Kypr - Poznávání A Koupání

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Kypr
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha – Larnaka nebo Vídeň - Larnaka a zpět vč. tax ve výši 9 000 Kč
dopravu mikrobusem
7x ubytování v hotelích, penzionech a apartmánech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
6x snídaně (mimo poslední den)
průvodce
cestovní pojištění UNIQA K7C včetně pojištění storna a pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: vstupné cca 30 EUR
další výše neuvedené služby
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Jako novinku jsme pro vás připravili další evropskou destinaci, ostrov, který nabízí mnoho zajímavého. Zájezd je plánován mimo hlavní letní sezónu, teploty tedy již nebývají tak vysoké, ale stále je možné se koupat v moři.
Na co se můžete těšit:
• pohodové tempo, možnost koupání, komfort malé skupiny
• vynikající kuchyni, která je směsicí řeckých, tureckých a orientálních vlivů
• poznávání zajímavých míst a procházky v přírodě
• archeologická naleziště zapsaná v UNESCO
• malebné vesničky, pravoslavné kostelíky a kláštery
• ochutnávku vína přímo ve vinařství
Zájezd nebude turisticky příliš náročný , ale několik procházek podnikneme. Ostrov je stále rozdělen na dvě části, nicméně situace je z bezpečnostního hlediska velmi dobrá a dlouhodobě zde k žádným incidentům nedochází. Na Kypru se žije daleko od ruchu pevninské Evropy a lidé jsou zde stejně jako klima velmi příjemní.

Program zájezdu

1. den

Brzy ráno odlet z Prahy přímým letem do Larnaky. Projdeme se Larnakou a navštívíme kostel sv. Lazara. Poté se vydáme se do vesničky Pano Lefkara, která je známá výrobou krajek a výrobků ze stříbra. Přesuneme se na ubytování do Lemesosu.

2. den

Nejprve se zastavíme ve Starém městě u přístavu v Lemesosu. Poté si prohlédneme rozvaliny starověkého Kourionu, jednoho z nejpůsobivějších archeologických míst ostrova. Zastavíme se také u jednoho z nejznámějších míst na Kypru – Afroditiny skály – a ubytujeme se v Pafosu (2 noci).

3. den

Dopoledne se vydáme na poloostrov Akamas. Nejprve podnikneme procházku s výhledem na moře u Afroditiných lázní. Během zastávky na oběd se budeme moci vykoupat. Cestou zpět do Pafosu se zastavíme v některé z malebných vesniček. Prohlédneme si Hrobky králů a archeologickou lokalitu Pafos, kde budeme moci obdivovat krásně dochované mozaiky (UNESCO). V přístavu bude také čas na večeři a procházku po promenádě. Návrat na ubytování.

4. den

 Zamíříme do vnitrozemí do pohoří Trodos. Uděláme si zastávku ve vesničce Omodos. Ochutnáme místní víno a pak vyrazíme na procházku ke Kaledonskému vodopádu. Přesuneme se do vesničky Pedoulas a prohlédneme si kostelík Archangelos Michail (UNESCO). 

5. den

 Dopoledne se vydáme do vesničky Kalo Panayotis a navštívíme kostel Ayios loannis Lampadistis (UNESCO). Následně se zastavíme v nejznámějším kyperském klášteře Kykos. Projdeme se po Artemidině stezce pod nejvyšším vrcholem Olympos, na níž budeme moci obdivovat krásný výhled i mohutné borovice. Poté se přesuneme do hlavního města Kypru Lefkósie (Nikózie). Protože budeme ubytovaní v centru, můžeme se projít večerním městem.

6. den

 Tento den věnujeme poznávání severní části ostrova. Po průjezdu hranicí se vydáme k hradu sv. Hilariona, prohlédneme si Augustiánský klášter v Bellapais a projdeme se v přístavu v Girne. V podvečer se přesuneme do oblasti Agia Napa. Ubytování nás čeká v hotelu u pláže. 

7. den

 Celodenní relax a odpočinek na pláži u hotelu v letovisku Agia Napa, koupání. Pláž se nachází nedaleko od hotelu. Zájemci se mohou s průvodcem vydat na procházku na mys Geco.8. den: Brzy ráno odjezd na letiště a odlet do Prahy.

8. den

Brzy ráno odjezd na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kypr - Poznávání A Koupání
v cenách od 33 900 Kč