NEZAPOMENUTELNÝ NEPÁL

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Nepál Kathmandu
Ubytování: NEZAPOMENUTELNÝ NEPÁL
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6x hotel 3* - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.
5x snídaně
1x plná penze,
1x tradiční uvítací večeře s programem
letenka Praha - Kathmandu - Praha s přestupem
letištní taxy do výše 6.000 Kč
místní let Kathmandu - Bharatpur
transfery
doprava
místní a český průvodce
vstupy do památek
povin. poj. CK
Cena nezahrnuje: spropitné
vyhlídkový let nad Himálajemi
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Neskutečná atmosféra této země přitahuje turisty jako magnet. Země vysokých horských štítů – na jejím území je 8 z 10 nejvyšších hor světa včetně Mt. Everestu. Hory po celý rok pokryté bělostným sněhem jsou v protikladu s bujnou vegetací na jihu země. Neprostupná džungle v NP Chitwan ukrývá nosorožce, buvoly, leopardy, bengálské tygry a řadu dalších zvířat. Dlouhá a bohatá historie se nám odkrývá v oblastech kolem Kathmandu a Pikhart.
Země, která až do r. 1950 byla izolovaná od okolního světa láká svou tajemností.

Stravování

5x snídaně,
1x plná penze,
1x tradiční uvítací večeře s programem,

Ubytování

hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program zájezdu

1. den

Odlet do Dillí a

2. den

přelet do Kathmandu, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka buddhistického chrámu Swayambhunath – opičího chrámu s výhledem na celé Káthmandské údolí. Večer uvítací večeře s typickými nepálskými folklórními tanci. Nocleh.

3. den

Prohlídka Kathmandu plného chrámů, klášterů, nádvoří, fascinující architektonické historie. Náměstí Durbar, chrám Teleju, starý Královský palác střežený sochou opičího boha Hanumana, zastávka u Domu živoucí bohyně Kumarí, procházka bazarem a labyrintem uliček. Prohlídka unikátního historického centra města Patan – město umění a architektury založené r. 250 př. n. l., proslavené svými bronzovými stříbrnými a měděnými výrobky. Královské lázně, náměstí Durbar, Krišna Mandir a Zlatý chrám. Nocleh.

4. den

Časně ráno možnost 50 minutového vzrušujícího letu nad nejvyššími horami světa včetně blízkosti Mt. Everestu. Přelet do Bharatpuru, transfer na ubytování. Návštěva Národního parku Chitwan – oblasti neskutečně bohaté na zvěř i ptactvo – možnost procházky džunglí, sloníhosafari či projížďky na kanoi. Nocleh.

5. den

Časně ráno si ještě užijeme pozorování džungle a poté přejedeme do městečka Pokhara – jednoho z nejkrásnějších míst v Himálajích, v lůně Annapúren. Návštěva chrámu Bindyabasini, lodní projížďka po jezeře Phéva, vyhlídky na kaňon řeky Seti, fakultativně např. vodopády Déví. Podvečerní procházka bazarem. Nocleh.

6. den

Za východu slunce výlet k pevnosti Sarangkhot – odtud dechberoucí výhled na Anapurny. Přejezd scénickou krajinou do Ngarkotu. Nocleh.

7. den

Přejezd do Telkotu – výhled přes kaňonovité údolí na vrcholy Himálají. Odtud se stálými výhledy na Himálaje, terasovitá políčka a vesničku Sankhu k Changu Narayan – sochami bohatě zdobenému chrámu. Návštěva tohoto chrámu je v Nepálu doslova povinností. Starobylé hlavní město Bhaktapur s mnoha chrámovými komplexy, je jako muzeum pod širým nebem. Pashupatinath – nejsvětější ze všech Hindú chrámů v Nepálu na březích řeky Bagmati. Boudhanath – jedna z největších buddhistických stúp na světě. Nocleh.

8. den

Volno v Kathmandu do odletu, odlet.

9. den

Přílet.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené NEZAPOMENUTELNÝ NEPÁL
v cenách od 57 990 Kč