Krásy Jižní Austrálie

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Austrálie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu a letištní poplatky
13x nocleh kategorie 3* se snídaní
dopravu autobusem, minibusem či vozem
vstupy do národních parků
služby českého průvodce
vstup na Rialto Towers – vyhlídkové patro nejvyšší budovy Melbourne
Cena nezahrnuje: fakultativní vstupy a výlety
spropitné a stravování vyjma snídaní
vízum do Austrálie 500,– Kč (zajistí CK)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Po Great Ocean Road do rudého centra kontinentu.

Program zájezdu

1. den

ODLET Z PRAHY: Odlet do Melbourne.

2. den

NA CESTĚ: Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3. den

MELBOURNE: Ráno přílet do Melbourne, krátká prohlídka města, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu.

4. den

MELBOURNE: Prohlídka města. Navštívíme Flinders Street Station, Rialto Towers, odkud je jedinečný pohled na město, Queen Victoria Market a další zajimavosti.

5. den

GREAT OCEAN ROAD: Dnes nás čekají neopakovatelné zážitky z výpravné jízdy po silnici Great Ocean Road, jedné z nejpůsobivějších australských scenerií. Prohlédneme si rovněž nedávno zřícený most London Bridge.

6. den

COONAWARRA: Návštěva Warrnambool a pak nádherných zahrad Umpherston Sinkhole.

7. den

KANGAROO ISLAND: Návštěva známého Sheeps Back Museum a odpoledne plavba na ostrov klokanů.

8. den

KANGAROO ISLAND: Dnes máme celý den na to, abychom prozkoumali tento přírodní ráj. Můžeme zde obdivovat lvouny, klokany či koaly. Večer pak zhlédneme návrat tučňáků na pláž Fairy Penguin Parade.

9. den

ADELAIDE: Ráno se pak na další dvě noci přesuneme do Adelaide. Odpoledne prohlídka města a jeho zajímavostí, možnost volného programu. Nocleh.

10. den

ADELAIDE: Dnes na celodenním výletu navštívíme German Village of Hahndorf a Barossa Valley, kde dozrávají světově proslulá australská vína.

11. den

WILPENA POUND: Ráno si krátce prohlédneme památky v Adelaide a poté budeme pokračovat do Wilpena Pound a navštívíme Národní park Flinders Ranges se skalními malbami a rytinami spolu s úchvatnou scenerií tohoto horského pásma.

12. den

COOBER PEDY: Dnes nás čeká cesta po známé Oodnadatta track do Coober Pedy (v řeči domorodců „díra bílého muže“), kde nás pohltí horečka hledačů opálů. Prohlídka zajímavostí městečka zbudovaného spíše pod zemí a seznámení se s historií dolování opálů.

13. den

AYERS ROCK: Po snídani se vydáme pouští na sever až k osamělé skále, největšímu monolitu světa, nazývaném Uluru.

14. den

AYERS ROCK: Možnost nevšedního prožitku, východu slunce v poušti s vyhlídkou na Ayers Rock (Uluru). Dopoledne okružní prohlídka tohoto největšího a nejslavnějšího monolitu světa. Odpoledne prohlídka skalních útvarů Olgas. Večer možnost večeře „za zvuků ticha pouště" – Sounds of silence.

15. den

KINGS CANYON: Cesta nás zavede do Kings Creek Station, farmy, která se specializuje na vývoz velbloudů. Dále pokračujeme do Watarrka National Park a návštěva Kings Canyon. Při procházce po okraji kaňonu se naskytne neopakovatelný pohled na kolmé stěny kaňonu, které mizí v hloubce až 300 metrů. Nocleh v Kings Canyon Resort.

16. den

ALICE SPRINGS: Transport po Mereenie Loop Road, přes drsnou, ale překrásnou zem domorodců (pouze za příznivých podmínek). Cestou mineme kráter po meteoritu Gosse Bluff. Uvidíme Standley Chasm a Simpsons Gap. Pokračujeme do Alice Springs, kde navštívíme School of the Air, největší učebnu světa pro venkovské děti.

17. den

ODLET DO PRAHY: Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Krásy Jižní Austrálie
v cenách od 145 990 Kč