NORSKO 55+ Velká cesta zemí fjordů

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Ubytování: NORSKO 55+ Velká cesta zemí fjordů
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Oslo – Praha včetně letištních poplatků
ubytování 7 nocí se snídaní v hotelu 3*/4*, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
transfery dle programu
výlety dle programu včetně vstupů 
služby českého průvodce
Cena nezahrnuje: příplatek 6 390 Kč za jednolůžkový pokoj
cestovní pojištění (425 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 875 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
případné fakultativní výlety
spropitné ani jiné vedlejší výdaje
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Poloha: Vydejte se na cestu do Norska, jedinečné severské země Evropy, a odhalte zdejší přírodní ráj. Například velkolepé hory padající strmě do hlubin moře,  dramatické fjordy  nořící se hluboko do vnitrozemí, a také  největší ledovce  na evropském kontinentu.   Norsko vám ukáže svou krásu i v bezpočtu vodopádů a jezer, v jedinečné architektuře norských měst a vesnic či v  tajuplné vikingské historii . Pro mnoho cestovatelů je tato skandinávská země nejkrásnější zemí Evropy. Přesvědčte se.

Poznámka : Minimální počet účastníků zájezdu: 20 Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Program zájezdu

1. den

Přímý let z Prahy do Osla, hlavního města Norska, položeného na břehu překrásného Oslofjordu. Transfer do hotelu a ubytování.   2. den:  Snídaně. Prohlídka historického centra  Osla . Návštěva parku Frogner, kde můžete obdivovat sochařské umění Gustava Vigelanda. Dále navštívíte unikátní muzeum vikingských lodí se 3 originálními loděmi, Královský palác, radnici či pevnost Akershus. Odpoledne odjezd do města Geilo, cestou budete moci obdivovat přírodní krásu jezera  Tyrifjord  či údolí  Hallingdal . Ubytování.   3. den:  Snídaně. Odjezd do druhého největšího města Norska Bergenu. Cesta vás povede odlehlou krajinou a malebným pohořím  Hardangervidda . Zastávka u nejvyššího vodopádu Norska  Voringfoss . Po novém mostě Hardanger, nejdelším visutém v Norsku, přijedete do bývalého hanzovního města  Bergenu . Návštěva nejmalebnějších částí města, jako je hanzovní čtvrť Bryggen (UNESCO) s typickými dřevěnými domy a kostelem St. Mary, jež je nejstarší stavbou města. Dále prohlídka pevnosti Hakon a vyhlášeného rybího trhu. Výjezd lanovkou Floibanen na vrcholek hory Floyen, odkud se vám naskytne nezapomenutelný výhled na Bergen. Ubytování.   4. den:  Snídaně. Volno pro individuální procházku tímto překrásným městem. Poté odjezd do malé vesničky  Gudvangen , umístěné v srdci regionu nesčetných fjordů. Plavba lodí nejdelším fjordem Norska  Sognefjord , zvaného král Norska. Čeká vás i plavba nejužším fjordem celého Norska  Naroyfjord  (UNESCO). Připlujete do vesnice Flam a dále budete pokračovat do městečka  Forde . Ubytování.   5. den:  Snídaně. Výlet k ledovci  Briksdal , jež je jednou z nejdostupnějších částí největšího pevninského ledovce Evropy Jostedalbreen.  Ledovec se zde svažuje z výšky 1 200 metrů do úzkého údolí. Poté budete pokračovat do vesničky Geiranger, odkud váš čeká plavba lodí nejznámějším norským fjordem  Geirangerfjord (UNESCO) o němž se říká, že je nejkrásnějším fjordem světa. Návrat do vesničky Geiranger a přesun autobusem do města  Alesund  po silnici, zvané cesta orlů, s úchvatnými výhledy. Ke konci dne se budete moci kochat krajinou na lodi, která vás převeze přes fjord Storfjord. Ubytování.   6. den:  Snídaně. Odjezd do městečka  Andalsnes   cestou trollů . Vzrušující cestu tvoří 11 serpentin sestupujících po úbočí hory. Zde se vám naskytnou krásné výhledy do krajiny. Dále cesta pokračuje přes vesnice Bjorli a Dombas skrz nádherné údolí Gudbrandsdal . Poté návštěva  Lillehammeru  – procházka centrem města, podíváte se také na skokanské můstky, postavené pro olympijské hry v roce 1994. Návštěva skanzenu  Maihaugen , jenž je jedním z nejstarších muzeí v přírodě na evropském kontinentě. Odjezd na ubytování do města Hamar položeného na břehu největšího jezera Norska Mjosa.   7. den:  Snídaně. Přejezd podél břehu největšího jezera Norska  Mjosa  do  Osla . Ubytování v centru města. Odpoledne individuální program.   8. den:  Snídaně. Dopoledne individuální program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené NORSKO 55+ Velká cesta zemí fjordů
v cenách od 34 990 Kč