Filipíny – velká cesta

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Filipíny
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Manila–Praha (vč. všech poplatků)
2x přelet (Manila–Tagbilaran
Cebu C.–Manila / P. Princesa) + 1x přelet v prodloužení (P. Princesa–Manila)
mikrobusy
terénní mikrobusy (jeepney)
lodě a trajekty
MHD
11x hotel *** se snídaní (+ 5x v prodloužení)
1x jednoduché ubytování ve vesnici
vstupné do památkových objektů a NP dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 6600 Kč
jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
zobrazit 2 termíny
Březen 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Třista let pod španělskou nadvládou a devadesát let soužití s americkými vojáky – to vše se mísí s kulturou a zvyky původních obyvatel v exotický koktejl ještě stále málo navštěvovaných, turisty opomíjených lákadel. Barokní katedrály z dob španělské kolonizace, monumentální 2000 let staré rýžové terasy, aktivní vulkány a hlavně průzračné smaragdové moře s korálovými útesy a liduprázdnými plážemi – to vše a ještě k tomu nejmenší primát na světě na vás čekají na této neobyčejné cestě na Filipíny.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Program zájezdu

1. den

Praha –  Manila : přílet na ostrov Luzon , transfer do hotelu a odpočinek po dlouhé cestě.

3. den

Manila : výlet do městečka Pagsanjan – "mokrý" lodní výlet  proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací až  pod vodopád  Magdapio (kulisa filmu Apokalypsa).

4. den

Manila : celodenní  výlet ke kráterovému jezeru  Taal se stejnojmenným vulkánem (nenápadný, ale jeden z nejaktivnějších na Filipínách) – vahadlovou  lodí přes jezero a dále pěšky (nebo na koních) na vrchol (max. 1 h); podvečerní procházka hl. m. – koloniální čtvrť Intramuros, barokní kostel Sv. Augustina , Rizalův park.

5. den

Manila – Banaue: celodenní přejezd do oblasti filipínských Kordiller .

6. den

Banaue :   výlet do Batadu –  pěší výlety po rýžových terasách , vodopády a domorodé vesničky obývané pozoruhodným kmenem Ifugao.

7. den

Banaue – Sagada : přesun do tzv. "horské stanice" v nadm. výšce 1500 m – Údolí ozvěn ( posvátné pohřebiště vysoko ve skalách ), pro zájemce sestup a prohlídka zatopené krasové jeskyně Sumaging.

8. den

Sagada – Baguio: pokračování  po tzv. „Zig Zag“ Road  – silnicie vedoucí nádhernou scenérií  s výhledy do hlubokých propastí i na téměř třítisícový vrchol Mt. Pulag.

9. den

Baguio – Manila – Cebu City: přejezd zpět do rozpálených nížin do Manily a odlet na ostrov Cebu.

10. den

Ostrov Cebu  – celodenní výlet podél jižního pobřeží: Oslob – zážitek pozorování nebo šnorchlování s velrybími žraloky  (největší žraloci světa); kaskády vodopádu Kawasan s průzračnými jezírky.

11. den

Cebu City – Tagbilaran: lodí na ostrov Bohol a přejezd na ostrůvek Panglao  – odpočinek a koupání na vyhlášené  Alona Beach.

12. den

Ostrov Panglao : odpočinek na pláži, fakultativně výlet za delfíny a na korálové útesy (ostrov Balicasag).

13. den

Ostrov Bohol – Cebu: výlet na Čokoládové hory (neobvyklé geologické formace – asi 1300 perfektně a souměrně tvarovaných kopečků) –  výstup na vyhlídku ve středu bizarní scenérie „čokoládových“ kopců; mahagonový prales a návštěva chovného centra nártouna filipínského  – nejmenší opičky na světě (symbol Filipín); večer návrat lodí zpět na ostrov Cebu.

14. den

Cebu City – Praha: krátká prohlídka hl. m. ostrova Cebu – Magalhaesův kříž a katedrála St. Nino   (nejstarší křesťanská místa na Filipínách); odlet do Manily a následně do ČR, přílet domů 15. den.   PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PALAWAN: Cebu City – Puerto Princesa : po prohlídce města odlet na ostrov Palawan , program dle času příletu.

15. den

P. Princesa – Sabang – El Nido:  NP Underground River  – plavba nádhernou krasovou jeskyní proti proudu podzemní řeky několik kilometrů do nitra země; poté přejezd do El Nido.

16. den

El Nido : letovisko s   pitoreskními zátokami, vápencovými útesy a písečnými plážemi  s průzračně čistou vodou –  lodní výlety po ostrůvcích a lagunách souostroví Bacuit, jedné z nejhezčích tropických scenérií na světě, koupání a šnorchlování.

18. den

El Nido – Puerto Princesa : dlouhý, ale zajímavý přejezd tropickou přírodou  o. Palawan zpět do hl. m. ostrova – návštěva krokodýlí farmy a motýlí zahrady.

19. den

P. Princesa – Manila – Praha: přejezd na letiště, let do Manily a následně domů, přílet do ČR 20. den.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Filipíny – velká cesta
v cenách od 69 800 Kč do 79 800 Kč