadní Bulharsko Sofie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Sofie – Praha se všemi poplatky
kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
transfer letiště – hotel – letiště v Sofii
doprava během 2. a 3. dne dle programu
2x ubytování v hotelu v Sofii
1x ubytování v lázeňském hotelu Thermal SPA Hotel Roman Bath
3x snídaně
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění
odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
vstupné na místě, případné přesuny místní dopravou
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Za zážitky do Bulharska s průvodcem, který vám ukáže krásy zdejší přírody i historické zajímavosti jako nikdo jiný. Během poznávacího zájezdu navštívíte Sofii, Plovdiv a Koprivšticu – města, z nichž každé vzniklo v odlišném období a pyšní se jinými historickými památkami. Projdete se národními parky Rila i Pirin a stihnete si užít i jedinečný relax. Vyrazte s námi na cestu a prožijte nevšední Bulharsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :

Zavazadlo v ceně zájezdu  – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm a součet všech tří stran nesmí přesáhnout 115 cm

Zavazadlo za příplatek 1 200 Kč / 45 €  – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy . Po příletu do Sofie bude následovat přesun do hotelu a ubytování. Odpoledne společná pěší prohlídka centra města, kde uvidíme Justiční palác , navštívíme jednu z nejvýznamnějších a největších pravoslavných svatyní světa – katedrálu sv. Alexandra Něvského , která je zároveň sídlem patriarchy bulharské pravoslavné církve. Nemineme ani nejstarší chrám, po němž nese hlavní město Bulharska své jméno –  Chrám Svaté Sofie , jenž je postaven na základech kostela z doby římského města Serdika. V samotném srdci města uvidíme prezidentský palác , prastarý cihlový kostel sv. Jiří ze 4. století , archeologické muzeum založené v 19. století významným českým vědcem Václavem Dobruským, budovu bulharské národní banky či bulharské národní divadlo. Procházkou dále půjdeme kolem mešity Baňa Baši z osmanského období, největší sefardské synagogy v Evropě. Podvečer strávíme v blízkosti  Centrální tržnice , kde lze čas využít čas k nákupům na místním trhu či ochutnávce dobré večeře typické místní kuchyně .  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

2. den

Po snídani se vydáme objednaným autobusem do pohoří Rila na prohlídku největšího kláštera v Bulharsku, Rilského monastýru , založeného v 10. století poustevníkem, pozdějším svatým Ivanem Rilským. Důkazem o významnosti tohoto kláštera je, že se od roku 1983 řadí na seznam světového dědictví UNESCO. Samotné pohoří Rila s oblými svahy a ledovcovými jezery dosahuje výšky téměř 3 000 metrů a fascinuje výhledem na horu Musala. Jedná se o nejen o nejvyšší horu Bulharska, ale je i nejvyšší horou na celém Balkáně. V odpoledních hodinách budeme pokračovat na naší cestě přes národní park Rila, který se svou spoustou jezer, minerálních pramenů a pestrou flórou a faunou, patří ke klenotům evropské přírody. Po cestě se projedeme i národním parkem Pirin . Naším hlavním cílem budou zdejší římské lázně Banya , kde se ubytujeme a necháme se hýčkat v centru Banya Wellness . V ceně pobytu nám bude k dispozici SPA centrum (otevřeno do 20:30 hodin) se 2 venkovními bazény s minerální vodou o teplotě 31 až 35 stupňů , dále vířivky, sauny, parní lázeň, turecká lázeň , ledová lázeň, solní lázně či japonská lázeň . Samozřejmostí je i odpočívací zóna pro dokonalou relaxaci.

3. den

Po snídani budeme pokračovat autobusem do Plovdivu , který je stejně jako starověký Řím rozprostřen na sedmi pahorcích a je na seznamu nejstarších měst na světa . Budeme si zde moci prohlédnout starověké trácké opevnění, starověký stadion, antické fórum, velkolepý římský teátr a bránu Chisar kapia . Odpoledne přejedeme do městečka Koprivstica , jenž je skanzenem bulharského národního obrození z poloviny 19. století. Zdejší zachovalé budovy ve své původní podobě dnes slouží jako muzea nebo penziony. Při procházce si budeme moci prohlédnout i legendární most , na kterém Todor Kableškov zastřelil tureckého správce pořádku a jeho krví napsal tzv. krvavé písmo o zahájení povstání proti Turkům . Ve večerních hodinách návrat na ubytování do Sofie.

4. den

Po snídani dle letového řádu dopolední procházka za místními nákupy suvenýrů a ochutnávkou místních specialit, následně odjezd transferem z hotelu na letiště.  Odlet do Prahy , přílet do ČR v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Bulharska (letecky z Prahy)
v cenách od 12 990 Kč