+ Švýcarsko a Lichtenštejnsko - Za krásami rozkvetlých Alp - Silvreta LUX ****

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Ubytování: Za krásami rozkvetlých Alp
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem, vč. výletů uvedených v programu * 4 x  ubytování se snídaní ve **** hotelu v alpském městečku Gortipohl - St. Gallenkirch * 4 x bohatý snídaňový bufet * použití relaxační zóny v hotelu * služby průvodce (v plánu je Lenka Čížová)  * pojištění CK proti úpadku 
Cena nezahrnuje: vstupy, jízdenky.   * 4x večeře - 4 chodové výborné menu - gurmánská kuchyně  (1200 Kč/ os./ 4 večeře)  * pojištění LV a storna (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 870 Kč senior nad 70 let, zahrnuje i storno zájezdu do 80%).    Jednolůžkové pokoje za příplatek 1500 Kč, při včasném přihlášení možnost doobsazení.  
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

4 x bohatý snídaňový bufet, lze dokoupit večeře.

Popis

Poloha: Švýcarsko - Rakousko - Lichtenštejnsko - Německo. Pohodový POBYT S VÝLETY - LUXUSNÍ HOTEL s wellness.  Květinový ostrov Mainau - Kostnice - Bodamské jezero - Lichtenštejnsko - Vaduz - Innsbruck - Voralbersko - Montafon - Lünersee - vysokohorská silnice Silvreta - Piz Buin - Schesaplana - Galtür - Ischgl - Silvretastausee -  Rätikon - Appenzell - Säntis - Ebenalp - Aischwirt - Inntal.

Další údaje :

Program : 1. den:  odjezd v pozdních večerních hodinách.  2. den:  časně ráno příjezd na trojmezí tří zemí (Švýcarsko, Německo, Rakousko) k jednomu z největších předalpských jezer  Bodensee (Bodamské jezero), návštěva  květinového ostrova Mainau , v době květu růží a mučenek, návštěva rozária, pavilonu motýlů a překrásných jezerních zahrad.  Návštěva  Kostnice (Konstanz), krásného starého města na břehu jezera i pamětního místa kde byl upálen mistr Jan Hus a jeho přítel Jeroným Pražský.    Odjezd na ubytování do hotelu do městečka  Gortipol - St. Gallenkirch  přímo na úpatí vysokohorské silnice Silvreta , pro zájemce večeře.  3. den:  po snídani výlet do sousedního údolí Brandertal , odkud vyjedeme lanovkou k jezeru Lünersee  (1970 m.n.m.) v úchvatné horské krajině pod majestátní ledovcový masív Schesaplana  (2965 m.n.m.), na hranicích se Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Nabízí se pohodová (cca 2 h dlouhá) procházka přes rozkvetlé louky a potoky kolem jezera s výhledy na pohoří Rätikon.  4. den:  po snídani výlet do švýcarského  Appenzellu  a do Lichtenštejnska.Dopoledne vyjedeme lanovkou na v rch Ebenalp, odkud se budeme kochat překrásnými výhledy na jedinečně zvrásněný  Säntis  (2.505 m.n.m.), procházka ke slavnému hostinci Aischwirt, který je schovaný pod skálou, na ni  nalepený, navštívíme i prehistorickou jeskyni. Cestou zpět zastavíme ve  Vaduzu , v hlavním městě Lichtenštejnského knížectví, zájemci vyšplhají až ke knížecímu hradu, ostatní se projdou po městě. Návrat na ubytování.  5. den: volný den, určený k turistice po blízkém okolí hotelu, který leží v překrásném  údolí Montafon,   nebo ke koupání v místních krásných letních lázních, ev. k relaxaci v hotelovém wellness. Ráno pro zájemce může být zorganizovaná vyjížďka a procházka na horský romantický Alm , kde je možné za příplatek 9 € (k uhrazeným večeřím) uspořádat grilovačku (oběd), zpravidla se jedná o velmi veselou akci v naprosto nedotčené přírodě přísně chráněné oblasti. 6. den: ráno vyklizení pokojů, vystoupáme vysokohorskou panoramatickou silnicí Silvretahochalpenstraße k přehradnímu jezeru Silvretastausee , které si turisté obejdou, ostatní budou obdivovat gigantickou přehradu a mnoho výhledů, např. na  Piz Buin  (3312 m.n.m.) a loučit se s překrásnou nedotčenou skupinou  Silvretagruppe . Přes letoviska Isgl a Galtür  sjedeme do mohutného  údolí Inntal  a odpoledne navštívíme  Innsbruck , jedno z nekrásnějších alpských měst s "nejkrásnějším náměstím na světě" se zlatou stříškou,  na pozadí s masívem Nordkette . Navečer odjedeme zpět do ČR. 7.den:  návrat v nočních až časných ranních hodinách.

Ubytování

4 x  ubytování ve **** hotelu v alpském městečku Gortipohl - St. Gallenkirch.

Doprava

autobusová. Odjezdová a svozová místa:  Česká Třebová, Lanškroun, Ústí nad Orlicí,  Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady OMV, Praha, Plzeň. Za příplatek + 200 Kč:  Svitavy, Vamberk, Chrudim, Choceň, Letohrad Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené + Švýcarsko a Lichtenštejnsko - Za krásami rozkvetlých Alp - Silvreta LUX ****
v cenách od 8 920 Kč do 9 390 Kč