Matterhorn, Pilatus, Ženevské jezero - Srdce Švýcarska ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Ubytování: Srdce Švýcarska
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu klim. busem, vjezdy, parkovné, 2 x ubytování v ***hotelu -  2  lůžkové pokoje s příslušenstvím a možnosti přistýlky, 2x snídani (bufetové stoly), průvodce (v plánu je Lenka Čížová), pojištění CK proti úpadku. 
Cena nezahrnuje: vstupy a lanovky, zubačky a vlaky, pojištění léčebných výloh. Fakultativní příplatek: 2 x večeře: 1400 Kč, 1lůžk. pokoj: 1.000 Kč/2 noci, pojištění LV a storna (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 870 Kč senior nad 70 let). Sleva: 3. osoba na přistýlce sleva - 200 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

2x snídani (bufetové stoly).

Ubytování

2 x ubytování v ***hotelu -  2  lůžkové pokoje s příslušenstvím a možnosti přistýlky.

Doprava

Autobusová. Odjezdová a svozová místa:  Česká Třebová, Litomyšl,  Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady OMV, Praha, Plzeň. + 200 Kč - Lanškroun, Svitavy, Vamberk, Chrudim, Choceň, Letohrad.  Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit.

Popis

Poloha: Lucern - Vierwaldstättské jezero - Pilatus - Brünigpass - Hasli - Grimselpass - Wallis - Goms - Fiesch - Zermatt - Matterhorn - Gornergrat - Aletschský ledovec - Gornergrattský ledovec - Monte Rosa - Dom - Täschhorn - Eggishorn - Ernen - strž Lammaschlucht - závěsný most - hrad Chillon - Ženevské jezero - Montreux.

Program : 1. den:  odjezd v  podvečerních hodinách z ČR.   2. den:  ráno příjezd do  Luzernu  procházka městem se slavným kaplovým mostem. Cesta lodí přes  Vierwaldstättské jezero , které je "srdcem" Švýcarska (zde vzniklo spříseženectvo), pod legendární masív  Pilatus , z Alpbachu vyjedeme nejstrmější ozubnicovou tratí na světě (až 48% stoupání)  na vrch Pilatus, ze kterého je vidět půl Švýcarska, projdeme si vyhlídky i dračí jeskyni a kabinovou lanovkou sjedeme do Kriensu. Přejezd přes sedlo  Brüningpass  do údolí Hasli a dále přes  Grimselpass  (2.164 m.n.m.) na ubytování do Wallisu, do horského městečka  Fiesch , v údolí Rhony, večeře pro zájemce.  3. den:  po snídani, celodenní výlet do  Mattertallu , výjezd vlakem z Täsche do elektrozóny vysokohorského  Zermattu  (nelze busem = elektrozóna). Možnost výjezdu na  Klein Matterhorn  - nejvyšší položenou lanovku v Evropě (3.880 m.n.m.), nebo zubačkou na Gornergratt (nejvýše položené otevřené nádraží v Evropě). Zájemci o turistiku mohou s námi vyrazit na legendární procházku k  jezírkům, ve kterých se zrcadlí Matterhorn , uvidíme velikány, rétorománské vesničky, jezírka a to vše pokud počasí dovolí s kulisou legendárního  Matterhornu . Uvidíme i Monte Rosu, Dom, Täschhorn, Gornergratský ledovec.  Autobus nás navečer vyveze kousek nad hotel ke strži  Lammaschucht , kterou vytvořila řeka Rhona , přes kterou vede ve výšce 92 metrů, 280 m dlouhý a 1,4 m široký  závěsný most , procházka po mostě. Návrat na ubytování do Fiesche, ev. večeře.  4. den:  po snídani vyklidíme pokoje, výjezd lanovkou na  Eggishorn , který je nad hotelem, odkud se nám naskytnou překrásné výhledy na nejdelší Alpský ledovec  Aletschsglettscher  a hvězdný trojlístek  Jungfrau, Mönch a Eiger . Cestou dolů se zastavíme na tradiční oběd ve stylové restauraci v  Kühbodenu  (v ceně jízdenky).  Po poledni odjedeme údolím  Goms  kolem Sionu do  Chillonu , kde si prohlédneme jeden z nejkrásnějších a nejstarších švýcarských hradů (který se stal předlohou pro zámek Malé mořské víly). Krásnou pobřežní promenádou  Ženevského jezera , plnou květin dojdeme do  Montreux , krátký rozchod v luxusním letovisku a odjezd zpět do ČR.  5. den:   návrat v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Matterhorn, Pilatus, Ženevské jezero - Srdce Švýcarska ***
v cenách od 6 490 Kč