MENORCA 55+ Pochod kolem Menorcy

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko Baleárské ostrovy Menorca
Ubytování: Pochod kolem Menorcy 55
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Mahón – Praha včetně všech poplatků
7/ 10 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*/4
polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
transfer letiště – hotel – letiště
dopravu klimatizovaným autobusem dle programu (z hotelu a zpět po ukončení pěší túry)
služby průvodce CK
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění
případné fakultativní výlety
vstupy
povinnou pobytovou taxu 2,20 EUR/os./den. Taxa je splatná v její aktuální výši přímo na místě v hotelové recepci. Děti do 15,99 let taxu neplatí. Uvedené ceny odpovídají právním předpisům platným od sezóny 2016, avšak tyto ceny mohou být místními předpisy kdykoli změněny, na což nemá CK vliv
  Poznámka:
Minimální počet účastníků: 20
Změna programu vyhrazena
Pořadí navštívených míst může být změněno
zobrazit 2 termíny
Září 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Poloha: Pochod kolem Menorcy po legendární Koňské stezce Jeden z nejkrásnějších ostrovů Středomoří, 6 etap, celkem  89 kilometrů . Přesně tak by se dal vystihnout poznávací zájezd Pochod kolem Menorcy.   Díky perfektně udržované historické stezce –  Camí de Cavalls,  poznáte dokonale Menorcu i všechny její krásy jako majáky, útesy, panenské pláže s křišťálovou vodou, pastviny a opojně vonící borovicové lesy. P ři našem putování si také ověříte, proč se tomuto jedinečnému ostrovu říká „ Karibik“ ve Středomoří  a proč byl zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO.   Na co se můžete těšit:
pohodovou turistiku po legendární koňské stezce Camí de Cavalls
netknutou přírodu chráněnou UNESCO
koupání v průzračně čistém moři a relax na bezpočtu přírodních pláží
neopakovatelnou atmosféru historických měst Ciutadella a Mahón
prehistorickou stavbu Naveta des Tudons a další
 

  AKCE  Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba*                *při zakoupení zájezdu do 1.12. 2017  
1. den  – Přílet na Menorcu. Transfer do hotelu a ubytování.
 
2. den  – etapa č. 1:  Cala Morell – Punta Nati – Ciutadella  = 19 km
První etapa vás zavede do severovýchodní části ostrova, kde vás čeká pochod podél pobřeží v krásné polopouštní krajině. Monumentem této oblasti je  maják Punta Nati.  Odtud je to již malý kousek do  Ciutadelly , kde zakončíte první den svého putování Menorcou. Individuální program – užijte si atmosféru bývalého hlavního města Menorcy podle vlastních představ.
 
3. den  – etapa č. 2:  Son Xoriguer – Cala Galdana  = 16 km
Poznání jihozápadní části ostrova započnete na pláži  Son Xoriguer . Trasa vede podél kamenitých útesů s typickou vegetací, přes vyhlášené menorské přírodní pláže, jako jsou Son Saura, Turqueta a Macarella. Cílem této etapy je letovisko  Cala Galdana , kde zakončíte druhý den putování příjemným relaxem na pláži a koupáním v průzračném moři.
 
4. den  – etapa č. 3:  Cala Galdana – Son Bou  = 16 km
Třetí etapa vás provede jižní částí ostrova. Oproti předchozím dnům vede trasa krásnými borovicovými háji, kaňony a šťavnatými loukami s pasoucím se dobytkem. Finále putování pak bude na nejdelší pláži Menorcy, pláži  Son Bou .
 
5. den  – etapa č. 4:  Cala Pilar – Cala Algaiarens  = 12 km
Sever ostrova je Menorčany označován jako nejkrásnější. Jeho poznání zahájíte na pláži  Cala Pilar . Poté se zdejšími lesy zanoříte do nitra ostrova a odhalíte pohodovou venkovskou atmosféru ostrova. Tuto etapu zakončíte opět na parádní pláži  Cala Algaiarens .
 
6. den  – etapa č. 5:  Sa Mesquida – Favaritx  = 16 km
V severní a severozápadní části ostrova střeží úžasnou místní krajinu a atmosféru dva majáky. V páté etapě navštívíte  maják  Favaritx  k němuž projdete několika mokřady a krajinou zcela odlišnou od té ve východní části ostrova. Zkrátka si užijete kontrasty ostrova plnými doušky!
 
7. den  – etapa č. 6:  Cala Tirant – Binimel-la  = 10 km
Putování po Menroce završíte v nejsevernější části ostrova u  majáku Cavalleria , kde si vychutnáte divokou krásu místní přírody. Nikde jinde si totiž nepotvrdíte lépe, že Menorca získala své ocenění Biosférická rezervace UNESCO právem.
 
8. den  – Transfer na letiště, odlet do Prahy.
 
V případě pobytu na 10 nocí:
8., 9. a 10. den – Pobyt u moře.
11. den – Odlet z Menorcy do Prahy.
 
Celým zájezdem se bude prolínat poznání s pohodovým relaxem na bezpočtu přírodních pláží. Nebude chybět ani degustace místních produktů, mezi které patří především vyhlášený sýr Mahon a Gin. Dle časových možností navštívíte také hlavní město ostrova Mahón, vyjedete na nejvyšší bod ostrova Monte Toro a uvidíte nejstarší stavbu ostrova Navetu des Tudons.
 
Poznámky k programu: Všechny etapy vedou po dobře značených turistických trasách podél pobřeží Menorcy. Jedná se o středně náročnou turistiku. Podmínkou je dobrá obuv! Optimální je nízká treková bota. Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení. Aktivní klienti mohou zájezd kombinovat s cykloturistikou. V místě lze pronajmout silniční, nebo velmi kvalitní celoodpružená horská kola. V případě pobytu na 10 nocí jsou zbývající volné dny vyhrazeny pro osobní volno a relaxaci. Odlet z Menorcy se v tomto případě uskuteční 11. den pobytu.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené MENORCA 55+ Pochod kolem Menorcy
v cenách od 18 990 Kč do 19 990 Kč