Myanmar a Thajsko

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Thajsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Rangún / Bangkok (Phuket)–Praha (vč. všech poplatků)
3x přelet (Rangún–Pugam–Mandalaj–Bangkok) + 1–2x v prodloužení (Bangkok–Krabi–Bangkok)
mikrobusy
projížďka lodí v Bangkoku
výlet vlakem v Kanchanaburi
11x hotel *** se snídaní (+ 4x ubytování v prodloužení – 2x luxusní stan
2x hotel)
vstupy do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 8600 Kč
barmské vízum – 1400 Kč
jednolůžkový pokoj – 5400 Kč
jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
jednolůžkový pokoj – 7800 Kč
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
zobrazit 2 termíny
Leden 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Zveme vás do dvou úžasných buddhistických zemí, pravých klenotů jihovýchodní Asie. Pomalu se otevírající Barma si stále zachovává kouzlo turisty málo objevené destinace. Navzdory překotným změnám se tu dosud setkáme s unikátními prvky tradičního života. Navštívíme nejkrásnější pagody a chrámy, zastavíme se v královském městě Mandalaji a budeme žasnout nad dechberoucí vznešeností pugamských chrámů. Turisty prověřené a oblíbené Thajsko má také stále co nabídnout: nesmírně přátelské a usměvavé obyvatele, fantastické jídlo a samozřejmě nádherné památky i rozmanitou přírodu, a pro zájemce též prodloužení v krásné tropické krajině jižního Thajska.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Barmě počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

Praha –  Rangún : přílet; dle časových možností krátká procházka večerním městem.

3. den

Rangún : 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější v zemi), obrovský Buddha v Chauktatgyi; trh Bogyoke Aung San –  úžasné panoptikum barmského života .

4. den

Rangún –  Pugam (Pagan): přelet do starého královského města s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi  – dílny lakérů nádobí a další zajímavosti.

5. den

Pugam : půldenní výlet k hoře Popa  – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem,  svatyně předbuddhistických natů ; dokončení prohlídky planiny chrámů –  západ slunce nad Pugamem .

6. den

Pugam –  Mandalaj : přelet do bývalého královského města –  chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy v Barmě,  řemeslnické dílny; západ slunce na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj – Mingun : výlet s plavbou po řece Iravádí do Mingunu –  pozůstatky největší plánované pagody světa , největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva .

8. den

Mandalaj –  Bangkok : přelet do Thajska;  Město andělů  – dle času příletu procházka rušnými uličkami, či projížďka lodí po řece Chao Phraya .

9. den

Bangkok : překrásně zdobený areál Královského paláce , perly thajského chrámového umění –  Wat Phra Keo (smaragdový Buddha) či Wat Traimit (zlatý Buddha); živá čínská čtvrť s obchůdky a rušnou atmosférou.

10. den

Bangkok – Ayutthaya – Lopburi : historický park s mnoha buddhistickými chrámy –  pozůstatky metropole jedné z nejstarších a nejmocnějších říší JV Asie ; pokračování do Lopburi – prastaré chrámy obvykle obklopené houfy opic.

11. den

Ayutthaya –  Kanchanaburi : přejezd do města se známým mostem přes řeku Kwai  – návštěva historických míst spojených s 2. sv. válkou v krásné scenérii hornaté tropické krajiny.

12. den

Kanchanaburi : celodenní výlet vlakem po tzv. Železnici smrti  (stavba v nelidských podmínkách si vyžádala životy až 100 000 válečných zajatců) – projížďka krásnou thajskou krajinou .

13. den

Kanchanaburi – Bangkok – Praha: ranní návštěva plovoucího trhu ; pokračování do Bangkoku a večer odlet, přílet do ČR 14. den.   PRODLOUŽENÍ V JIŽNÍM THAJSKU:

14. den

Bangkok – Krabi – Khao Sok: přelet do Krabi v jižním Thajsku a přejezd do NP Khao Sok.

15. den

NP Khao Sok : celodenní nenáročný program v krásné tropické přírodě – bohatá flóra stálezeleného pralesa, zajímavá krasová krajina, říčky a vodopády, domov četných druhů zvířat.

16. den

Khao Sok – Krabi : dopoledne lodní výlet ke známému jezeru Cheow Lan – procházky, krasové jeskyně, bujná tropická příroda; odpoledne přesun k moři v oblasti Krabi – plážové letovisko v krásné krasové krajině .

17. den

Krabi : celodenní odpočinek u moře s možností koupání, vodních sportů či individuálních výletů.

18. den

Krabi – Praha: odpoledne přesun na letiště a odlet přes Bangkok (případně přesun a odlet z Phuketu) zpět do vlasti, přílet do ČR 19. den.

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené Myanmar a Thajsko
v cenách od 76 800 Kč do 86 800 Kč